Zpět | Přidat příspěvek

Vložil: Alny, 29. listopadu 2010,14:32:21

Titulek: O co autorovi ide?
Povazujem pana Hlavenku za inteligentneho natolko, aby uznaval, ze obcas ma clovek narok aj na taketo necakane a nevypocitatelne konanie, aj ked si je zaroven vedomy, ze rozumnejsie by to bolo inak. Takze prve, co ma napada je, ze pan Hlavenka je natolko zvedavy, ze patra po skutocnej pricine toho vyhadzova dokonca aj formou clanku :-) Ale pricina moze byt aj uplne jednoucha a docela osobna, takze sa zverejnit ani neda. Napr. prespanie sa s manzelkou predsedu spravnej rady, porusenie cestneho slova, na ktore 2. strana na 100% spoliehala, alebo opakovane porusenie niecoho podobneho s avizovanou podmienkou okamziteho vyhazova, ci jednoduche tunelovanie pomocou tretej firmy, ... dovodov na okamzity vyhadzov, kde sa ani jedna zucastnena strana necuduje je naozaj vela.
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 29. listopadu 2010,15:41:41

Titulek: RE: O co autorovi ide?
Nikoli, to mě věřte, že jakékoli intimity ze života CET 21 mě nezajímají. To, co v článku nebylo, je skutečnost, že pan Dvořák byl v plánované "odchodné fázi" ze společnosti, která ale měla probíhat právě tak, jak je civilizované dělat - tedy jeho působením po nějakou dobu na poradenské židli, kde by postupně předával činnost, klientelu, know-how, a pak možná celkový odchod. Tedy nešlo tam o nějaký strašlivý a okamžitý průser, to by ostatně i ta oficiální zpráva vypadala jinak, domnívám se.
Reagovat >

Vložil: -dg-, 29. listopadu 2010,15:50:04

Titulek: majitele
Ehm, Juro,

vitej v realnem svete TOP management vyhazovu a odchodu. Da se to delat kultivovane a ja znam kultivovane odchody z firem vlastnenych amiky...

Nicmene musim jednu technickou, protoze me pobavila ta veta o nemeckych vlastnicich. Shodou okolnosti jsem pracoval v medialni firme (de facto ve stejnem business kde CET21), kterou vlastnili Nemci (posleze Svycari). Vyhazov se konal tak, ze u nic netusiciho managera byl pripraven zastupce nemecke strany hned rano - rekli mu ze dnes konci, at odevzda notebook, klice od auta, ulozi si veci ze stolu do krabice a muze jit - btw. STALI U NEJ celou dobu, co si balil veci do krabice.

Pokud by se to stalo jednou, mavnu rukou. Ovsem nikoli a ja o nejakych hodnych panech z nasich zapadnich hranic davno ztratil iluze... ale treba mas jine zkusenosti.

Ted jeste fakticky k clanku:

- Dvorak si v poslendi kvartalu zavaril jeden moc krasny pruser a dle mych info to byla posledni kapka
- navic mohou existovat veci, ktere zna jen vlastnik a byt to z pohledu PR nemusi vypadat blbe je dobre byt nekdy trosku "prisnejsi" - zvlaste, pokud se v nejakem pruseru vezou i manageri pod Dvorakem ;)
Reagovat >

Vložil: Filip Rožánek, 29. listopadu 2010,16:13:14

Titulek: TZ CME
"...V tiskové zprávě zveřejněné o několik dní později (avšak datované dnem vyhazovu)..."

Z téhle formulace není úplně jasné, co myslíte. Tisková zpráva se na webu CME objevila 22. prosince večer, z ní ostatně všechna média také tuto informaci čerpala. Sám jsem ji 22. prosince linkoval na FB, takže vím, kdy se tam objevila.
Reagovat >

Vložil: Hlava , 29. listopadu 2010,16:21:16

Titulek: Na úrovni studenta
Hlavenka napsal článek na úrovni studenta. V mnoha ohledech je Hlavenek zcela odtržený od reality, jinak si nelze jeho joudovské žehrání vůbec vysvětlit.
Reagovat >

Vložil: Vilém Rubeš, 29. listopadu 2010,16:22:25

Titulek: Jo jo, expres ven...
http://bigvilik.wordpress.com/2010/11/24/padl-manageri/
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 29. listopadu 2010,16:28:27

Titulek: Souhrnně
- ad "dg": zkušenosti s německými firmami (i z druhé ruky atd.) jsou obecnější, nijak nevyvracím, že výjimky potvrzují pravidlo, na obou stranách. Ale ze zkušenosti se mě zdá, že tam tyto rozdíly obecně jsou.
- ještě ad "dg": nevím co to je "zavařit průser". Zdefraudoval, ukradl? Pak měl jít do basy, trestní oznámení a jedem. Udělal manažerskou chybu? No a, vy jste nikdy žádnou neudělal (nebo já)? Za to se vyhazuje hulvátským způsobem?
"Vítej v realitě" je nesprávný podotek: já VÍM, že se to takto dělá. Pouze uvádím, že to je pro toho, kdo tak dělá, kontraproduktivní a škodlivé.

- ad Filip: pokud to tak je, omlouvám se - nemám správnou informaci. Nicméně to pak poněkud neladí s tím, že už oficiálně CME vydala zprávu, že Dvořák rezignoval, a pak druhý den přišel Dvořák do práce a s překvapením zjistil, že už nemá funkci (?). Ne zcela tomu rozumím.

- ad Hlava: rád bych polemizoval, kdyby ovšem bylo s ním. S výkřiky doporučuji adresu: Tišnov, nádraží, 5. kolej.

- Viléme: pěkné :))
Reagovat >

Vložil: Filip Rožánek, 29. listopadu 2010,17:10:40

Titulek: RE: Souhrnně
Pokud vycházím ze souvislostí, tak scénka se zamčenými dveřmi a odebráním auta se pravděpodobně odehrála v pondělí ráno, načež v pondělí večer následovala tisková zpráva. Informace o údajném průběhu výpovědi se objevily až v úterý ráno, tuším v Lidovkách.
Reagovat >

Vložil: thr, 1. prosince 2010,13:23:31

Titulek: RE: Souhrnně
Nevím co má na mysli dg, ale co se například v poslední době Nově právě nepovedlo byla záležitost kolem Talentmanie - jaksi zapomněli koupit práva, které jim vyfoukla Prima, tak si narychlo udělali vlastní verzi. Ta je ovšem natolik výrazným plagiátem, že se špitá o tom, že se museli s Fremantle media nějak mimosoudně vyrovnat, což asi nebylo zadarmo.
Může toho být určitě víc, odborník na média nejsem, nicméně je to konkrétní příklad něčeho, co se stalo za ředitelování Dvořáka a určitě to nespadá do kategorie "úspěchy"...
Reagovat >

Vložil: pedro, 1. prosince 2010,9:58:57

Titulek: Nepruhledna situace
Proste do toho neni videt, takze nelze prilis hodnotit. Nekdy je proste lepsi s danym clovekem dale spolupracovat, nekdy (u nekterych lidi) je lepsi nahle je vyhodit, zamezit jim ze dne na den v pristupu k firemnim dokumentum...

Jinak jsem v Cechach nepoznal mnoho lidi, kteri by byli vyrazneji loajalni ke "sve" firme. Takze ten "americky" model se mi sem nejak vice hodi.
Reagovat >
Odběr komentářů e-mailem

Glosy

Může Apple vůbec něčím potěšit... investory?

24.01.2013
Firma Apple ohlásila kvartální výsledky, které jsou "monstrózní", investory přesto nepotěšila a akcie firmy jdou dolů. Divné? Firma utržila 54,5 miliardy za kvartál a zisk činil 13 mili…více zde
Další glosy
Levné volání Fayn