Zpět | Přidat příspěvek

Vložil: Jarda, 14. ledna 2008,12:37:06

Titulek: MS a ti druzi
Korporace myslim z principu nemuzou byt leadery vyvoje, ale zato jsou dost silni na to aby si kazdeho leadera koupili.
Vyjimka potvrzujici pravidlo je do jiste miry Intel, ale to je zrejme dano vyjimecnosti celeho odvetvi.
Naopak MS je temer po celou dobu sve existence spise investicnim fondem ;-)
Reagovat >

Vložil: DaK, 15. ledna 2008,0:23:37

Titulek: Ztrata zpetne vazby
Dovolim si nazvat dva duvody, proc velke korporace nejsou schopni invence v home sektoru. Prvni duvod je ztrata zpetne vazby s koncovym zakaznikem - neposlouchaji co by uzivatel chtel. Pokud sem tam vyslysi jeho hlas zazdi to silenym uzivatelskym rozhranim.
Reagovat >

Vložil: 2x4b, 15. ledna 2008,9:56:38

Titulek: Home centra
Dovolím si poznámku jen k jedné oblasti - digitální domácnost. Nebudu zacházet do nějakých vizí superdomova, ala Ray Bradbury... pro mě, a pro mnohé další, by toto začalo u pouhého schopného "centra pod televizi". A nic takového není. Sice si to můžu nakrásně poskládat z PC komponent a mohlo by to po HW stránce umět vše potřebné, ale neexistuje použitelný software. Windows MCE je totální hovadina, Linux komunita neumí sestavit nic lepšího, PS3 je a bude zatížená rozmary Sony... marná snaha :(
Reagovat >

Vložil: catt, 15. ledna 2008,14:20:54

Titulek: ale tak to vždycky bylo
a) velké firmy nedokáží vysledovat skutečné trendy. teoreticky si mohou kohokoli koupit. ovšem prakticky je to napadne až ve chvíli, kdy jejich současný konkurent je mnohem větší a koupit se nedá. konkurent navíc o starého giganta nestojí - k čemu by mu byl.
b) monopoly se rozbíjejí samy. kdysi vypadal neotřesitelně monopol IBM, ještě předtím Standard Oil. Nedávno to byl Microsoft - nikdo si nedokázal představit počítač bez Windows. Přišly mobily, přišel Google a najednou na nějakém operačním systému skutečně nezáleží.
Reagovat >

Vložil: Nill, 16. ledna 2008,3:20:19

Titulek: Vyjímka
Vynechal jste Apple, zadna mala firmicka to neni a pritom v soucasnosti vytahuje jeden trumf za druhym, vcelku uspesne vizionari uz nekolik desitek let.
Reagovat >

Vložil: michal, 19. ledna 2008,20:30:38

Titulek: jeste k CESu
Koukam na Best of CES Awards a vidim - Philips, Motorola, SONY, Lenovo, Logitech, iRiver - nemam pocit, ze by tohle byly garazove firmy ... bud spatne hledam, nebo jsem spatne cetl clanek. A to ze "velci" nejsou tahouni a nedelaji trendy - zkuste se u takove korporace nechat zamestnat a snazit se cokoli zmenit - nejde to, nebo jen velmi pomalu, tim, ze jsou uspesni jsou i velci a nepruzni (ale zase mohou kohokoli koupit)
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 20. ledna 2008,10:32:52

Titulek: RE: jeste k CESu
Krom toho, že Lenovo a iRiver před pár lety ještě neexistovaly (nejsou jistě malé, ale jsou to "mladé" firmy), máte pravdu, že je tam Philips, Sony atd. - ale je to v oceněních za takové ty "old-fashioned" výrobky spotřební elektroniky, jako jsou televize a podobně. Tj. nejedná se žádné trendové výrobky, o žádné inovace - prostě byla tam kategorie "televize", tak jednu vybrali.
Reagovat >

Vložil: Bobr, 20. ledna 2008,17:14:52

Titulek: RE: jeste k CESu
Lenovo zas tak mladá firma neni http://www.lenovo.com/lenovo/us/en/
Reagovat >

Vložil: P.N., 9. února 2008,0:46:24

Titulek: Nemluví spolu?
Ve skutečnosti se jenom neplní sen o "centrické" domácí elektronice. To ale neznamená, že se po bytě budou válet desítky nesouvisejících zařízení - vznikne totiž "distribuovaná" elektronika. Ta se spolu bavit bude a přitom nepotřebuje žádné centrum (v podstatě stejný princip jako internet).
Když se podívám u sebe doma, na svou zasíťovanou elektroniku: internet přes router s WiFi, tři síťové disky s filmy a muzikou, které umí microsoftí i applí sdílení, počítač, dva notebooky, u televize síťový HD přehrávač, do sítě je připojený i AV receiver, v kapse iPod touch (který také tahá z disků), v ložnici WiFi netrádio. Všechno relativně levné a snadno dostupné věci. Všechno mi řídí jeden ovladač Logitech Harmony. Žádný s přístrojů není v centru, nepostradatelný je vlastně jen fileserver, který ale zase běžně nemá žádnou interakci s uživatelem.
Reagovat >
Odběr komentářů e-mailem

Glosy

Může Apple vůbec něčím potěšit... investory?

24.01.2013
Firma Apple ohlásila kvartální výsledky, které jsou "monstrózní", investory přesto nepotěšila a akcie firmy jdou dolů. Divné? Firma utržila 54,5 miliardy za kvartál a zisk činil 13 mili…více zde
Další glosy
Levné volání Fayn