Zpět | Přidat příspěvek

Vložil: strepon, 30. září 2016,18:58:13

Titulek: Články na Facebooku
Jsou články na Facebooku dostupné až po přihlášení, nebo je jenom neumím najít?
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 1. října 2016,16:06:15

Titulek: RE: Články na Facebooku
Myslím že musíte být přihlášeni a zapnout si mé sledování (tj. ne nutně "friend")
Reagovat >

Vložil: strepon, 1. října 2016,21:05:36

Titulek: RE: Články na Facebooku
Děkuju za vysvětlení, ale je to škoda (obecně mi nepřipadá šťastné, když se někdo na internetu prezentuje jen prostřednictvím Facebooku).
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 1. října 2016,22:19:22

Titulek: RE: Články na Facebooku
To máte samozřejmě pravdu, ale člověk porovnává: facebook nabízí snadný dosah díky resharování, neanonymní komentáře, dobrou možnost postování, editace, formátování přes Poznámky atd. Čtenost i diskusní aktivita na Facebooku vychází (alespoň mně) lépe než na blogu. Navíc je to vhodné pro krátké posty, které nemají smysl blogovat. Proto jsem se rozhodl to postovat duálně, akorát že na blog zapomínám. Tak třeba se polepším.
Reagovat >

Vložil: Lesní Plesnivec, 4. října 2016,11:32:25

Titulek: RE: Články na Facebooku
Tak to máme poněkud značnou nevýhodu my, kteří Facebookový účet nevlastníme a Fabcebook považjeme za mor...
Reagovat >

Vložil: Radek, 1. října 2016,19:42:08

Titulek: Jedna věc je racionalita, druhá okolí.
Taky jsem chtěl letos do Turecka, protože tam podle mě bylo levně a velmi bezpečno - přesně ze stejných důvodů, jako báš přítel. Byl jsem však před manželkou a všemi příbuznými za vyvrhela. Takže se jelo do Bulharska. To je nevýhoda racionálního myšlení - jste za necitlivého barbara nebo rovnou za psychopata, ostatně ani nepíšete, jak dlouho měl váš přítel doma tichou domácnost.

Mimochodem, teď po převratu bych se bál do Turecka. Považuju to za podstatně horší problém než uprchlíci.
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 1. října 2016,22:28:02

Titulek: RE: Jedna věc je racionalita, druhá okolí.
Paradoxně bude Turecko dnes bezpečné. Erdogan nastolí tvrdý policejní režim, ostatně tak jako v ostatních islámských státech. Všudypřítomná státní policie, sledovačky, turistická centra pod maximální ochranou a naprosto drakonické tresty. Zkrátka totalitní režimy jsou "bezpečné"... za jakousi cenu.
Reagovat >

Vložil: Marek Štěpán, 5. října 2016,13:45:36

Titulek: FB
Dobrý den,

čtu Bloc.cz sice nepravidelně, ale dlouho a musím říci, že také preferuji formu blogu, než Facebooku. Zejména kvůli RSS exportu a také se mi líbí vzhled tohoto blogu. "Konzumovat" příspěvky kamarádů, globální aféry, politické fotomontáže a třeba takovéto články z jedné modré globální šablony se mi zajídá a přijde mi to tak nějak ploché. Jinak bych vám chtěl pogratulovat ke skvělému předvolebnímu rozhovoru s Martinem Veselovským. Kéž by v Plzeňském kraji bylo také tak jednoduché rozhodování. Hodně úspěchů v krajských volbách přeje Marek Štěpán.
Reagovat >

Vložil: Hlavenka, 5. října 2016,18:29:07

Titulek: RE: FB
Souhlasím, výhody blogu jste popsal dobře, já uvedu jen výhody Facebooku, jak je vnímám: okamžitý dosah a reagování, diskuse je okamžitá a živá. Díky neanonymnosti (nepřidávám si lidi s nejasnou nebo fake identitou) jsou diskuse kvalitní - troll se tam vyskytne velmi zřídka. Velmi důležité je resharování: příspěvky, které se chytnou, mají 100-150 resharingů. Tím se vlastně dosah blogpostu zvedá o řád, k desítkám tisíc lidí. To jsou čísla, která bych na blogu nikdy nedosáhl. A nakonec pro autora je vždy podstatný dosah na dobrou čtenářskou skupinu - je krásné, že to je hezky zformátované a je možný RSS export, ale prostě ta čtenost je několikanásobně nižší.
Ale já to napravím :), tím, že už nebudu zapomínat to dát na facebook i sem. Chápu, že dost lidí Facebook irituje a je mně jasné proč, takže zkusím zasáhnout jednu i druhou skupinu.
Reagovat >

Vložil: Ditys, 6. října 2016,22:52:04

Titulek: Proc ne Facebook
Facebook není svoboda, je to slídil. Vede člověka za ohlávku a občas ho nechá napást. Je to taková sociální berlička. Ale to je jen můj názor člověka starší generace.
Reagovat >

Vložil: Ditys, 6. října 2016,22:53:03

Titulek: RE: Proc ne Facebook
Jinými slovy ho nepoužívám
Reagovat >

Vložil: luke, 11. prosince 2016,5:35:15

Titulek: terorismus
Podobně byste mohl zlehčovat nebezpečí komunismu, vždyť u nás zabili jen mizivé procento lidí ve srovnání s autonehodami. Hlavním problémem není terorismus, ale názory muslimů a to včetně těch, kteří žijí tři generace v Evropě. Viz například http://www.thereligionofpeace.com/pages/articles/opinion-polls.aspx . Kdo si myslí, že ty názory nezačnou s přibývající populací prosazovat, tak je neuvěřitelně naivní.
Reagovat >

Vložil: Jorge, 23. března 2017,6:32:47

Titulek: Texty mimo FB
Též se přimlouvám za zveřejňování textů i mimo FB - pokud nechce přímo autor, lze se dohodnout jinde, aktuálně se toho ujaly Britské Listy (http://blisty.cz/art/86171.html), asi by byly i zajímavější možnosti:-) Tak či tak díky za inspirativní čtení! J.
Reagovat >
Odběr komentářů e-mailem

Glosy

Může Apple vůbec něčím potěšit... investory?

24.01.2013
Firma Apple ohlásila kvartální výsledky, které jsou "monstrózní", investory přesto nepotěšila a akcie firmy jdou dolů. Divné? Firma utržila 54,5 miliardy za kvartál a zisk činil 13 mili…více zde
Další glosy
Levné volání Fayn