Zpět | Přidat příspěvek

Vložil: Martin, 30. července 2009,9:20:47

Titulek: pro Seznam vysvědčení nepotřebují
Seznam přece už dávno ohlásil, že pro vyhledávání ve světě bude používat Microsoftí vyhledávač. Že to ještě nebylo nasazeno je spíš problém jejich malého studentíkovského týmu, který je bohužel prací zcela zahlcen.
Reagovat >

Vložil: veselovsky, 30. července 2009,12:47:45

Titulek: dobry den,
jen par nepresnosti bych rad napravil, kdyz uz vy anonymni bloger :-) upozornujete na me. Opravdu nejdem ekonomicky redaktor, uz vubec ne komentator, dany porad se jmenuje Udalosti komentare a ne Udalosti. Spolupraci MS a Yahoo jsem neoznacil za obchod, ale za udalost - a mate pocit, ze vedle internetove bubliny byla za poslednich deset let jeste nejaka vyznamnejsi udalost? Jinak musim rict, ze argument, podle ktereho je Bartz(ová)pragmaticka manazerka se zdravym selskym rozumem a libi se ji Ballmer, protože to je poradny kus chlapa, je opravdu silny a exaktni:-) tak se mejte, veselovsky
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 30. července 2009,13:26:56

Titulek: RE: dobry den,
Dobrý den pane Veselovský,
bloger možná jsem, anonymní ne :), kontakty jsou v patičce poctivě uvedeny. Omlouvám se za nepřesnosti, reportáž prolítla a co jsem si zapamatoval, to jsem si zapamatoval, tedy děravě.

Nicméně, prosím: ona to opravdu není událost ani desetiletí, ani roku, i když respektuju, že to je věc názoru a máme jej na to každý jiný. Pouze se tyhle firmy, které ani dřív nebyly v nijak nepřátelském vztahu (byly neutrální a spojoval je společný nepřítel) rozhodly, že spolu udělají jeden obchod. Pro uživatele, zákazníky, partnery, celý svět, to je irelevantní věc. Pro Microsoft je uvedení nových Windows finančně 20x důležitější než tento obchod s Yahoo. Pro Yahoo to je důležitější, ale Yahoo už dávno není firmou, okolo které by se točil svět. Dejte na má slova za pět let... nikdo si na to nevzpomene.

Chcete řádově důležitější události posledních 10 let?
1. Google (pravda, je to už 11 let, ale vy jste taky zmínil dvacetiletí..)
2. Google Adwords (revoluce v reklamě)
3. Apple iPod (revoluce v muzice)
4. Apple iPhone (revoluce ve founech)
5. Microsoft xBox
6. YouTube
7. Facebook
8. Wi-Fi
9. Web 2.0 (ať už si pod tím představíme cokoli :-)
10. jo, aha, málem jsem zapomněl... blogy


A není ten Ballmer kus chlapa? To víte, bloger má výhodu proti televizákovi, může být politicky nekorektní. Ale zas za to není placen :)
Nic ve zlém, vaše pořady sleduju a je to rozhodně "to lepší" z ČT.
Reagovat >

Vložil: Tomáš Hubálek, 30. července 2009,14:00:31

Titulek: V čem je Xbox revoluční?
Nejsem moc expert na herní konzole, ale docela by měl zajímalo v čem je XBox revolučnější než třeba Nintendo Wii (které mi z pohledu herního laika přijde mnohem revolučnější).
Reagovat >

Vložil: Lokutus, 30. července 2009,15:08:03

Titulek: RE: V čem je Xbox revoluční?
Pan Hlavenka neoznačil xbox za revoluční.
Reagovat >

Vložil: Tomáš Hubálek, 30. července 2009,15:09:34

Titulek: RE: V čem je Xbox revoluční?
No dobře, ale dal ji do skupiny 10 řádově důležitějších událostí. Tak mi není jasné proč.
Reagovat >

Vložil: Radomír Švihel, 30. července 2009,17:18:30

Titulek: RE: V čem je Xbox revoluční?
A případá Vám zařízení které celosvětově používá desítky milionů lidí, méně důležité než nějaká podpokličková dohoda dvou firem? Každopádně je to jen nedůležitý příklad..
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 30. července 2009,17:38:19

Titulek: RE: V čem je Xbox revoluční?
Nedramatizujme, prosím :). Jen tak z hlavy jsem vysypal deset "událostí", které jsou významnější než dohoda MS+Yahoo, bez nároku na pořadí a úplnost. Ono jich jistě je mnohem víc a Wii tam taky patří, mezi jinými.
Reagovat >

Vložil: Radomír Švihel, 30. července 2009,18:01:45

Titulek: RE: V čem je Xbox revoluční?
Snažil jsem se, proto jsem taky zakončil příspěvek dovětkem "je to jen nedůležitý (seznam) příklad(ů)", ale znáte to v tomhle vedru se snažíte něco napsat a vyzní to nakonec jinak :]
Každopádně xbox dost možná čeká zajímavá budoucnost ve formě nádstavby nazvané Projekt Natal (v podstatě ovládání hry přímo pohyby těla, bez nutnosti hardwarového ovladače).
Reagovat >

Vložil: Lukáš Vlček, 3. srpna 2009,16:31:19

Titulek: RE: V čem je Xbox revoluční?
Tome, to je přece jasné jako facka! XBox ve svých útrobách ukrývá spousty čipů a některé z nich jsou dodávány určitou firmou... že nevíš jakou? No a to je rozhodně pro některé z nás dobrá zpráva! Takže to je důležité... :-)
Reagovat >
Odběr komentářů e-mailem

Glosy

Může Apple vůbec něčím potěšit... investory?

24.01.2013
Firma Apple ohlásila kvartální výsledky, které jsou "monstrózní", investory přesto nepotěšila a akcie firmy jdou dolů. Divné? Firma utržila 54,5 miliardy za kvartál a zisk činil 13 mili…více zde
Další glosy
Levné volání Fayn