Zpět | Přidat příspěvek

Vložil: Divi, 9. dubna 2009,10:40:53

Titulek: zajímavé myšlenky
Zajímavé myšlenky - nejzajímavější na nich je to, že si toho rozhovoru skoro nikdo nevšiml a i já jako každodenní čtenář ihned.cz jsem se k němu dostal přes medialne.sk - O to víc díky za vaše "rozvinutí" jeho obsahu.

Reagovat >

Vložil: Michal Najman, 9. dubna 2009,13:09:47

Titulek: cena + další dealy
Nemyslím si, že součástí dohody o koupi podílu jsou jen peníze. Time Warner vlastní Warner Bros, HBO a tím si CME zajistí pro své kanály jistou exkluzivitu či možná i velmi levné nákupy nových filmů, přístupy do archivů starších filmů, atd. Cena mě také zaskočila, protože 4,7 miliardy korun vydělá jen Nova za rok, takže jen o penězích to být nemohlo. Trh zas tak dole není a CME zase snad v takových potížích také není.
Reagovat >

Vložil: Michal, 11. dubna 2009,0:09:05

Titulek: Doplneni, komentar
Ahoj Jirko.
Dik za upozorneni na ten rozhovor. Byl jsem tehdy na horach a uplne jsem ho minul. Je to zajimave cteni.

Pavel Mucha je medialne celkem zdatny a nema problem popisovat veci v case dosti rozdilne.

Ad vypovedi: Verim, ze diky WP zacali v C setrit rychleji a intensivneji, ale vypovedi a snizovani stavu zacalo drive. Duvodem bylo vyrazne neplneni planu. "Krize" to jen urychlila a rekneme si to narovinu, "usnadnila komunikaci" vypovedi ;-)

Ad koupe Atlasu + A.SK: Zde jde o kec. Samozrejme valuace A.CZ a A.SK byla opacna, nez je Pavlem prezentovano.
Duvod, proc ted tvrdi co tvrdi je fakt, ze integrace A+C na slovensku probehla zcela jinak, mnohem uspesneji a efektivneji a realne v SK doslo k 1+1>2. (A.SK management byl vyrazne lepsi nez C.SK a doslo tam vicemene k opacne "asymilaci" nez v CZ)

Integrace v CZ dopadla (alespon z meho pohledu) mizerne. 90% zamestnancu Atlasu je pryc, strategii A vymysli uz rok a stale nic nevymysleli, partneri A kvuli tomu odchazeji ze sluzeb a vubec - to se tu uz resilo.

Zaverecna myslenka o TW, WP a CH je velmi zajimava a neco na ni bude. WP ma pouze 2 exity. Prodej nebo nejaka evropska burza. Dnes bych vsadil na exit.
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 13. dubna 2009,16:58:09

Titulek: RE: Doplneni, komentar
Ahoj Michale,
jak jsem naznačil, ten samotný rozhovor nevnímám zase jako nic "smrtelně vážného", vím z praxe sám, že do tisku se dostane polovina, třetina z řečeného, bývá to často divně pospojováno, věty dostanou jiné vyznění atd. Podstatno mě přijde to, co je v něm zmíněno několikrát a velmi zásadně, tj. orientace na "médium", vlastní obsah, určitá rezignace na portálové služby atd.

K výpovědím/integraci: upřímně řečeno si myslím, že v cz jste v integraci stáli před takřka nemožným úkolem smíchat "oheň a vodu", takže nakonec se udělalo to, že se jeden z těch dvou nekompatibilních živlů (logicky ten slabší) zlikvidoval. To byly úplně jinak, protikladně nastavené firmy.

Vstup firmy na burzu: no, myslím že pro příští tři roky je to utopie (z důvodů, které jsou "mimo Centrum"), a i pro další roky to bude těžké, pokud Centrum Holdings nevzrostou obratově aspoň tři- až pětinásobně. Nevím, jak moc je to pravděpodobné (též otázka dalších investic, akvizic... jak jsem psal, rok utekl a nic nevidět).

Či bych závěrem taky řekl: nějak mě není jasné, jak se chce W-P dostat k vysoké hodnotě své akvizice "maximálním šetřením".
Reagovat >

Vložil: Pavel, 13. dubna 2009,21:20:12

Titulek: RE: Doplneni, komentar
Michale, to jsi cely ty. Bud rad, ze jsi vubec atlas prodal a nesnaz se jeste zpetne menit realitu.
Co s tyce tve myslenky na zaver - neni vstup na burzu defacto exit? - napr.v pripade Warburgu pri vstupu Zentivy na burzu.
Reagovat >

Vložil: Michal, 13. dubna 2009,21:42:38

Titulek: RE: Doplneni, komentar
2Pavel (i kdyz nevim ktery, znam jich dost ;-) )

Ja jsem A prodal rozhodne rad, byt to na me, stalo by se tak jiz o 1-2 roky drive.
Ze bych menil realitu - a natoz zpetne - na to se jeste necitim. Mozna za par set let :-).

Ale nedalo mi na to upozornit na zrejmy rozpor v komunikaci dealu A+C ktery za posledni rok probehl. BTW, kdyz by WP chtel jen A.SK, kupodivu bylo A.SK na prodej i samostatne.... Ale to by se to dnesni argumentace uz nehodilo ;-)

Exit: Vstup na burzu samozrejme je exit, ale vzdy relativne pomalejsi. Ja jsem zkratkovite rozlisil prodej investorovi (exit) a burzu. Kdo chtel, pochopil.

Reagovat >
Odběr komentářů e-mailem

Glosy

Může Apple vůbec něčím potěšit... investory?

24.01.2013
Firma Apple ohlásila kvartální výsledky, které jsou "monstrózní", investory přesto nepotěšila a akcie firmy jdou dolů. Divné? Firma utržila 54,5 miliardy za kvartál a zisk činil 13 mili…více zde
Další glosy
Levné volání Fayn