Zpět | Přidat příspěvek

Vložil: karel, 21. února 2016,13:44:28

Titulek: Mistrovství v demagogii
Z uvedených citací je zřejmé, že mistrovství v demagogii předvedla paní Krnáčová a Zelení.

K útoku na Kliniku byly použity zápalné lahve?
Prezident někde vyzýval, aby byl někdo odstraněn kalašnikovem?
Reagovat >

Vložil: Jiho, 21. února 2016,14:29:39

Titulek: RE: Mistrovství v demagogii
Ten článek trochu mixuje reakce bezprostředně po útoku a pozdější.
K té Krnáčové to je tedy poněkud nefér - u ní šlo o reakci bezprostředně po události, kdy skutečně informace byly "zápalné lahve", že šlo o světlice se zjistilo až dalším vyšetřováním. Navíc je to myslím celkem jedno, čím dům s lidmi uvnitř zapálíte.

A ano, prezident bohužel vyzýval. Jestli to byl spíše nepodařený bonmot nebo vážně myšlená výzva k násilí, o tom už samozřejmě můžeme vést debatu, ale výrok je jasný.
Reagovat >

Vložil: karel, 21. února 2016,15:51:02

Titulek: RE: Mistrovství v demagogii
Celý Zemanův výrok je dispozici zde:
http://video.aktualne.cz/zatim-nepouzivat-video-sobotky-se-lze-zbavit-kalasnikovem-za/r~31db6286c44a11e5a457002590604f2e/

Nenapadá mě, jakou "debatu" byste o tom bonmotu chtěl vést.
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 21. února 2016,16:29:39

Titulek: RE: Mistrovství v demagogii
Jen upřesním, že jsem tato oficiální vyjádření "sbíral" v pondělí odpoledne, tedy dva dny po dané události. Myslím, že v té době už bylo poměrně dost informací k dispozici.

"Světlice" chápu jako jakousi rachejtli, spadá to do oblasti tzv. zábavní pyrotechniky. Něco takového zapálit a mrsknout tím do místnosti či domu, kde se nalézají lidé, je enormně nebezpečné, právě tak jako kdyby tam někdo hodil zápalnou láhev.
Reagovat >

Vložil: Jiho, 22. února 2016,0:15:31

Titulek: RE: Mistrovství v demagogii
Útok proběhl 6.2. večer, okolo 20:00 a paní Krnáčová to tweetovala 7.2. v 05:58 (viz https://twitter.com/adkrn/status/696332196899069952) tedy pár hodin po té, kdy ještě nebylo upřesněno, že šlo o světlice. Hlavně palec nahoru, že se tak rychle a jasně vyjádřila.

Ještě bych do vašeho přehledu doplnil to asi nejodpornější, tedy místopředsedkyni klubu ODS Janu Černochovou, která už 7.2. útok na FB obhajovala odkazem na to, že podle ní lidi z Kliniky útočili na Řízkárnu...

Jinak rozdíl je v tom, že zápalnou láhev si člověk musí dopředu připravit a jde tedy o plánovaný úmyslný čin. Předpokládá se, že útočil stejný dav jako předtím na demonstranty, tedy dle zjištění antify známí rowdies - a ti v českých poměrech nosí světlice sebou tak nějak normálně :-)
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 22. února 2016,9:01:26

Titulek: RE: Mistrovství v demagogii
Víceméně souhlas. Já jsem nekontroloval, kdo kdy postoval odpovědi, to už je nad sílu, a primárně jsem vycházel z TZ politických stran, z jejich webů. Ony ty tweety jsou totiž takové tricky v tom, že na jednu stranu se tváří jako oficiální stanoviska, ale na druhé se z toho dá vždycky vykroutit - "však je to jenom tweet".
Černochovou jsem zaznamenal, je to příšera. Nedával jsem to tam, protože to není oficiální stanovisko ODS. Je samozřejmě smutné, že ODS takhle kalkuluje, že si drží jako šéfa "přijatelného" Fialu, a současně tam naprosto promyšleně mají tuhle bitkařku, která učí děti ve školách střílet (že by na migranty?) a naznačuje tyhle spojitosti, čímž si chtějí naklonit náckovskou ultrapravici a odvést ji od konvičkovců, Vandase a spol.
Reagovat >

Vložil: thr, 22. února 2016,9:38:57

Titulek: RE: Mistrovství v demagogii
Ono to ale s tím útokem je dost zamotané a vůbec bych si nebyl jistý s tím, že jde primárně o extremismus, zcela reálných variant je více.
Například mi vůbec nepřijde mimo mísu alternativa, že si to zapálili sami a vůbec se nemusí jít do extrémních paralel s požárem říšského sněmu. Je tam daleko prozaičtější možnost, bezúplatný pronájem totiž končí v březnu a místní mají výhrad spoustu, tak se může velice hodit ze sebe udělat oběť. Stejný důvod ale mohl klidně vést k vyprovokování akce i někoho místního, kdo si myslel, že problémy kolem centra mohou zamezit pokračování centra.
Upozornit na možné spojení s útoky na Řízkárnu vůbec není od věci, je to totiž další oblast motivu, který by zcela reálně mohl vést k útoku a přitom by jeho souvislost s "migranty a Konvičkovci" byla jen malá či žádná.
A podivností kolem tohoto centra bylo více.

V tomto ohledu mi přijde nejsprávnější stanovisko ČSSD, Pirátů či lidovců - podobné útoky je třeba odsoudit, protože bez ohledu na motivaci toto do civilizované společnosti nepatří a od politických stran by to určitě zaznít mělo. Ovšem automatické spojení s konkrétními skupinami ve stylu TOP09 mi přijde zrovna v tomto případě dost přes čáru, skutečně tu existuje naprosto reálná možnost, že to celé bylo "trochu jinak".
Reagovat >

Vložil: Jiho, 22. února 2016,10:04:05

Titulek: RE: Mistrovství v demagogii
?? Ten útok je poměrně dobře zdokumentován, ta parta útočníků táhla celkem transparentně Prahou. To nebylo že "najednou začalo hořet". To by ze strany místního frustrovaného bylo dost složité, tohle všechno zorganizovat ;-))
Ano, teoreticky mohl v průběhu bitky, kdy se ti uvnitř snažili bránit a ti venku útočili, závěsy zapálit ten zevnitř, ale je to dost nepravděpodobné...

BTW z toho pohledu je spíš zajímavý ten legendární "žhářský útok na rodinu ministra Stropnického". Když člověk hledá detaily, zjistí, že vlastně není jisté, zda vůbec proběhl a rozhodně u toho nic nehořelo. Že za to zavřeli kluka co utekl z Ruska jako kritik Putina je jen třešnička na dortu :-)
Reagovat >

Vložil: mm., 22. února 2016,10:50:13

Titulek: RE: Mistrovství v demagogii
Tažení té party maskovaných útočníků z Thunovské ulice vám připadá "transparentní"? Já myslím, že policie toho zatím moc nevysvětlila...

Jak si vysvětlujete včerejší Chovancovo tvrzení?

"Budeme schopni pravděpodobně doložit, že jde o cílenou provokaci, ne ze strany policie, ale někoho úplně jiného," uvedl Chovanec."

http://www.novinky.cz/domaci/395469-chovanec-akce-maskovanych-vytrzniku-zrejme-byla-cilena-provokace.html
Reagovat >

Vložil: Jiho, 22. února 2016,12:23:44

Titulek: RE: Mistrovství v demagogii
Myslel jsem tím, že to nebyl žádný požár Reichstagu, že nezačal uprostřed noci tajemný požár, který mohl založit naštvaný soused nebo neopatrná manipulace se svíčkou.
Tady šla parta maskovaných extremistů přes Prahu až došla na Kliniku a zaútočili na ní. Samozřejmě kdo to přesně byl, kdo to organizoval, proč se k nim policie chovala jak se chovala - to už je jiné téma...
Reagovat >

Vložil: thr, 22. února 2016,13:54:10

Titulek: RE: Mistrovství v demagogii
Ale to právě není jiné téma ve vazbě na obsah tohoto článku a to, na co naráží pan Hlavenka! Jak jsem psal výše - je celkem bez diskuse namístě taková reakce, jako předvedli socani či lidovci, tedy odsoudit podobné násilné akce. To je zcela jasné, protože bez ohledu na konkrétní důvod podobné akce nejsou žádoucí nikdy.
Naproti tomu ale projevy typu TOP09 či zelených s pranýřováním "viníků" pokládám za velmi problematické, ono to s tou vazbou na antiislamisty může být všelijaké a spojení se Zemanovým výrokem už mi přijde jako totální demagogie, která může vášně spíš jen dále posilovat :-(

A poznámka naokraj k těm provokacím - je právě poměrně děsivé, jak málo může někdy stačit k posunu incidentu o úroveň výše, tedy například z bodu "nadávky a maximálně nějaký kámen" k vyložené agresi. V extrému může stačit hodit jeden dělbuch a pak už jdou věci samospádem. Nedovolil bych si tvrdit, že se to v daném případě opravdu stalo, pouze nesdílím váš názor o absurdnosti vyprovokování - bohužel to zas tak složité být nemusí :-(
Reagovat >

Vložil: bongo-bongo, 25. března 2016,17:46:47

Titulek: RE: Mistrovství v demagogii
Pane Hlavenko, nic ve zlém, ale srovnávat zábavní pyrotechniku se zápalnou lahví, tedy nejspíš s klasickým „moloťákem“, svědčí o hluboké neznalosti. To je fakt nebe a dudy. Si to vygúglujte…
Reagovat >

Vložil: pedro, 22. února 2016,18:11:12

Titulek: Prezidentova výzva
Zeman nikoho k ničemu nevyzýval a útok na prezidenta je, navíc v tomto kontextu, naprosto nemístný. Zjevně jde o snahu nasbírat body na vnímané Zemanově nepopularitě. Podle mého soudu je taková politická strategie chybná.
Reagovat >

Vložil: Pavel, 26. února 2016,0:43:19

Titulek: Kancelář pro uvádění románových příběhů na pravou míru
1. "Útok v Thunovské": vzhledem k tomu, ze existuje kvalitní video, tak je zjevné, že šlo o zinscenovanou akci (koordinující policista, molitanová dlažební kostka, plastová tyč v rukou útočníka). Dále nulová snaha policie skupinu zadržet nebo aspoň legitimovat apod.

2. "Útok na Kliniku": údajně ta samá skupina výtržníků táhne Prahou a policii to vůbec nezajímá? Nenašel jsem žádné foto ani video tohoto "tažení". To je stěží uvěřitelné, když na každé křižovatce jsou kamery a každý nosí u sebe mobil schopný záznamu. Opravdu se to tedy stalo? Média píší o desítkách zápalných lahvích, WTF??? Jak vypadá opravdový žhářských útok zápalnými lahvemi, se můžete podívat zde: https://www*youtube*com/watch?v=QxcB0PI4ZLg Z mého skeptického pohledu to byla stejná zinscenovaná akce jako v Thunovské a nevěřím, že policie někoho za to požene k soudu - což jen potvrdí tuto teorii.

A z výše uvedeného už samo sebou vyplývá, proč ta která strana reagovala tak, jak reagovala.
Reagovat >
Odběr komentářů e-mailem

Glosy

Může Apple vůbec něčím potěšit... investory?

24.01.2013
Firma Apple ohlásila kvartální výsledky, které jsou "monstrózní", investory přesto nepotěšila a akcie firmy jdou dolů. Divné? Firma utržila 54,5 miliardy za kvartál a zisk činil 13 mili…více zde
Další glosy
Levné volání Fayn