Zpět | Přidat příspěvek

Vložil: Aleš, 20. ledna 2016,15:39:28

Titulek: Úloha státu a tzv. Crowding out effect
Reaguji na "Má se stát plést do komerční sféry". Cíl je lákavý - sednout si do bezpečného auta řízeného bezpečným robotem a získat několik produktivních hodin navíc, které zatím člověk ztrácí řízením. Jedna z úloh státu je určovat pravidla a úsilí sjednotit pravidla a vytvořit tak obrovský trh - tomu tleskám. A představuji si, že to nikdo jiný za stát neudělá. Pokud by zároveň měl stát i provozovat síť zkušeben, tam vidím velká rizika a hned jsem si vzpomněl na lekce ekonomie z VŠE . tam už vidím tvz. efekt vytěsnění - https://en.wikipedia.org/wiki/Crowding_out_(economics).
Reagovat >

Vložil: Martin Prokeš, 20. ledna 2016,17:35:52

Titulek: facebooková demence
Přijde mi naprosto dementní používat facebook a mít k tomu vlastní stránky.
Vždycky mě dojme, když chci třeba jít do nějaké restaurace a pak zjistím, že zavírací den vyhlásili jen na FB a na své stránky do aktualit nedali nic.
K čemu to pak je? Ruční "přetiskování" do svých stránek je na nic. Proto byly vymyšlené počítače, aby lidé dělali takovéhle úkony ručně?
Mám dvě řešení! Buď zajistěte automatický mirror všeho z FB sem na tyto stránky, anebo to tu úplně zrušte, doménu zahoďte a nechte si jen ten FB, odkud váš můžou kdykoliv vykopnout a cokoliv zcenzurovat.
Jako další krok se lidé budou dobrovolně stěhovat ze svých přepychových a krásných domů někam na ubytovnu, kterou vlastní kdosi cizí a platí tam drsná pravidla? Nechápu.
Reagovat >

Vložil: pedro, 20. ledna 2016,18:35:09

Titulek: RE: facebooková demence
To je otázka osobní preference. Existuje značná skupina lidí, kteří radostně konzumují různé služby podobného typu. Celkem si dokážu představit řadu důvodů, které i racionálně uvažujícího člověka vedou k použití FB a jsou uvedené i přímo v článku. Je zbytečné za to autora napadat. Spíš jsem úplně nepochopil, proč vlastně dělat nějaký mirror z FB na tyto stránky. To mi nepřijde produktivní...
Reagovat >

Vložil: hptacek, 20. ledna 2016,21:47:04

Titulek: RE: facebooková demence
Osobně bych se přimlouval naopak za to, aby články/názory/komentáře byly zde a na fb pouze upoutávky, tak jako to například mají zpravodajské servery, noviny... vlastně skoro každý.
Reagovat >

Vložil: pedro, 21. ledna 2016,22:11:09

Titulek: RE: facebooková demence
Urcite, ale touto cestou, myslim, nechce autor jit.
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 21. ledna 2016,9:05:26

Titulek: RE: facebooková demence
Facebook i blog slouží každý k jinému účelu, tedy mohou existovat vedle sebe. Mirrorovat automaticky všechno nebudu, protože na fcbk dávám občas jen krátké poznámky, komentáře, jedna věta, jeden odkaz. Blog slouží k delším textům.
Strach z toho, že bych byl z facebooku "vykopnut", tedy opravdu nemám; a pokud by k tomu došlo, plakat nebudu.
Reagovat >

Vložil: RAB_THIRD, 21. ledna 2016,1:20:15

Titulek: omlouvam se za off-topic komentar
No omlouvam se za trochu off topic komentar k tematu clanku, nicmene mi to neda nezareagovat na uvod :-) Nechci vubec hodnotit rozhodnuti pana Hlavenky, na ktere ma jiste pravo. :-)

ad 1. "Jak čtenáři bloc.cz vědí - a občas též drobně protestují - publikování na osobním blogu jsem před několika měsíci zastavil, a místo toho publikuji posty na své zdi na Facebooku. Měl bych asi vysvětlit proč."

- normalni by asi bylo na svuj blog tu informaci umistit a ne se jen "odmlcet" .... jsem ctenarem a "zaregistroval jsem to", ale rozhodne "nevedel" z vaseho blogu .... pokud to ostatni ctenari vedi /ja to nezaregistroval na vasem blogu, ze k tomu dojde, ani ted/ pak asi neni nutne to znovu vysvetlovat. Pravdepodobne jste to jiz udelal, ne?

Facebook je vhodné prostředí pro diskuse, díky upozorněním je možné prodiskutovat dané téma docela intenzivně a debatním kroužku během pár hodin, což se mně také mnohokrát stává. Diskuse jsou navíc kvalitní - což je dáno jednak asi složením “odběratelské” obce, jednak i tím, že diskutující debatují neanonymně (anonymní facebookové profily mezi přátele neakceptuji). Rozdíl mezi anonymní diskusí, kdy ze zálohy stříli “Belzebub I.” a tou, kdy diskutují věrohodně identifikovaní lidé se svými profily, je propastný.

No k tomuto tvrzeni vam muzu napsat jenom asi tolik ... "dvakrat mer a jednou rez" neni jen dobra poucka pro remeslniky, ale i v diskusich. Mam celkem rad nektere vase provokativni nazory, a stejne rad mam i nazory diskuteru napr. Jiho, thr, pedro apod. - co rikaji ma logiku a smysl,a stoji si pockat, az si svoji argumentaci promysli a vypiluji ;-) ...... nemusim vzdy souhlasit, ale rozhodne k tomu nutne nepotrebuju luxovat jejich fotky z dovolene, ci domaci mazlicky :-)

pisete provokativne .... coz je fajn ..... mnohe reakce jsou tu velmi fundovane .... coz je fajn pro vsechny v diskusi .... je z nich citit "insider" :-) .... podstatny je predevsim jejich obsah. Vyse zminene neznam, a ani je nepotrebuju znat. Asi by se dalo, protoze to nebudou zadni teens s uctem na tyden :-), stejne jako muj nick si dokaze schopny surfar dohledat za par minut, protoze ho pouzivam vic nez deset let, coz je polovina meho internetoveho zivota, tedy se muzu pokladat za zletileho :-)

tohle na Facebooku nikdy nevyrobite ..... chapu prinos multiplikace sdilenim ..... ale to asi puvodni zamer tohoto blogu nebyl, ne?

... ale chapu, ze kazdy clovek a kazdy projekt se vyviji .... vas projekt na Facebooku bohuzel uz beze me ....... a na blogu fungujicim jako archiv nejspis take
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 21. ledna 2016,9:11:20

Titulek: RE: omlouvam se za off-topic komentar
Jo, to máte pravdu, že jsem tu informaci sem měl dát dříve. Ale berte, že jak osobní blog, tak publikování na facebooku je jen taková maličká aktivita, krom toho dělám tisíc jiných věcí, které jsou důležitější a berou mně násobně více času. Prostě obojí je jen takový "ventilek", jak mám chuť.

Diskutující zde: máte pravdu, že řada diskusí je tu zajímavých, pro mě podnětných. Jenomže mně docela vadí ta anonymita. Diskuse, kdy jeden diskutující je neanonymní a druhý má na hlavě helmu se sklopeným hledím, není férová a není mně po chuti. A věřte, že na facebooku opravdu nemusíte procházet ničí koťátka a fotky z dovolené: facebook je přesně takový, jaký si ho uděláte. Má smysl diskutovat na diskusním fóru, kde má každý jenom "nick" a je součást jeho působení na tom fóru, že je tam s přezdívkou, byť třeba věhlasnou, ale jeho reálná identita je skryta, tak jako u všech ostatních. Ale tady je to nevyvážené - já jsem tu za sebe, vy ostatní za své nicky. Nemůžete mně vytýkat, že se mně to nelíbí - tohle je můj subjektivní postoj k věci.

Jinak - nevím zda používáte fcbk nebo ne - kdybyste se podíval do diskusí pod mými posty tam, jsou právě tak zajímavé a kvalitní jako zde.
Reagovat >

Vložil: thr, 29. ledna 2016,8:12:16

Titulek: Apple Car
Tak na okraj - projekt Applu se aktuálně zřejmě dost sype, viz http://jablickar.cz/tym-applu-vyvijejici-elektromobil-ma-problemy-projekt-byl-pozastaven/ , v článku jsou odkazy na původní zdroje.
Samozřejmě to může opravdu být jen chyba v práci týmu a firemním řízení, ale nevylučoval bych ani, že jde spíš o "mlhu" a ve skutečnosti jde o celkový problém tohoto segmentu trhu.

Koneckonců i Tesla přes své nesporné technické úspěchy žije víceméně jen na dotacích a zisková v pravém slova smyslu není...
Reagovat >
Odběr komentářů e-mailem

Glosy

Může Apple vůbec něčím potěšit... investory?

24.01.2013
Firma Apple ohlásila kvartální výsledky, které jsou "monstrózní", investory přesto nepotěšila a akcie firmy jdou dolů. Divné? Firma utržila 54,5 miliardy za kvartál a zisk činil 13 mili…více zde
Další glosy
Levné volání Fayn