Zpět | Přidat příspěvek

Vložil: Jiho, 15. února 2010,10:20:09

Titulek: Bomba ;-)
Skutečně vypečený projekt a 100.000 Kč je podle mého hodně podhodnocený odhad, kolik si ta partička za tak neprofesionální práci nakapsovala ;-) Zkusil jsem i jejich tiskové prohlášení
http://horka-linka.saferinternet.cz/data/articles/down_770.pdf
a skutečně to psal totální negramot - zjistit, že někdo v mé firmě odeslal běžný obchodní dopis s tolika chybama, byl by oheň na střeše. A to se vsadím, že to psala dobře placená PR agentura. Ach jo.
Reagovat >

Vložil: Michal Illich, 15. února 2010,10:53:35

Titulek: Beta je ok
článek jsem sice nedočetl, ale obecně mi přijde, že uvádět beta verze (pokud jsou tak jasně označené) je naprosto legitimní postup (ne za všech podmínek, ale často). Dělaj to i mnohem větší firmy - Google, Microsoft i mnohé české.
Reagovat >

Vložil: vk, 15. února 2010,11:01:13

Titulek: Kocáb
Když jsem četl o Červeném tlačítku poprvé a bylo u toho jméno pana ministra Kocába, udělal jsem si o celém projektu svůj první dojem. A bohužel, každá další informace kterou se dovídám do toho prvního dojmu naprosto přesně zapadá.
Reagovat >

Vložil: Martin, 15. února 2010,11:03:29

Titulek: 100 000? haha
Cože? Už jste někdy viděl počítačový projekt, který by stát stál 100 000?

Trošku si upravte svoje odhady. 100 000 je při psaní grantů a žádostí o dotace tak cena jednoho kancelářského počítače! Informační systém nebo zakázkový software je řádově dražší. Neplatí se totiž jen naprogramování, ale i "licence", pod kteréž slovo se dají schovat miliony (viz opencard a "licence").

Červené tlačítko odhaduji tak na 10 000 000! Minimálně.
Reagovat >

Vložil: Dodo, 15. února 2010,15:54:49

Titulek: RE: 100 000? haha
Tak tak, pokud by to skutecne pracovalo, musite mit minimalne 10 lidi na zpracovani tech hlaseni, to je minimalne pul mega mesicne za mzdy. K tomu kancelare, pocitace, inet pripojky....., jen solidni podpisovy certifikat pro kod stoji 900 USD, az si ho poridi. Tam se musi jednat o radove jine naklady.
Reagovat >

Vložil: Huge, 20. února 2010,13:01:42

Titulek: Méně!
Chyba lávky, pokud toto není také lež, uvedená ve FAQ (http://cervene-tlacitko.saferinternet.cz/otazky-a-odpovedi), pak cena odpovídá kvalitě:

Otázka: Kolik projekt Červeného tlačítka stál a kdo ho financoval?
Na projekt Červeného tlačítka nebyly použity finance z žádných externích ani veřejných zdrojů. Idea vytvořit červené tlačítko vznikla v Národním centru bezpečnějšího Internetu po uvedení jím provozované horké linky do ostrého provozu na podzim 2009. Celkové náklady jsou menší než 100.000,-Kč a zahrnují přípravu projektu, vývoj aplikace a zprovoznění webové stránky. Tyto aktivity jsou realizovány vlastním úsilím pracovníků Národního centra bezpečnějšího internetu a společnosti CZI,s.r.o, která je provozovatelem horké linky. Veškeré náklady byly hrazeny ze soukromých zdrojů organizátorů.
Reagovat >

Vložil: Jirka, 15. února 2010,11:27:12

Titulek: logo polocie
Já logo Policie ČR na homepage webu cervenetlacitko.cz stále vidím.
Reagovat >

Vložil: hon, 15. února 2010,13:10:44

Titulek: Pravopis
Je legracni jak kritizujete cizi pravopis a pritom ve stejnem odstavci seknete sam hrubku. :-)
Reagovat >

Vložil: VfB, 16. února 2010,7:07:58

Titulek: kocábův virus a prohlížeč?
vám se podařilo nainstalovat ten kocábův spyware do nějakého prohlížeče? pokud mám informace funguje jen v MSIE, což je jen pouhý simulátor internetového prohlížeče xD
Reagovat >

Vložil: thr, 16. února 2010,7:19:43

Titulek: K zblití...
Popravdě mě podobné "projekty" štvou extrémně. Tohle je totiž ve své podstatě daleko horší než medializovaná OpenCard, ta totiž reálně ze značné části funguje a některé nefunkční části mají problém z důvodů, za které zadavatel ani realizátor tak docela nemohou. Řeší se "jen" vysoká cena, což sice problém je nemalý, nicméně alespoň z toho je nějaký hmatatelný výstup - i když budu hodně zlý, tak pořád aspoň 50% vynaložených peněz adekvátní hodnotu přináší (spíš o něco více) .
U "červeného tlačítka" ovšem smysluplný výstup není žádný (navíc to diskredituje případné smysluplnější projekty na toto téma i do budoucna) - tady kdyby se peníze spláchly do kanálu, tak by to bylo úplně stejné - promrháno prakticky 100% vložených peněz :-(
Reagovat >

Vložil: Radomír Švihel, 16. února 2010,17:34:51

Titulek: souhlas
betaverze: ano, dělají to i mnohem větší společnosti, ale musím se ztotožnit s tím co říká pan Hlavenka. Je rozdíl když vydáte beta verzi hry, freemailu, nebo blog systému a něčeho co má sloužit k odhalování zločinců. To samé v bledě modrém platí o překlepech - je přece rozdíl když se objeví v onemanshow blogu a státem financovaném projektu.

Stejně tak věřím že uvedením částky 100 000 bylo míněno pouze jako prostředek pro vyvolání diskuze okolo ceny :) Samozřejmě že je takováto částka nemyslitelně nízká.

Pozitivní na tomto projektu vidím alespoň snahu udělat tuto ochranu "dobrovolnou", nikoliv nucenou jako u některých internet providerů.
Reagovat >
Odběr komentářů e-mailem

Glosy

Může Apple vůbec něčím potěšit... investory?

24.01.2013
Firma Apple ohlásila kvartální výsledky, které jsou "monstrózní", investory přesto nepotěšila a akcie firmy jdou dolů. Divné? Firma utržila 54,5 miliardy za kvartál a zisk činil 13 mili…více zde
Další glosy
Levné volání Fayn