Zpět | Přidat příspěvek

Vložil: Petr Holy, 27. srpna 2014,14:05:15

Titulek: ehm...
Humanitární konvoj nikdo nekontroloval? Doteď se tvrdilo, že tam byl červený kříž a pozorovatelé OBSE?

Vojenské konvoje? Moskva nepopírá? a to je zase z které pohádky?

Mimochodem k tomu sestřelenému letadlu.. víte o dohodě mezi Ukrajinou, Malajsií GB a NL že výsledky šetření mohou být publikovány pouze takové a v tom rozsahu, v jakém je odsouhlasí všichni? :)))))))

Mimochodem víte o návrhu US zákona o preventivní invazní akci do Holandska, pokud by jakýkoliv americký občan byl postaven před "pirátský a nezákonný" Mezinárodní tribunál v Haagu? :))))
Reagovat >

Vložil: Martin V, 27. srpna 2014,15:48:31

Titulek: RE: ehm...
Zajímavé, máte nějaký odkaz na ten Haag?
Sice je to mimo diskuzi, ale USA a Obama jsou taky kašpaři. Obama se nechal slyšet, že budou bojovat s daňovýma rájema. Tož jsme zvědav, kdy zaútočí na Deleware :-D
Reagovat >

Vložil: Petr Holy, 27. srpna 2014,16:09:46

Titulek: RE: ehm...
http://www.spiegel.de/politik/ausland/internationales-strafgericht-us-kongress-droht-niederlanden-mit-invasion-a-200430.html

Doporučuji pro pluralitu názorů ještě tohle

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svet/politika/komentare/1192-jestrabi-ve-spojenych-statech-chceme-uzakonit-novou-studenou-valku-senator-bob-corker-spolu-s-dalsimi-neokonzervativci-predkladaji-normu-ktera-je-v-podstate-vypovezenim-valky-rusku.htm

Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 27. srpna 2014,16:29:11

Titulek: RE: ehm...
Několik věcí:

a) Protiproud atd. nemá nic společného s "pluralitou názorů". Protiproud nemá názory, jednoduše hlásá nenávistné lži. Je to jako říkat že Streicherův Sturmer byl vlatně OK, protože holt pluralita názorů; když pluralita, tak proč neříkat, že židé jsou podlidi? Však je to názor, ne...

b) Pokud si ověříte informace, zjistíte, že Červený kříž usiloval o to, aby byl ke konvojům připuštěn, aby mohl zkontrolovat jejich obsah a převzít za něj pak i zodpovědnost. Nebylo mu to dovoleno. Proč asi? Že by tam bylo snad něco co tam nemělo být? To jsou ale ošklivá obvinění, že...

c)Vojenské konvoje Moskva dlouhodobě popírá. Od začátku konfliktu tvrdí, že se na Ukrajině nijak vojensky neangažuje. Tj. lže, od začátku, pořád.

d) Ad Holandsko/Haag:drbu zdar. Někdo říkal že viděl nějaký papír. Nikdo jiný to neviděl a lidé okolo se víceméně smějí.

Nečekal jsem, že se Kreml ozve zrovna tady..

Reagovat >

Vložil: Rdm, 27. srpna 2014,18:21:42

Titulek: RE: ehm...
ad b) a kde se tyto informace dají neprůstřelně ověřit? Když ten konvoj přijel na hranice, tak ČT vysílala reportáž, že probíhají prohlídky Ukrajinskými celníky, byly u toho dokonce média a záběry z místa. Den na to, ale v té samé televizi říkali, že celníci zvládli za 24 hodin zkontrolovat pouze 35 kamiónů, přičemž nepadlo slovo o tom, že by jim v tom někdo bránil, jen se pak prostě někdo nakrk a nečekal do konce prohlídek, které jak jsem z toho pochopil, úmyslně protahovala Ukrajinská strana.
Ostatně přijde mi divné, že někdo nabídne humanitární pomoc a UA vláda, místo toho aby jednala a poslala na místo své lidi, kteří provedou potřebné kontroly, tak jen týden brečí do médií, že prý Rus chystá invazi...
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 27. srpna 2014,23:18:04

Titulek: RE: ehm...
Jací ukrajinští celníci, když to přejíždí hranici v místech, nad kterými ukrajina pořádnou kontrolu nemá? Ale podstatný je Červený kříž. Ten, myslím, lze považovat za organizaci s jakousi reputací a nezávislostí. Proč nebylo povoleno ČK zkontrolovat zásilku a vzít nad ní dozor a záštitu? Upozorňuji - ze strany Rusů, tedy v době, kdy konvoj byl na ruské straně a mířil do Ukrajiny?
Reagovat >

Vložil: Petr Holy, 28. srpna 2014,8:00:24

Titulek: RE: ehm...
ad a) demokrat každým coulem že? :)) názor, který se mi nelíbí není názor :) musím říct, že Vaše úroveň jde dramaticky dolů s každým dalším příspěvkem v poslední době.

ad b) Asi Vám uniklo mistře, že ten konvoj týden stál na hranicích na parkovišti a čekal až ho milostivě ukrajinští celníci zkontrolují a vpustí:)))) A že tam celou dobu ty kamiony stály vyrovnané v řadě a připravené ke kontrole :))

ad c) ano Moskva je popírá, Ukrajina je prohlašuje za hotovou věc stejně jako vy, ale nikdo je nikdy neviděl... vždy se objeví jen tisková zpráva jak zničili 10 tanků a 40 obrněných transportérů.. ale nikdo je nikdy neviděl .... sakra dneska má foťák a kameru každý.. čekal bych internet plný fotek jednotlivých tanků, fotky průstřelů, výrobní čísla motorů... fotky šroubků s ruskými hvězdami :))))) jakto, že nic takového není??? absolutní nedostatek informací mne v dnešní informační době, kdy není problém do hodiny mít fotku kalhotek kdejaké celebrity vede k dramatické nedůvěře.

ad d) vědej pane Hlavenka, zásadní problém tajných dohod je v tom, že jsou tajné :))))))))))) blbě se dokazují... proto se jako tajné uzavírají.... ale rozumný člověk uvažuje se všemi alternativami.


Váš naprosto dramatický problém je, že máte názor předem připravený, aniž byste se předtím obtěžoval si fakta ověřovat z více zdrojů..... teda ne že by to byl problém tohoto tématu... citovou angažovanost zaslepující Vaši objektivitu jste velmi hezky ukázal i v průběhu české prezidentské volby.
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 28. srpna 2014,11:01:19

Titulek: RE: ehm...
Argumentujete k věci nebo k oponentovi? Nechejte si "co je můj naprosto dramatický problém" pro vlastní rodinu, případně to běžte vykřičet na pátý perón do Pardubic.

Ale ještě krátce k jedné věci - proč to nikdo nenafotil, dneska má foťák každý atd. Jestli si neuvědomujete, tak se tam vede brutální válka, kde se střílí po všem, co se pohne. Nejdřív střílej, potom se ptej. Reportéři se unášejí a drží dny v zajetí. Území, na kterém se operuje, je obrovské - jako půlka Česka. Tam se moc žádnému reportérovi nechce, působí tam velmi málo novinářů. Ale nějací jsou a zprávy podávají - pokud umíte anglicky, jděte na BBC.co.uk, pokud ne, přečtěte si česky zprávy od Palaty a Dorazína, ti jsou na místě. A ti ruskou aktivní přítomnost (zbraně, vojáci, velitelé), potvrzují.

Člověk jménem Igor Strelkin, "ministr obrany" oné samozvané republiky byl Rus, plukovník KGB. Vyvracíte tuto informaci?

Na území Ukrajiny bylo zadrženo deset ruských výsadkářů, což přiznal i Putin, a to je co říct. Vyvracíte tuto informaci? Fakt věříte tomu, že tam "spadli omylem"?
Reagovat >

Vložil: Petr Holy, 28. srpna 2014,14:15:53

Titulek: RE: ehm...
samozřejmě že k věci :) Způsob argumentace a práce s prameni není argumentace ad hominem :))

Fotky trosek letadla se objevily... fotky údajných buků také.. záběry pochodujících zajatců, stojících kamionů také...

ale fotky ukořistěných ruských tanků a transportérů, které údajně Ukrajina po opravě začlenila do své armády a bijí ruské invazní jednotky se prostě neukážou... ruské vrtulníky co vnikají na jejich území taky nikdo nevyfotil... přitom fotky kouřů od údajného Buku se objevili.... přííííliš eklektické... příliš to smrdí selektivním výběrem....

mimochodem, já nikdy netvrdil že vím kde je pravda... klidně je možné, že tam ruské jednotky jsou... dokonce bych to pokládal za pravděpodobné..... pouze se vyhrazuji proti jednobarevnému vidění světa ve vašem podání.

Půlka Ukrajinců jsou "Rusové" :) druhá půlka jsou Poláci, Maďaři a Čehúni :) a stejně tak jako se na Ukrajině pohybují stovky amerických poradců a žoldáků, tak se tam pohybují jistě stovky ruských poradců a žoldáků, o tom přece není sebemenší pochybnost. Problém je, že rozdíl mezi rusky mluvícím občanem Ruska a rusky mluvícím občanem Ukrajiny je krajně obtížně identifikovatelný :))))))) ruské kalachy mají oba, uniformy mají obtížně identifikovatelné, takže se poznají hlavně podle toho na kterou stranu z toho kalachu střílí :))))))

Vědej oni, že rusko-ukrajinská hranice má přes 2000 kilometrů a nikdy nebyla formálně vytyčena? Existuje obvykle jen jako čára na mapě a mimo oficiální hraniční přechody není vyznačena? :))))) Pak se blbě poznává jestli jsem v Rusku nebo už v Ukrajině :))) Ukrajiští vojáci takhle omylem bloudí po Rusku celkem pravidelně a rusko je v klidu vrací zpátky i s jejich technikou, tuhle si zajely do Ruska omylem i s tankem kluci ukrajinští. Což samozřejmě ruské výsadkáře neomlouvá :)) Bůh ví, jestli tam byli omylem nebo vědomě.

Mimochodem, z které pohádky je zase to, že tam "spadli"? :)))

Výsadkáři je obvyklý termín pro jednotky hloubkového průzkumu, to ještě neznamená, že zrovna tam spadli na padáku :)))))
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 28. srpna 2014,19:02:33

Titulek: RE: ehm...
Jo, další skvělé kremlofilní argumenty: po Ukrajině se pohybují Američani a jiní žoldnéři, tak proč by se tam nemohli pohybovat Putinovi vojáci?


Jenomže tento argument je nebetyčně hloupý. Na Ukrajině se totiž mohou a smějí pohybovat a bojovat klidně i milióny američanů, poláků, tatrmanů a marťanů. Oni jsou tam totiž legitimně - na pozvání a s vědomím legitimně zvoleného prezidenta Ukrajiny. To je pane takový "maličký" rozdíl. Ti, kteří pomáhají ubránit suverenitu a integritu Ukrajiny a ti, kteří na Ukrajinu útočí.

Je to asi takový rozdíl jako mezi gangsteři a policajtem. Váš argumentje - když jsou tam policajti, tak tam přece můžeme přijít s gangstery, je to jedna jedna, ne?

Jo jo, oni fakt zabloudili. Teď tam dokonce zabloudila tisícovka ruských vojáků i s technikou a při tom bloudění obsadila jedno město. TROLOLOL, říká můj jedenáctiletý kluk. A velitelé těch dobrodruhů, kterých je nejspíš tak pár stovek a jsou to tatíci od rodin, co včera drželi v ruce maximálně tak lopatu, říkají, že je přece jasné, že tam ruští vojáci už dávno operují, ale že tam jdou dobrovolně, že jsou jich tam 4000, a že si tam jeli zabojovat a chcípat místo toho, aby se na dovči vyvalovali na Krymu. TROLOLOL!

Tomu už pane, nevěří ani sousedův pes.
Reagovat >

Vložil: Petr Holy, 28. srpna 2014,20:45:18

Titulek: RE: ehm...
A to bude možná jádro pudla :)))

Ona totiž legitimita současného parlamentu, prezidenta i vlády na Ukrajině stojí a padá s těmi americkými vojenskými poradci :)))

Ještě dneska jsou na internetu vidět obrázky jak se v ukrajinském parlamentu hlasovalo...

třeba velký Jaceňuk hlasoval za dva http://www.freepub.cz/wp-content/uploads/2014/05/jacenuk.jpg

http://www.kyivpost.com/media/images/data/uploads/d/iblock/en_articles/98706/3350/big.jpg

a nebyl sám..

http://www.theepochtimes.com/n2/images/stories/large/2012/12/29/ukraine.jpg

http://imagizer.imageshack.us/a/img43/3040/fdf5.png

tenhle dokonce i ve vedlejších lavicích :))

nebo opozice byla násilím - vojenskými soldateskami Pravého bloku vyloučena z hlasování :)))

Jo pod kalachy se to demokraticky hlasuje všude na světě:)))))))

Pak se to zvou zahraniční poradci jedna radost :)))))

Všiml jste si mimochodem, že se na Ukrajině porušuje jejich ústava každý den, všichni o tom ví, ale nikdo o tom moc nemluví? :)) Třeba když předcházející prezident i současný prezident obchází parlament a vydávají zákony bez hlasování? Nebo když v rozporu s ústavou nepřijal demisi premiéra? Já vím, detaily, hlavně když se střílí tím správným směrem.

Ale když už se oháníte demokracií :)) tak buďte důsledný. Jistý Janukovyč byl odvolán v rozporu s ústavou.... takže Porošenko nebyl, ani nemohl být legitimně zvolen. Jistý parlament hlasuje aniž by měl nadpoloviční většinu nutnou pro platné hlasování, neboť nadpoloviční většině poslanců je fyzicky ozbrojenou silou znemožněno účastnit se hlasování..... všiml jste si těchto drobný detailů, které Vaši demokratickou selanku trochu narušují?


Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 28. srpna 2014,22:26:25

Titulek: RE: ehm...
Fakt už trochu z toho kremlofilního tónu uberte. Tohle vidím denně na Novinkách, lidi milující Sovětský svaz a nenávidějící SPojené státy - však to do nás padesát let tlačili, tak prostě někomu to tam zůstalo, já se nedivím, ani nevyčítám.

Měřeno touto úvahou jsou nelegitimní všechny režimy na světě. Všechny, úplně všechny. Protože všechny měly někdy na začátku revoluci, kde se nehrálo podle pravidel, a pak už samozřejmě z právní logiky věci je nelegitimní i všechno poté.

Ale jestli si tímhle dokážete nějak omluvit agresi Ruska na Ukrajině, tak dobře. Vlastně i v roce 1989 k nám vlastně měli ti Rusové vlítnout protože sametová revoluce byla úplně stejně nelegitimní. To by se tu žilo pod samopaly, co? Krásně jako předchozích dvacet let, zlatý časy.
Reagovat >

Vložil: Petr Holy, 28. srpna 2014,22:37:24

Titulek: RE: ehm...
Musím vás zklamat Rusáky nemam rad stejně jako Amiky. Oba tyto národy mají pocit nadřazenosti a ambice vládnout světu. Jen když se navzájem drží v šachu můžeme byt v klidu.

Zkuste myslet méně proti někomu ale více pro nás ;) ruské kladivo teda topol nás muže trefit úplně stejně jako americký persching. Lepší míru a oběma než válka s kterýkoliv z nich.
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 29. srpna 2014,0:14:05

Titulek: RE: ehm...
Vám něco Američani udělali? Povězte, jsem zvědavý.

Mě a mé zemi Rusové. Padesát let ji okupovali. Vraždili nevinné lidi, věšeli ženy a válečné hrdiny posílali do uranových dolů. Z ekonomicky jedné z nejvyspělejších zemí udělali zludařenou, špinavou, zdevastovanou a zaostalou latifundii, tak chudou, že když člověk vyjel ven, nemohl si tam dát ani kafe.
Reagovat >

Vložil: Petr Holý, 29. srpna 2014,7:59:51

Titulek: RE: ehm...
Myslíte jestli mi udělali ještě něco dalšího kromě toho, že tři roky přihlíželi, jak si nás (Evropu) tady Stalin s Hitlerem porcují? Že nezištně přišli na pomoc až tehdy, když jsme se jim všichni upsali, že jim to příštích sto let budeme všechno splácet? Druhá světová byl nejlepší kšeft v historii USA a z jejich ekonomiky druhé kategorie to udělalo velmoc. Jejich obětaví vojáci byli obyčejní žoldáci, akorát o tom bohužel nevěděli.

Kromě toho, že doteď okupují zbytek Evropy? Nás neokupovali náhodou jenom proto, že nás kamarádsky přenechali Rusákům, jinak je tady máme taky doteď, a málem už jsme je tady zase nedávno měli.

Myslíte kromě toho, že pod pláštíkem exportu demokracie a ve skutečnosti kvůli svému ekonomickému prospěchu provedli cca 40 protiprávních vojenských invazí do suverénních států jen za posledních 50 let? Zabili kvůli svému ekonomickému prospěchu v různých zemích několik milionů lidí? Převrhli kdejaký režim a bezostyšně zásobují zbraněmi obě strany kdejakého konfliktu, na kterém se dá vydělat? Že kdykoliv se jim to hodí porušují chartu OSN a ignorují Radu bezpečnosti OSN?

Kromě toho, že celý svět vysávají přes petrodolar.. teda dneska už jen fiatdolar, jehož kurz stojí na hrozbě atomovou silou?

Jo udělali, celé moje dětství mi mířili a nejspíš stále míří atomovkou na hlavu a stačí aby nějakému pošahanému fašounovi ruplo v bedně a vymažou nás z mapy, protože neustále v rámci strategie preventivního úderu hledají, jak přežít odvetu, a pak to hned zmáčknou. Bohužel nedělám si moc iluze, že u Rusáku je to lepší.

EU vznikla jako protiváha USA, současná situace oslabuje EU i Rusko, USA na tom jen vydělává. Čím hůř pro nás (EU) tím lépe pro USA a fiatdolar. Takže hází přes poradce vidle - teda malajské boingy - do každé usmiřovačky, o kterou se Angela a EU pokouší.

Ale nešť.... to všechno bylo... já mám daleko větší strach z toho co udělají... protože jednak začínají být poněkud ekonomicky zoufalí.... jednak už dlouho mlčeli a to znamená jen dvě věci.. buď se Rusáků fakt bojí... a pak Rusům projdou i hodně ošklivé věci...... a nebo připravují další "omylem sestřelené civilní letadlo" a pak to bude hodně zlé.....
Reagovat >

Vložil: Martin V, 29. srpna 2014,8:25:36

Titulek: RE: ehm...
A jen takový dotázek, to Němce nemůžete vystát a přes Německo a Rakousko zásadně nejezdíte?
Reagovat >

Vložil: Petr Holý, 2. září 2014,12:06:51

Titulek: RE: ehm...
Mimochodem, ty tajné dohody nebudou asi až takové fantasmagorie, když jsou předmětem interpelací v holanském parlamentu.

Dokonce i ti Holanďani, kteří mají 178 důvodů nenávidět nejsou tak fanatičti zaslepení a přesvědčení o jediné pravdě této svaté války....

http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/nizozemci-prestavaji-verit-ze-boeing-sestrelili-separatiste_317022.html#.VAWU4fl_v-U

P.S. doufám, že tyden.cz není podle Vašich měřítek hlásná trouba Kremlu :) nic neroste do nebe, ani kecy v kleci agentury Jedna Paní Povídala Washington D.C. s.r.o.
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 2. září 2014,15:19:50

Titulek: RE: ehm...
Je dobře, že to sem postujete, protože je to taková chodící učebnice kremlofilie. Jednou to sestavím do knihy.

Takže, za prvé: zkuste neopisovat od opisovačů, ale prostudujte zdroje informací, tedy ta holandská média. Neumíte-li holandsky, zkuste Google Translate, poslouží dobře.

Popřemýšlejte, proč Týden - patří mimochodem oligarchovi Soukupovi s nejrůznějšími vazbami a zájmy - neposloužil žádným odkazem na ona "holandská média".

Až progooglíte ta holandská média, zjistíte, že názor na to, kdo to letadlo sestřelil, zůstává nezměně. Nenajdete jediné ze seriózních médiích, které by změnilo názor.

Odkud tedy bral Týden informace? Bůhví odkud. Možná ze sociálních sítí, ostatně v článku to naznačuje, že se cosi "šíří na sociálních sítích". Tam se ovšem taky šíří, že Hájek nepochází z opice, že na Ukrajině jsou "davy agentů Mossadu", že si dvojčata sestřelili sami Američané a že žádný holocaust nebyl, ale zato že na nás shora sypou mocní chemtrails.

Kremlofil totiž nemůže pochopit jednu věc, je daleko za jeho obzorem. Totiž to, že ve svobodných zemích existuje pluralita názorů a že základní výbavou svobodného člověka je kritické myšlení. Tedy, že je správné se ptát: a máme jednoznačné důkazy? Není něco, co to zpochybňuje? Jaké další informace jsou? Hledejte, pátrejte, objasňujte, přineste víc svědectví, víc informací - a diskutujme o nich, vyměňujme si názory.
Kremlofil totiž zná jenom Kreml, což znamená, že existuje jen jeden názor, žádný ostatní není, nikdy nebyl a nebude. V jednotě je síla.
Reagovat >

Vložil: thr, 28. srpna 2014,10:05:21

Titulek: RE: ehm...
Možná žiju v nějaké jiné zemi, ale i v České televizi (která přitom vystupuje převážně protirusky) byly ve zprávách k vidění rozhovory s novinářem BBC, kterého Rusové bez váhání pustili do kamiónu, na který si ukázal a našel v něm přesně to, co tvrdili. Zrovna tak se vyskytly přímé záběry s lidmi z Červeného kříže, ten se mimochodem neměl k převzetí záštity spíše kvůli obavě z velmi zmatené bezpečnostní situace, než že by něco zpochybnil o nákladu atd.

Dále je holý fakt (opět uznávaný i médii více protiruskými, nejde o nějakou jednostrannou Ruskou propagandu), že konvoj na hranicích trčel přes týden a v té době probíhaly i přímá jednání s Ukrajinskou vládou (opět je nepopírá nikdo). Můžeme debatovat o tom, nakolik byl korektní vjezd konvoje po tom týdnu průtahů bez dalšího ptaní, nicméně označit to za nějaký překvapivý vpád je hodně divoké.

Mimochodem když už jsme u toho, co se šířilo za informace v médiích ukrajinských (opět ne ruských), tak po návratu konvoje do Ruska se spíš než tvrzení o dodávce zbraní atd. objevila teorie opačná, tedy že Rusové konvoj použili k odvozu některých továrních zařízení s vojenským využitím. Těžko soudit, obecně to je možné, na druhé straně to jen dále ilustruje, kolik pověstí se kolem toho stačilo vyrojit a člověka to vede k velké opatrnosti. Vy ale máte přirozeně jasno :-)
Reagovat >

Vložil: Bramarbas, 29. srpna 2014,16:17:18

Titulek: RE: ehm...
Mluvíte mi z duše. Je to škoda, ale pan Hlavenka, kterého jsem si pro jeho dosavadní "nadstranickost" v ukrajinských (ale i jiných) záležitostech zařadil mezi nejrelevantnější odkazy, holt má najednou "jasno". Stejně jako ten zoufalec Hájek na opačné straně :-)
Reagovat >

Vložil: Petr Holý, 3. září 2014,12:22:18

Titulek: RE: ehm...
Mimochodem tu neexistující tajnou dohodu novinářům předložili sami Ukrajinci.

http://www.unian.net/politics/950394-dannyie-rassledovaniya-katastrofyi-boinga-budut-oglashenyi-pri-soglasii-storon-gpu.html
Reagovat >

Vložil: ZetD, 2. září 2014,20:49:35

Titulek: RE: ehm...
A kde bylo řečeno, že byl zkontrolován celý konvoj, pokud vím, ČK se zaň nezaručil
Moskva popírá kde co, svoji účast určitě, kdo umožňuje dodávky zbraní přes ruskou hranici. A ve věcech, kdy rusáci přímo nelžou, tak alespoň mlžA ty informace o jakési dohodě máš odkud, jsou ověřené, asi pochází z tassu, že?
Co pěkného očekáváš od Rusů, podaří-li se jim znovu ovládnout středoevropský prostor? Zatím nic pěkného nepředvedli.
Jedním z důvodů současné krize je myslím i to, že Putin vidí, že nejsou schopni obstát v mírové soutěži a oni by tak hrozně chtělibýt nejmocnější ...
Reagovat >

Vložil: Martin V, 27. srpna 2014,15:47:12

Titulek: Rusko a právní stát
K tomu právu v Rusku.
nedávno byl rozhovor na Radiožurnálu s nějakým pánem, co pojišťuje právě rizika obchodování a řeč byla hlavně o Rusku.
Kupodivu právní spor v ruském soudnictví netrval ani rok a byl rozřešen spravedlivě a proti Ruské firmě.
Porovnejte se stavem u nás a pak plkejte o právním státě.
Navíc ohánět se tím, že mohou být rádi, že jsme o Rusku řekli, že je darebácký stát a zakázali s ním obchodovat, neboť by jim tam firmu stejně někdo ukradl a když neukradl, tak minimálně okradl je. Je tak trochu úsměvné, až tragikomické. Navíc při pohledu na to, s jakýma státama se v rámci EU obchoduje a kdo se podporuje dotacema.
Ke konvoji - Necítíte trochu rozpor v tom, že kamiony byli poloprázdné a přesto jich stihla Ukrajina zkontrolovat za týden jen asi třicet?
Vojenské konvoje? Fakt? Kdo je viděl?
Ana to je vůbec zajímavá věc, reportéři jsou na místě, vidí kamiony projíždět dírou v plotě a nic, nefilmují a ani nefotí. Ani pitomé koleje a protržený plot... Chápete to, v dnešní době kdy je foťák snad i na prezervativech?
Politika do podnikání nepatří, minimálně ne ta, nařízená politikama. Navíc, jak se mohou sluníčkový pravdoláskaři při pohledu na Kubu a KLDR denně přesvědčit, sankce nefungují.
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 27. srpna 2014,16:38:54

Titulek: RE: Rusko a právní stát
Aha, Kreml č. 2. Víte, je to úplně jednoduché. Kdyby se na území Ukrajiny motal jeden jediný ruský voják, tak je to zločin a brutální porušení mezinárodního práva. Jeden jediný.

V Rusku se nyní konají pohřby desítek ruských vojáků, kteří padli, oficiálně "byli na cvičení". Rusko lže - lhalo už za Kateřiny Veliké, lhalo za Stalina, lhalo za Brežněva, lže za Putina. To je asi vše, co se k tomu dá říci. Stát postavený na kultuře lži.
Reagovat >

Vložil: Rdm, 27. srpna 2014,18:13:28

Titulek: RE: Rusko a právní stát
Bez urážky, ale ne jeden, ale tisíce US vojáků vniklo na území Iráku a po několik let tam vraždili i úplně obyčejné civilisty. Ani po tom, co se USA přiznaly, že toto napadení bylo na základě uměle vykonstruovaných "důkazů" o nelegálním držení zbraní, nikdo neřekl ani prd.

Nechci se jakkoliv zastávat kohokoliv, propaganda jak tvrdíte, jde z obou stran, nikoliv jen od Moskvy, ale trochu mi vadí, že jedněm je agrese povolena a druhým ne (ne že by měla být povolena komukoliv) a když se dnes podíváte na Afgánistán, Irák i Libyi, tak vidíte že šance, že se tam obyvatelé dožijí důchodů je menší, než když v KLDR začnete vyřvávat, že Kim je dobytek.
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 27. srpna 2014,23:31:09

Titulek: RE: Rusko a právní stát
Takže už jsme zapomněli, co bylo v Iráku. Tak to připomenu, nečiní mě to problém.

V Iráku vládl brutální diktátor jménem Saddám Husajn, který vraždil vlastní obyvatelstvo, ve velkém a brutálně. Například je házel živé do průmyslových drtiček na odpad, Kurdy hubil bojovými plyny, a některé vraždy prováděl vlastnoručně.

Je správné, když takovýmto lidem není dovoleno dál beztrestně existovat a pokračovat v páchání těchto zločinů? Já se domnívám, že ano, a že odstranění Husajna bylo správné.

USA nejely do Iráku "vraždit civilisty". To jste si asi nějak popletl.

Samozřejmě že v invazi do Iráku udělala koalice, tj. zejména USA, spoustu chyb. Především neměli jasný plán co dál, jak obnovit samosprávu Iráku poté, co byl Husajn chycen, a pravděpodobně to udělali úplně blbě. Ale to už je jiná otázka, jiná věc.

Jestli nevidíte rozdíl mezi USA v Iráku a Ruskem na Ukrajině, pak možná další diskuse nemůže nic přinést.
Reagovat >

Vložil: Rdm, 28. srpna 2014,0:11:20

Titulek: RE: Rusko a právní stát
Netvrdím, že v těchto dvou válkách nevidím rozdíl, ale zaráží mne, že odsuzujete jedno porušení mezinárodního práva a zároveň pokrytecky obhajujete jiné. Irák jsem vytáhl hlavně proto, že tam nešlo o žádné osvobozování od tyrana, stejně jako v Afgánistánu a Libyi, ve všech třech případech šlo o vlastní zájmy USA a pokud trváte na humanitárním bombardování, tak se ptám co KLDR? Somálsko? a další státy, kde umírají lidé po tisících pod vládou diktátorů? A faktem zůstává, že všechny tři státy jsou dnes v rozkladu a neříkejte, že ne.
A tím se vracíme k Ukrajině, ani já, ani Vy nevíme přesně co se tam vlastně stalo a ani to v podstatě nemůžeme pořádně vědět, protože všechny média píší jen to co máme slyšet, nikdo už dnes neříká pravdu. Celý západ tvrdí, že za sestřelení Malaysijského letadla je zodpovědný Putin a myslím, že v Rusku se zase ptají, proč Ukrajina neuzavřela vzdušný prostor, když dle svých slov věděla, že separatisté mají BUKy? Prostě každá strana tvrdí, to co chce, abychom slyšeli.
Můžeme jen doufat, že to brzy skončí...
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 28. srpna 2014,1:07:00

Titulek: RE: Rusko a právní stát
Neobhajuji je "pokrytecky", obhajuji je zcela prostě a logicky. Jsem si ovšem dobře vědom toho, že ta problematika je obtížná a že jakékoli "hašení ohně ohněm" je vždycky dvojsečné, obrátí se nakonec i proti tomu hasiči.

Vezměte si modelovou situaci brutálního diktátora, což může být kdekoli v Africe, Asii, který likviduje vlastní lid ve velkém. Má svět právo zasáhnout nebo nemá? Formálně je zásah porušením mezinárodního práva, neboť dle tohoto práva by bylo asi nutné se nejdřív toho pana diktátora zeptat, jestli smí armády cizích zemí vstoupit na území jeho země, zajmout jej a zastřelit, a když jim řekne - nezlobte se, ale ne, tak že nesmí nic dělat. Další možnost pak je nechat si to schválit OSN, což je ale možnost velmi hypotetická vzhledem k tomu, že každá země tam má jeden hlas a v polovině zemí na světě jsou darebácké režimy - takže vlastně jsme tam kde jsme byli, diktátoři by si museli sami schválit svůj konec.

Otázka tedy zní - má v takovéto situaci svět nechat tyto pany diktátory beztrestně řádit, nebo je oprávněná funkce jakéhosi "světového četníka", vojensky nejsilnějšího státu, který se této definitivně nevděčné role zhostí? A nakonec, po obtížném zvažování všech pro a proti si myslím, že je dobře, že svět má svého četníka a že nakonec jedinou zemí, která jí může být, jsou právě USA. Tedy že tato role má negativa, ale pozitiva převažují. A subjektivně se domnívám, že pokud by USA tuto roli neměli, tak by to řádění diktátorů, včetně masového vyvraždování a též útoků na okolní slabší státy (to zejména!) bylo naprosto bezuzdné a řádově větší než je nyní, když mají z Ameriky strach.

K tomu už doclea posvěstnému "nikdo neví jak to na Ukrajině je". Tohle je právě už moc hezký "produkt" ruské dezinformační války, kterou šíří všemi možnými kanály a médiemi. Rusové tvrdí obrovskou hromadu lží a nesmyslů - je to věc jejich "politické kultury", lhát lhát a lhát, že chtějí vyvolat nakonec přesně tento dojem: že vlastně nikdo neví jak to tam je. Přitom je to skutečně velmi jednoduché a primitivní: stačí, aby Putin kývl malíčkem a veškeré boje ustanou. Těch pár set dobrodruhů by bez masivní ruské podpory, materiální a dnes i lidské (jak se zdá, válčí tam dnes už především Rusové, špičkově vycvičení a vyzbrojení vojáci, s těžkou technikou, kterou dovedou skvěle ovládat), by vydrželo tak dva dny.

To vám skutečně nestačí k hodnocení vlastní rozum? Vždyť ti "separatisté" byli před "válkou" normální tatíci od rodin, kteří někde bouchali ve fabrice nebo kopali na zahradě brambory. Ti nevěděli, kterým koncem se puška drží a kterým se střílí. A najednou mají špičkovou techniku, sestřelují letadla jedno za druhým a zle nakládají pravidelné ukrajinské armádě. Nestačí vám zdravý rozum na vyhodnocení těchto skutečností?
Reagovat >

Vložil: Petr Holy, 28. srpna 2014,8:04:56

Titulek: RE: Rusko a právní stát
Momentální bojové akce USA v Sýrii Vám také přijdou jako boj proti brutálnímu diktátorovi? Není to tak dávno, co by Asad kámoš a USA mu dodávalo zbraně.

Není to tak dávno co chtělo USA "nuke" Irán.. a dneska mu dodávají zbraně....

A pak aby se v tom prase vyznalo... akorát zbraňová loby se napakuje tak jako tak a americký prosťáček si nevšimne že je okrádán každý den.... teda pardon "kvantitativně uvolňován" :))))))
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 28. srpna 2014,11:02:44

Titulek: RE: Rusko a právní stát
Líbí se mě jak jste vtipně odbočil od tématu, když jaksi už došlo, že nelze dál argumentovat. Tohle kremlofilové dělají vždycky - když už nevědí kudy kam, tak řeknou "hele a podívej se na Ameriku co ta dělá!"

Klidně založte někde diskusní topic a bavte se o Americe. TOhle je o Rusku a Ukrajině, víme Holý?
Reagovat >

Vložil: Petr Holý, 28. srpna 2014,14:22:28

Titulek: RE: Rusko a právní stát
Už chápu :) Zkuste vidět širší souvislosti a nesoustředit se jen na to co se děje na jednom místě :)

On totiž v geopolitice ten Irán a Sýrie s Ukrajinou souvisí... přes petrodolar a neocons, ropu .....
Reagovat >

Vložil: Rdm, 28. srpna 2014,21:25:42

Titulek: RE: Rusko a právní stát
Proti modelové situaci nic nenamítám, pokud je zásah veden pod "záštitou" OSN a o případném zásahu, pokud se nepletu, rozhoduje pouze rada bezpečnosti OSN a v té darebácké režimy pokud vím nejsou.

Ad Ruské lži) k tomu také nic nenamítám, když lžou naši politici nám a to jde o prd, tak je jasné, že Rus bude lhát, když jde o hodně, ale v tomhle si Putin může s Obamou podat ruce. Nebo snad věříte, že nositel Nobelovy ceny míru mluví pravdu, nic než pravdu a k tomu mu dopomáhá Bůh? :)

Ne, k zhodnocení situace mi opravdu nestačí pouze zdravý rozum. K tomu potřebuji také objektivní fakta, ne propagandu, která se na mě valí z obou stran.
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 28. srpna 2014,23:31:21

Titulek: RE: Rusko a právní stát
Rada bezpečnosti: bohužel jsou. Je tam Rusko, což je dnes jednoznačně darebácký režim. Možná ne tak darebácký jako některé z těch nejhorších, ale v posledních týdnech se mezi ně Putin směle zařadil.

Ad jak nám vlastně všichni lžou. Z téhle relativizace jsem už málem nemocný. Jak je to u nás oblíbené! Lidé si řeknou, co my tady malí čecháčci, tam jsou velmoci, ty majíty svoje geopolitické hry a konspirace, to my se pravdu nikdy nedozvíme, jeden je za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet. Raději nikomu nefandit! Ještě bychom si naběhli.

Ale je to taky jenom neschopnost a lenost a zbabělost a alibismus začít rozeznávat, rozlišovat. Velké a trvalé lži Putina, které mu navíc celé Rusko baští a žere, kde nejsou žádná média, která by řekla - hele, tenhle chlápek jenom lže a lže, až se mu od huby práší. A vedle toho řeči vrcholných představitelů Západu - jistě, ne na sto procent pravdivé, ale spíše diplomatická rétorika typu "hodně mluvit a nic vlastně neříct" než lži. A pod velmi přísným dozorem médií, komentátorů, analytiků, dávajících pozor na každé slovo.

Neschopnost, lenost, zbabělost a alibismus. Hodně typické pro Čechy, bohužel. Schovat se někam a když jsme v úzkých, tak zašvejkovat.
Reagovat >

Vložil: David Schlegel, 31. srpna 2014,20:15:02

Titulek: RE: Rusko a právní stát
Rusko lže - lhalo už za Kateřiny Veliké, lhalo za Stalina, lhalo za Brežněva, lže za Putina. To je asi vše, co se k tomu dá říci. Stát postavený na kultuře lži.

Co je proboha tohle za dětinskou demagogii? To bych od sečtělého a kriticky smýšlejícího člověka, jakým pan Hlavenka je, nečekal. Nelžou celé státy, lžou jen konkrétní lidé a propagandu odjakživa dělali všichni, jen různě kvalitní. Jestli k tomu budeme přistupovat s podobnými předsudky, pak pánbůh s námi.
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 1. září 2014,14:56:06

Titulek: RE: Rusko a právní stát
Pane Schlegele, přečtěte si prosím článek, další články co jsem k tomu napsal a celé diskuse, které jsou zde velmi dlouhé. V nich už jsem řekl snad vše, co k tomu lze říci. Samozřejmě že samo o sobě to není argument, ale je to dokreslení všeho již uvedeného.

A "kultura lži" není jen žádný demagogický výkřik. Jsou země, kde je normou lhát, a jsou země, kde normou je nelhat. Samozřejmě to neznamená, že se v té první nevyskytují pravdomluvní lidé a v té druhé lháři, nicméně je-li něco normou, obecně uznávaným standardem, tak - v tomto případě - skutečně lze o kultuře lži hovořit. Ostatně to není můj termín, zkuste pohledat, jsou lidé, kteří to dokázali definovat lépe.

A když se podíváte do historie Ruska - od Kateřiny Veliké a jejího knížete Potěmkina, přes ruskou literaturu od Gogola a Čechova, přes "socialismus" Stalina a Brežněva, až nyní k Putinovi, tak tam jako červenou nit naleznete to lhaní. Nepřetržité, ustavičné lhaní.
Reagovat >

Vložil: David Schlegel, 7. září 2014,16:49:42

Titulek: RE: Rusko a právní stát
Omlouvám se za pozdní odpověď, jsem bohužel velmi zaneprázdněný. Já mám na věc skutečně jiný názor a s tím, že Rusové mají vštípenou "kulturu lži" na rozdíl od "pravdy chtivého západu" nesouhlasím. Na západě každá lepší organizace (firma, samosprávný celek, fotbalové mužstvo) pracuje násobně více než tytéž organizace na východě s marketingem. Přeloženo do praxe: Špatné zprávy se zamlčují či potlačují, dobré zprávy se zveličují či dokonce vyrábějí a daná organizace je prezentována pomalu jako ráj na zemi.

Přiznávám se, že i já jsem se přizpůsobil a když děláme marketing např. Lize mistrů a někde přijde málo fanoušků nebo se tam fanoušci poperou, vím, že o tom nesmím napsat nebo dostanu káravý email shora. Neříkám tomu nutně lež, ale filtrování informací a "práce s informacemi" to rozhodně je.

Je pravda, že se marketing s rozvojem tržního prostředí učí v poslední době i Rusové a taky je pravda, že v tom jsou pořád ještě těžkopádnější než západní Evropa, ale představu, že v Rusku je "kultura lži" a na západě je "kultura, kde se nelže", považuji za idealizovanou a naivní.

Propaganda se dělá všude na světě a servítky si nebere nikde. Souhlasím s tím, že kultura je v různých zemí různá, ale netroufám si tvrdit, že je na západě lepší než na východě. Stejně jako západ má témata, v nichž mu připadá východ sto let za opicema, tak má trochu jiná témata i východ.
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 7. září 2014,21:00:01

Titulek: RE: Rusko a právní stát
Já tomu rozumím a jak to funguje ve velkých (západních) korporací, to vím dobře a nemám o tom taky žádné iluze. Taky nikdy neprezentuju západ:východ jako bílou:černou.

Ale je zde tendence - neříkám, že u Vás, spíš to takhle často vidí v diskusích a jinde - že "nikdo neříká celou pravdu tak je to fifty fifty, všichni darebáci, nikdo dobrý". A toto přece není pravda, ani omylem.

Jednak asi není rozumné srovnávat soukromé firmy (se svou "vlastní morálkou") s celkovou morálkou ve společnosti. Navíc, každá firma je jiná, a i jinak to funguje v malé-střední firmě, jinak v korporaci, a i mezi nimi jsou rozdíly.

Jsem přesvědčen, že úroveň lživosti, která v Rusku jde od nejvyššího místa pak dolů všemi stupni pyramidy až dolů, skutečně nemá nikde na Západě obdoby. Je o řády jiná. Je už trochu nad moje síly v této dlouhé diskusi toto dokazovat, myslím, že to už si musí každý trochu sám roztřídit, promyslet a srovnat. Koneckonců zdroje informací z celého světa, Ruského, západního, ostatního máme všichni stejné.

Jenom snad jedna věc, která mě přijde symptomatická: Putin lovící řecké amfory z moře, Putin lovící tygry, Putin řídící stíhačku, Putin skvěle zpívající, Putin hrající hokej a dávající sedm gólů na zápas. A národ jásá, národ tleská, média oslavují geroje.

Tohle na Západě nikdy a nikde nevidíte.
Reagovat >

Vložil: Petr Holý, 8. září 2014,8:28:15

Titulek: RE: Rusko a právní stát
Zato uvidíte jak Bush drží v ruce obráceně "vlastnoručně" ukořistěnou bazuku, nebo jak Bush střílí kachny, jezdí na kanoi nebo v sedle divokého mustanga, případné létá na historické stíhačce :)

Nebo Clintona hrajícího na saxofon, případně Obamu joggujícího se psíky po central parku resp. hrajícího baseball či zdobícího vánoční stromeček, hrajícího kulečník, pingpong či golf, nebo střílícího na asfaltové holuby :)))

Každý se chlubí, tím co umí :)))) Co jsem slyšel tak Obama se mizerně potápí a Putinovi golf fakt nejde :)
Reagovat >

Vložil: Max Písecký, 24. září 2014,15:55:44

Titulek: RE: Rusko a právní stát
Vy jste dokonalej kremlobot!
To, že Američan z města umí klusat v parku, chytit míček a ozdobit stromek, amatérský muzikant jakž takž zahrát jazzový standard a Texasan trefí nějakého toho ptáka, to je úplně stejně pravděpodobné, jako že se jde Rus koupat a vyloví neporušenou metr vysokou antickou amforu :)
Asi musela být po 2000 letech trochu zarostlá, ale ten geroj ji před vynořením stihnul ještě vypulírovat, že se leskla jako nová :)
Reagovat >

Vložil: Petr Holý, 24. září 2014,16:02:28

Titulek: RE: Rusko a právní stát
A to Vás tak strašně štve?

Ženským holt dělaj umělý prsa a retušujou nohy, Obamovi vytrhávají obočí a kreslí linky pod oči a leští boty a Putinovi holt taky leští amforu než se nechá vyfotit :)

To jako právo na politický marketing mají jen američani a rusáci ne? :) Divíte se tomu, že masy oblbují nejen na západě ale i na východě? :))))))
Reagovat >

Vložil: Max Písecký, 27. září 2014,13:23:31

Titulek: RE: Rusko a právní stát
Zase ta super demagogie: Franta v pubertě ukradl rodičům dvě cigarety, je tedy vlastně skoro stejný, jako 8x trestaný recidivista a měl by držet hubu. Baví mě lidé, kteří ze sebe musí dělat imbecily a použít tak rozdílné metry až je to trapné, tříska nebo břevno, ono to je vlastně to samý. A jako na potvoru přesně dle dezinformační strategie Kremlu - všichni lžou, nedá se věřit nikomu.
Abychom si to ještě ujasnili: vy věříte, že
1) Putin tu amforu objevil a nasázel hokejovým profíkům sedm banánů; zároveň prezident USA umí hrát baseball, na ságo, ozdobit stromek a střílet z pušky, pokud byl pilotem, pak zvládne i po letech obsluhovat podobný stroj bez pokročilé avioniky; obojí je pravda, možná jen někde poretušovali červené oči nebo vyhodili fotku, kde se potentát blbě šklebil.
2) Putinovi tam připravili fungl novou vázu a hokejoví mistři dostali jasné notičky; zrovna tak je sakra nepravděpodobné, že by v Texasu někdo trefil kachnu nebo v DC uměl hrát golf, to zas vyrobili v Hollywoodu za účasti Nývlta a Macháněho. Obojí je fake, naprostá lež, ale na PR mají všichni nárok, tak to neřešme.
Na politický marketing i kosmetické procedury mají právo všichni, dokonce i boty si může naleštit každý. Jenom je tam takový drobný rozdíl ve sdělení, který vy demagogové nemůžete připustit: na jedné straně "jsem jedním z vás, obyčejných lidí" vs. "superman je proti mě nemehlo", s kultem osobnosti mají v Rusku zkušenosti. Ale v choré, naskrz prolhané a pokrytecké společnosti si nikdo netroufne nahlas říct, že je to habaďůra a car je nahý.
Reagovat >

Vložil: Petr Holý, 29. září 2014,9:06:19

Titulek: RE: Rusko a právní stát
:)))))) tak teď jste mne rozesmál....

Férový americký kluk co nikdy nelže má popularitu asi 15% a lže na každém kroku :) Nevěří mu už vůbec nikdo pokud jste si toho nevšiml.

Ústa plná demokracie, prosperity, západních hodnot... ve skutečnosti má americká demokracie všechny znaky typické diktatury.... třeba takové ty drobnosti jako mučení vězňů, neomezené věznění bez soudu, humanitární bombardování slabších národů za účelem vlastního ekonomického prospěchu...
jsou to féroví kluci.... prodávají prací prášek a jenom zapomněli, že to nejsou chemické zbraně :), posílají humanitární vojsko zajistit neexistující jaderné zbraně někam do pouště... vy jste vážně propláchnutý americkou propagandou neskutečně :)) Sledujte reakce evropských státníků a pochopíte, že mají US plné zuby už dávno, jenom to bohužel nemohou říct na plná ústa.

Jasně že Putin je výsledkem pekelného kultu osobnosti, i když téměř 90% popularita je scifi v kterémkoliv jiném státu, v Rusku ho prostě mají rádi. Ale všimněte si, že i US prezident je výsledkem kultu osobnosti. Rozdíl je v tom, že Rusko si to uvědomuje a volí si silnou osobnost, v US se volí herec, marionetka, ze které se dělá osobnost, aby si lid :) nevšiml, že ve skutečnosti vládne někdo jiný. Obama se zapříásahal při inauguraci, že válčit nebude. Prý je tato válka proti jeho vůli :) Jak může burcovat do války se kterou nesouhlasí? Ale kterou vyvolal tím, že proti sobě obě strany štve a obě vyzbrojuje?

Více to jediné brání Obamovi, resp. jeho jestřábům, aby celou Sýrii humanitárně nevybombardovali? Nejspíš to nikdy nepochopíte, ale brání jim v tom jediná ruská zahraniční vojenská základna, která je v Sýrii. Kdyby bývalo Rusko mělo základnu v Kosovu, mohl jeden velký humanista volat po humanitárním bombardování marně, bohužel se mu to povedlo.
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 29. září 2014,9:54:11

Titulek: RE: Rusko a právní stát
Dvě věci:

a) Odvádění diskuse k jinému tématu - typické neštěstí českých diskutérů. Jestli chcete diskutovat o Obamovi a USA, běžte tam, kde je to námětem článku, komentáře - tam je to relevantní. Tady se bavíme o Ukrajině, Rusku a Putinovi.

b) Nicméně: Obama má popularitu (dle posledního Rasmussen poll) 47%. (Což je na vládnoucího politika v demokratické zemi slušné). Když říkáte, že "asi 15%", tak jste jednoduše člověk, který naplácá hromadu nesmyslů na jednu hromadu, nic si z toho nedělá, hlavně že si vykřičí svoji nenávist k něčemu/někomu, jaká je pravda, je nedůležité. Obama lže na každém kroku, právě jsem si to vymyslel, zní to dobře, důkaz žádný nemám. Obama je marionetka, právě jsem si to vymyslel, zní to dobře, je jedno že to je žblept, který nic neznamená. Obama se "zapřisáhl", že nebude válčit, taky jsem si to zrovna vymyslel, nevadí že to není pravda, zní to dobře.

Takže s tímhle běžte diskutovat na Novinky. Takových jako vy jsou tam tisíce a budou s vámi navíc souhlasně hýkat.
Reagovat >

Vložil: David Schlegel, 29. září 2014,10:00:50

Titulek: RE: Rusko a právní stát
Obama popularitu 15 procent skutečně nemá, ale vy dva si nemáte co vyčítat. Od pana Hlavenky čtu moc rád ekonomické pohledy a názory, ale v politice je prostě hrozně jednostranný. Základ je přestat chápat politiku jako souboj dobra a zla...
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 29. září 2014,12:07:23

Titulek: RE: Rusko a právní stát
No, s dovolením, já bych tady rozlišoval. Tohle už není politika - to je válka. Umírají lidé, děti, ničí se majetky, rodiny, rozvrací se země, která se z toho bude vzpamatovávat třicet let.
To fakt nejde posuzovat nějak bez emocí, vážit něco na lékárnických vahách - ti tohle, ti ono, nemají si co vyčítat atd.

Je mě jasné že ukrajinská strana dělá spoustu věci blbě, to bych byl blázen, kdybych to popíral. Ale uvědomte si, že pokud by Putin nezorganizoval a nezrealizoval tuhle skrytou-otevřenou intervenci, neumřel by jediný člověk. A vůbec to dělat nemusel - žádnou újmu netrpěl on, ani občané jeho státu.

Nebo ještě jinak: i v Česku, na Slovensku, v Maďarsku máte fašistické či polofašistické magory. V Maďarsku má Jobbik, cožjsou nefalšovaní místní náckové, dokonce asi 14% a sedí v parlamentu. V Česku máte "Dělníky" a Okamuru, na Slovensku zase byli Slotovi národniari. Takoví magoři jsou i na Ukrajině. Ale je to prostě politický folklór, politický okraj, který je v každé zemi, někde silnější, jinde bez vlivu. A právě tak máte na Ukrajině oligarchy, máte je i v Česku a na Slovensku. Ale kvůli tomu přece nebudeme tyto všechny země označovat za zločinné, zlo páchající, a dávat je na roveň s Putinovým režimem a s jeho činy!
Reagovat >

Vložil: Petr Holý, 29. září 2014,10:11:15

Titulek: RE: Rusko a právní stát
:) tak tedy dvě věci:

Srovnávání srovnatelného není od věci :) Fakt mne baví, jak od věci je vždy to co se Vám nehodí a k věci to co se Vám hodí.

Možná To Vám uniklo, ale Ukrajina a Rusko a Putin opravdu souvisí s USA a Obamou.

b) to že Obamovi popularita od zvolení neustále strmě klesá jste doufám zaregistroval? Nehovořím o overal popularity, ale o podpoře pro válku na Ukrajině a v Sýrii, neodbíhejte od tématu :)))))))) Pro válku v Sýrii je popularita kolem těch 15 %.

Opravdu si nepamatujete, jak USA v OSN předváděli stoprocentní důkazy o chemických zbraních? Jak předváděli stoprocentní důkazy o jaderných zbraních u Saddáma? Šmarjá! Vždyť je to válečný zločin. Útočná válka pod vylhanými důkazy. A opakovaně.

http://www.huffingtonpost.com/jonathan-schwarz/colin-powell-wmd-iraq-war_b_2624620.html

Ještě dnes si pamatuji, že Barrack Hussain Obama měl jako hlavní volební téma a byl zvolen zejména proto, že chtěl ukončit zahraniční války, zavřít Guantanámo, omezit výdaje na armádu, zmenšit počet zahraničních základen atd.... to se mu tak docela nepovedlo nemyslíte?

http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/amerika/valka-ale-jen-trosicku-aneb-marny-boj-obamy-se-zlem_314928.html#.VCkTa_l_v-U

Neumím si to vysvětlit jinak než strašně krátkou pamětí nebo totální zaslepeností.
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 29. září 2014,12:38:59

Titulek: RE: Rusko a právní stát
Běžte diskutovat o Obamovi jinam.
Reagovat >

Vložil: Tomik, 27. srpna 2014,19:34:33

Titulek: RE: Rusko a právní stát
No vy jste velmi sikovnej demagog :)

Tedy protiargumentem skryvane a lzive vojenske invaze je, ze nekdo jinej provedl otevrenou vojenskou invazi. Tedy argument - kdyz to dela v ramci X clene aliance jeden subjekt - je spravne prihlizet jine forme agrese u jineho subjektu - vlastne je to dokonce ospravedlneni :)

Navic lzive informace strany ktera v KONKRETNIM pripade bylo nekolikanasobne z dane lzi usvedcena budou davany do kontextu s predpoklady a nepodlozenymi dojmy.

Ach ach - nikdy jsem necekal, ze zrovna v nasi zemi bude tolik demagogickych rusofilu vaseho typu.
Reagovat >

Vložil: Rdm, 27. srpna 2014,22:17:39

Titulek: RE: Rusko a právní stát
Předpokládám, že to byla reakce na můj příspěvek. Já jsem zase nečekal, že je v naší zemi tolik lidí, kteří věří všemu co jim nakukají média a pokud se najde někdo, kdo má trochu odlišný názor, tak mu hned začnou nadávat do rusofilních demagogů.

Kdybyste můj příspěvek četl celý, tak by jste si všiml, že nikoho neospravedlňuji, právě naopak. Jen jsem poukazoval na fakt, že "brutální porušení mezinárodního práva" praktikují USA zcela běžně a nikomu to nevadí, čímž podotýkám, že by měl být na všechny stejný metr. A ještě pro jistotu zdůrazňuji, nezastávám se Ruska, ale nezastávám se ani západu, nebyl to ostatně západ, kdo financoval Majdan?

Mimochodem jako demagog jste se předvedl spíše vy, protože nevěřím, že z mého příspěvku je možné vyčíst takový nesmysl jaký jste napsal. To mi připomíná "aféru" se Stropnickým, když se vyjadřoval k možné alianční základně v ČR. Několik dní to média propírala, jakou ostudu a já nevím co řekl, ale když jsem pak viděl ten záznam rozhovoru, tak jsem opravdu nechápal, jak média a někteří lidé dokážou slova nesmyslně překroutit.

Reagovat >

Vložil: xxx, 28. srpna 2014,7:21:08

Titulek: RE: Rusko a právní stát
Nepřipadá vám trochu jako paranoia, předpokládat automaticky, že každý komentář, který se vám nelíbí, je snaha znehodnotit váš jistě velmi kvalitní příspěvek? Navzdory tomu, že ten komentář je navázaný na jiný příspěvek a sám úspěšně dokazujete, že s vaším příspěvkem nemá nic společného?

O tom, že "brutální porušení mezinárodního práva" ze strany USA je zcela běžné, by se dalo polemizovat. Stejně jako o tom, že to nikomu nevadilo - vadilo to přinejmenším značné části veřejnosti z celého světa, včetně mnoha lidí přímo v USA nebo GB. Ale připusťme jako axiom, že se to děje. Přesto bych viděl jisté rozdíly mezi tím, jak se v obdobné situaci chovají USA (které veřejně řeknou, že jdou do Iráku nebo jinam, řeknou pro to důvody a jsou smířeny s následky - např. teroristické útoky proti svým zájmům jinde ve světě, veřejné mínění doma, atd.) a jak Rusko (které se rozhodně žádného konfliktu neúčastní, jedině svou neutuchající snahou přimět znesvářené strany k míru; k dodávkám zbraní ani specialistů nedochází, výskyt vojáků u hranic je jen vojenské cvičení a ten Krym také nezabrali, ten se k nim přidal dobrovolně a žádní jejich vojáci, ani ti vyznamenaní, mu k tomu rozhodnutí nepomohli). A i v případě, že bychom vyhodnotili oba přístupy jako shodné, bych spíš jako vhodnou reakci viděl možnost "zamítnout oba" než možnost "když jsme to dovolili jednomu, je naprosto v pořádku, když to dělá i druhý".
Reagovat >

Vložil: Rdm, 28. srpna 2014,21:36:11

Titulek: RE: Rusko a právní stát
Můžete mne odkázat na jiný komentář, kde jsem takto reagoval, když píšete v množném čísle? Reagoval jsem, protože mi ten komentář přišel mnohem více v kontextu k mému komentáři, než k tomu ke kterému je skutečně navázán - ano všiml jsem si toho, ale mohlo jít o chybu, ať již autora nebo zdejšího systému.

Jedna věc je jestli to někomu vadí a druhá jestli proti tomu něco dělá. Nevím o žádných sankcích vůči USA, Vy snad ano? Jinak jestli jste si nevšiml, uváděl jsem "že by měl být na všechny stejný metr", čímž samozřejmě nemyslím, když může jeden, může i druhý, ale prostě nemůže nikdo.
Reagovat >

Vložil: Tomik, 28. srpna 2014,10:48:14

Titulek: RE: Rusko a právní stát
Vetsina odpovedi je v reakci xxx, 28. srpna 2014,7:21:08. Skutecne jsem nereagoval na vas, ale ten text je poplatny i vasi reakci.

Jelikoz skutky USA zminujete v danem tematu, tak samozrejme pouzivate neprime srovnani. A ja vam znova a znova rikam, ze skutky jednoho subjektu nezakladaji protiargument pri komentovani skutku nekoho jineho.

Pokud by tomu tak bylo - mohl by jste jit do minulosti a timto protiargumentovat vesmes proti komukoliv - aneb klasicke kolecko alibismu. Hovorime tu o KONKRETNIM konfliktu - tak se toho drzme.
Reagovat >

Vložil: Rdm, 28. srpna 2014,21:44:45

Titulek: RE: Rusko a právní stát
Ano, omlouvám se, protože mi vaše odpověď přišla v kontextu mého příspěvku, domníval jsem se, že došlo pouze k chybě jeho zařazení.

To srovnání je naprosto v pořádku, problém ale je že vy ospravedlňujete skutky USA, takže si myslíte že je používám jako protiargument a obhajobu, ve skutečnosti však pouze upozorňuji na to, že to co dělá Rus (tedy pokud to opravdu dělá), dělá pouze proto, že vidí, že USA si mohou dělat co chtějí a nikdo neřekne ani prd, tak proč by to nedělal taky.
Reagovat >

Vložil: Tomik, 29. srpna 2014,12:14:05

Titulek: RE: Rusko a právní stát
Dobre, zeptam se vas jeste jednou a primo.

Tim, ze subjekt A provede nejaky spatny/diskutabilni cin, tak je to omlouvou, ci protiargumentem v ramci provedeni toho sameho cinu u subjektu B?

Nehlede na to, ze Americane do temer vsech konfliktu vstoupili primo bez jakehokoliv skryvani prislusnosti svych vojaku, zatimco Rusko jiz nekolik mesicu velmi intenzivne lze o pritomnosti svych vojk na Ukrajinskem uzemi. Nehlede na "lisabonsky protokol" - coz neni nejaka obecna mezinarodni umluva, ale VELMI KONKRETNI dohoda, ze Rusko nikdy neohrozi uzemni celistvost Ukrajiny.
Reagovat >

Vložil: Petr Holy, 29. srpna 2014,12:43:04

Titulek: RE: Rusko a právní stát
že Vám do toho vstupuji....

myslíte tak otevřeně jako třeba Contras v Nikaragui? :))) nebo Contras v Hondurasu? nebo tak otevřeně jako Irán Contras? Nebo třeba Contras v Panamě?

Že se posledních pár let už ani neobtěžují tvrdit, že to je pravidelná armáda, když bombardují Kosovo, Irák nebo Sýrii nebo Libyi, to je dáno tím, že jim v tom nikdo efektivně není schopen zabránit a rada bezpečnosti jen plká... včera v noci to bylo vidět úplně ukázkově :)))

Tři hodiny si děkovali za slovo, další 4 hodiny opakovali, že jsou znepokojeni, a pak se nic nestalo a potřásli si rukama a rozešli se :)))

A teď se divte, že rusáci si řekli, že když to dlouhá léta prochází amíkům, tak že oni teda můžou financovat svoje Porošenko contras taky :))))))
Reagovat >

Vložil: Tomik, 29. srpna 2014,14:12:48

Titulek: RE: Rusko a právní stát
Ano - velmi male bojove skupinky jsou UPLNE to same jako nekolikatisicova armada. Tleskam vasim logickym vyvodum.

Kazdopadne stale plati primarni argument, ktery jsem tu zminoval ve svem prvnim prispevku k tomuto vlaknu. Ten berte jako hlavni a rozporujte primarne tento argument - ne podruzne "banality".
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 27. srpna 2014,23:20:31

Titulek: RE: Rusko a právní stát
Pane Martine V., toto je s prominutím rozhovor jako s hloupým na dvoře. Takže Radiožurnál říkal, že tam nějaký pán říkal, že byl v Rusku, vedl tam jeden spor a ten spor byl dle pána spravedlivý (byl spravedlivý i dle té druhé strany? To už Radiožurnál neříkal, nebo říkal?), a to je podle vás DUKAZ o právním státě v Rusku?
A u nás neexistují spravedlivé rozsudky? Nebo co jste tím vůbec chtěl říci? Asi by to chtělo vysvětlivky.
Reagovat >

Vložil: Martin V, 28. srpna 2014,11:09:28

Titulek: RE: Rusko a právní stát
nebyl to nějaký pán co byl v Rusku. Podstatné bylo, že byl rychlý. Ruská firma dlužila a soud z nich peníze dostal a dluh se uhradil. Asi na tom není moc k řešení spravedlivosti...
Ano, jsem u Vás na dvorečku. Existují spravedlivé rozsudky i u nás, ale ne s lhůtou kratší jeden rok. Pitomci co šli do H systému by mohli vyprávět :-)
Ještě k tomu právnímu státu v ČR, jeden blbec nakreslil jinému blbci tykadla, pamatujete? Když se podobný rozsudek odehraje v Rusku, hned je křik, jak rusové nedodržují svobody a tak vůbec a že u nás se to stát nemohlo. Že se to u "nás" v Eu děje běžně, tak nějak nechce nikdo vidět. Docela smutné, že?
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 28. srpna 2014,11:52:08

Titulek: RE: Rusko a právní stát
Existují spravedlivé rozsudky za půl roku. Existují spravedlivé rozsudky za dva měsíce, za měsíc.

Existují spravedlivé rozsudky v den vykonání trestného činu.
Jestli o nich nevíte, hledejte, studujte, vzdělávejte se.
Reagovat >

Vložil: Martin V, 28. srpna 2014,16:42:37

Titulek: RE: Rusko a právní stát
Snažíte se zmást rozdílem mezi slovy rozsudek a rozhodnutí soudu? Klesáte :-(
Reagovat >

Vložil: MoB, 27. srpna 2014,15:57:08

Titulek: A já s tím souhlasím
Mám stejný pocit z "vaření žáby". Salámová metoda agrese mezi zeměmi. A ještě jeden pocit mám, Rusko vždycky přiznává jeden až dva kroky pozadu za skutečným stavem...

Na námitky mých předřečníků reagovat nebudu, vesměs můžou najít odpovědi na renomovaných zpravodajských serverech. Nicméně Haló noviny nebo Hlas Ruska to opravdu nejsou.
Reagovat >

Vložil: thr, 28. srpna 2014,9:17:41

Titulek: Odkaz
Není to sice přímo reakce k článku, ale docela doporučuji přečíst tento rozhovor - http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Exministr-Jaroslav-Basta-k-Ukrajine-Obycejny-fasismus-at-si-CT-rika-co-chce-Co-se-tu-nevi-o-Majdanu-a-synovi-Janukovyce-Stydim-se-ze-jsem-chvalil-EU-332249
V podstatě tam Jaroslav Bašta shrnuje podstatu problémů a kixů EU. Mimochodem to ale není ani náhodou jednostranné ve prospěch Ruska, Janukovyč tam také dostává pěkné kapky.
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 28. srpna 2014,10:56:21

Titulek: RE: Odkaz
Víte, ale po bitvě každý generálem. Teď se moc dobře ví, co EU dělala blbě. Ale ať hledám jak hledám, nemůžu najít, kdy před dvěmalety pan Jaroslav Bašta a všichni ostatní moudře radili EU, co má s Ukrajinou dělat. Proč asi?

Protože to je prostě složitá a všechno co uděláte, se po zásluze může obrátit proti vám. Janukovyč byl nevyzpytatelný člověk. Udělejte s ním dohodu, budete za blba, neudělejte ji, budete za blba. Janukovyč je zloděj, primitiv a ochlasta, současně je prezident Ukrajiny. Jednat s ním, nejednat? Poraďte, vy všichni chytří.

A stejně - víme vůbec TEĎ, co měla EU dělat? Ani to nevíme. Protože kdyby to udělala, dějiny by se vydaly jinou cestou a třeba by to zase mělo negativní konsekvence.
Reagovat >

Vložil: Martin V, 28. srpna 2014,11:12:53

Titulek: RE: Odkaz
Můžete naznačit jak řešit modelový příklad:
Češi v Praze násilím a revolucí shodí prezidenta a nastolí vlastní vládu.
Morava s tím nesouhlasí, protože jí předchozí vláda a spol. vyhovovala.
Mají nárok dojet do Prahy, udělat revoluci a dosadit vlastního prezidenta?
ANO/NE?
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 28. srpna 2014,11:50:37

Titulek: RE: Odkaz
Je to velmi jednoduché. Mohou to zkusit, ale dostanou po zásluze po papuli. Mohou však dle všech zásad mezinárodního práva usilovat o sebeurčení, tedy o osamostatnění Moravy, a pokud to provedou vzorně - viz například tak, jak se ve Velké Británii diskutuje o odtržení Skotska - nikdo jim nebude bránit.

Ale když na Moravu přijedou Slovenské jednotky, dosadí si tam slovenské velitele, najmou pár set dobrodruhů a budou se snažit o násilné odtržení či osamostatněn í, tak, to jistě ne.
Reagovat >

Vložil: thr, 28. srpna 2014,12:43:39

Titulek: RE: Odkaz
V tom vašem příkladu je jedna obrovská díra. Skotové jednají s vládou Spojeného království, o jejíž legimititě nelze ani v nejmenším diskutovat, navíc jasně vyjádřila snahu Skotům v případě setrvání spíše práva rozšířit atd. a za jistých okolností rozdělení uznat. I ti Skotové, kteří chtějí samostatnost, vládě UK víceméně věří a uznávají ji. Tady skutečně neexistuje důvod k násilným akcím a "vzorný postup" je plně reálný. Koneckonců s rozpadem ČSFR to bylo stejné - sice tu byl místy nemalý vzájemný odpor (a ani ten nebyl zas až tak silný a častý), ale na druhé straně existovaly nesporně legitimní národní rady a i velcí nacionalisté uznávali navíc legitimitu federální vlády minimálně po dobu jednání. Takže bylo možné rozdělit stát bez jakýchkoli divočin, což se také podařilo.

Na Ukrajině (i v modelovém příkladu Martina V. s Moravou) se ale jedná o situaci, kdy vláda vznikla způsobem velmi mírně řečeno "nestandardním" a její legitimita vůbec není jednoznačná. Jistá část státu ji naprosto neakceptuje a ke všemu zlému zahájila vláda svou činnost kroky, které tu část země naopak omezují a poškozují (jazykový zákon) a z hlediska osamostatnění či jen federalizace byla první reakce jasné ne. Promiňte, ale mluvit v tomto okamžiku o "vzorném osamostatnění" je totální nesmysl! Za úspěch lze pokládat, pokud se podaří minimalizovat přímé konflikty, ale čekat, že se to obejde bez jakéhokoli dění, které není přímo v souladu se zákonem, mi přijde opravdu až směšné.
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 28. srpna 2014,18:31:41

Titulek: RE: Odkaz
Nesrovnávám to, ale ukazuji, jak se dá "řádně" provést separace, oddělení kusu území od státu, osamostatnění.

Kdosi řekl, že kdyby se vše dělo jen v mezích zákona, tak si tyrani podrží svá místa na věky. V Kyjevě vládl Janukovyč, zvolení sice (pravděpodobně) legitimně, ale upevňující si moc velmi drsným způsobem. Lid se naštval a svrhl ho - na Majdan chodily stovky tisíc lidí, to nejsou nějaké "fašisické bojůvky". V zemi, kde se rodí demokracie, nemůžete chtít, aby všechno šlo nažehleně podle předpisu, a nemůžete pak ani na to moc poukazovat. Máte-li vládce, který zneužívá své moci, jinak než silou (tj. "nezákonně") jej nesvrhnete.

Ale důležitá, v tomto případě úplně zásadní je jiná věc, kterou poněkud "zapomínáte", stejně jako řada kremlofilů zde v diskusi i jinde. Porošenko je prezident, který byl zvolen naprosto legitimně a navíc s velmi silným mandátem, jen málokde dostane prezident takové procento hlasů (a to i z regionů s velmi silnou ruskou menšinou nebo většinou!). A taky samozřejmě zarazil rychle opičárny pučistů a nabízí ruskojazyčnému obyvatelstvu smířlivou ruku a velmi tolerantní přístup. Podstatné ale je, že to je dnes naprosto legitimní prezident Ukrajiny s velmi silným mandátem a cokoli podle tohoto mandátu koná, nemůže být ani v nejmenším zpochybněno, a Rusko nemá sebemenší právo narušovat územní suverenitu Ukrajiny, i kdyby to měl být jediný zelený mužíček.
Reagovat >

Vložil: Martin V, 29. srpna 2014,8:31:17

Titulek: RE: Odkaz
Zajímavé, ono se při prezidentování rozlišuje, jak silný má mandát? Fakt nikdo nemůže prezidentovo rozhodnutí zpochybňovat?
A to se radši neptám, co hrozného ten Janukovyč dělal nedemokratického, protože jsem viděl takovou pěknou tabulku a ty nedemokratické zákony co chtěl prosadit jsou v EU již dlouho odhlasovány. ;-)
Reagovat >

Vložil: Martin V, 28. srpna 2014,16:45:46

Titulek: RE: Odkaz
Násilné svržení vlády ano, násilné odpojení od násilníků už ne?
Hmmm, kde se v tom ztrácí logika?
Ještě mě zaujalo - proč dostanou po zásluze po papuli? Když nesouhlasím z násilnou změnou režimu (vlády), mám si počkat do řádných voleb nebo co naznačujete tím Skotskem?
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 28. srpna 2014,19:36:28

Titulek: RE: Odkaz
přemýšlejte, lepší radu už nemůžu dát.
Reagovat >

Vložil: Martin V, 30. srpna 2014,8:17:52

Titulek: RE: Odkaz
Děkuji za radu!
vyšlo mi z toho, že mám nárok na to udělat násilný převrat a vzít si na pomoc koho uznám za vhodné.
Takže dál asi nemá cenu diskutovat, jelikož separatisti mají nárok na svůj "majdan", stejně jako ti v Kyjevě. Nemusí čekat na žádné volby, protože se jejich status quo snažil někdo změnit rychleji, než jak se snažil měnit zákony násilně sesazený prezident (a tomu jsme tleskali).
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 30. srpna 2014,9:53:51

Titulek: RE: Odkaz
Uniká vám pár rozdílů, které se primitivnímu člověku mohou zdát nepodstatné - ostatně voda se od vodky liší taky v jednom písmenku.

Majdan byl výsledek obrovských, všelidových protestů, kterých se zúčastnily po celé Ukrajině (i na východě!!) milióny lidí. Znamená to, že milióny lidí něco chtěly - chtěly odchod Janukovyče, chtěly nové volby (což je výsostně demokratická záležitost). Janukovyč nakonec sám odešel - nikdo ho násilně nesvrhl. Nebyla tam žádná ozbrojená invaze, žádné "jednotky NATO" či něco podobného. Majdan nebyl demokratický, ale pokud bychom měli počkat, až se tyranové "demokraticky" vzdají moci, to bychom se, člověče, načekali.

Na východní Ukrajině se "demonstrací" zúčastnily stovky lidí. Odkudsi se tam objevily ozbrojené, výborně vycvičené jednotky - asi to byli ti tátové od rodin, kteří včera ještě bouchali někde ve fabrice a dnes umějí obsluhovat Grady a Buky. Vidíte dnes někde na Donbase, v miliónových městech, obrovské, statisícové demonstrace za nezávislost? ANi jedna, ani jeden človíček nejde nic požadovat a mávat vlajkou. Proč? Protože o to nikdo nestojí. Protože nikdo nestojí o žádnou samostatnost nebo kvazisamostatnost - ti lidé chtějí jen pokojně žít jako dřív.

Jediný, kdo o něco usiluje, je Putin.

Reagovat >

Vložil: Jiho, 30. srpna 2014,10:20:10

Titulek: RE: Odkaz
Ideu revolucí vysvětlujete hezky, ale na Ukrajině jste bohužel mimo.
Na Ukrajině nevládl žádný tyran!! Janukovič byl demokraticky zvolený prezident, kterému příští rok končil mandát a podle průzkumů by neměl šanci vyhrát. V minulých letech se ve více či méně demokratických volbách v čele Ukrajiny střídaly různé protichůdné strany! (A pravda, jedna jako druhá selhávaly a kradly, ať si říkali prozápadní či provýchodní) Na regionální úrovni byla řada starostů atd. z opozice vůči Straně regionů. V žádném případě tedy nelze mluvit o nějakém revolučním "svrhávání tyrana".
Původní majdan vyjadřoval znechucení z ekonomického marasmu, chudoby, korupce. Mířil proti oligarchům, kteří přes své loutky vládli a kradli. Docela ironie, že výsledkem je nesrovnatelně chudší Ukrajina, rozstřílená města co se budou opravovat další generace a oligarchové co se ujmuli vlády přímo. Jeden se stal prezidentem, další si vytvořili vlastní armády a své kvazistátečky...
Bohužel se na původní ideje postupně narouboval nacionalismus, slava Ukrajině, a už to jede z kopce dolů :-/

Co se týká pocitů východoukrajinců - máte pravdu, že moc nedemonstrují, když vás ostřelují z děl, moc to nejde...
Západní ukrajinci zvolili celkem osvědčenou taktiku nebojovat s nepřátelskými vojáky, ale zabíjet civilisty a tím podlomit jejich morálku. Už dnes to začíná fungovat, viz záběry brečících babiček z rozbořených městech, jak kvílí "to je jedno, kdo vyhraje, hlavně ať už to skončí." To je osvědčená taktika (strategické bombardování Německa bombarďákem Harrisem, blokáda Leningradu, útok NATO na Jugoslávii). Děsivé a unikátní ale je, že to současná Kyjevská vláda praktikuje proti svým vlastním občanům, v občanské válce, nebo jejími slovy "válce se teroristy" (sic!)
Janukovičůn režim měl své zločiny (a Kučmův a Juščenkův atd.) včetně vražd nepohodlných novinářů a politiků, ale takto krvavý tedy nebyl.
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 30. srpna 2014,11:10:26

Titulek: RE: Odkaz
Souhlasím s tím, že tyran je silné slovo, které není úplně na místě. Ale pokud jste sledoval situaci - ono to moc lehko nešlo, protože o Ukrajině se prostě až do Majdanu moc nepsalo, byla to taková zapomenutá země - tak krom toho, že bezostyšně kradl, tak si upevňoval svou moc, omezoval svobodná média, prostě k tomu tyranství měl docela nakročeno. Ano, je pravda, že byl demokraticky zvolen, to Hitler ostatně taky.
Není ale úplně důležité, zda byl tyran nebo prostě jen neschopný a zkorumpovaný vládce, ožrala a primitiv. Jde o to, že vůči němu byl skutečně velmi silný a masový odpor napříč celou Ukrajinou, který jej svrhl. Ukrajinci prostě Janukovyčovi řekli: chlape, už tě nechceme a nevydržíme to s tebou ani do těch voleb. Tohle byl autentický projev vůle lidu. Žádná "západní manipulace" nebo tak něco; Západ v podstatě se na Ukrajině angažoval zcela nepatrně, i pro něj to byla zapomenutá země.

K těm demonstracím: samozřejmě, nyní nikdo nevystrčí nos, aby demonstroval. Ale dobře si vzpomeňte na začátek onoho "povstání": najednou se odkudsi zjevily ozbrojené partičky (asi se zhmotnily ze vzduchu), obsadily klíčová místa a... a nic. Klid. Pokud by skutečně východní Ukrajina masivně byla proti Kyjevu, tak v tomto okamžiku vyjdou do ulic stovky tisíc lidí a budou jásat a mávat vlaječkama. Ale nic se nestalo.

Prostě to, že rusky mluvící obyvatelstvo na východě Ukrajiny kritizuje to, co se děje v Kyjevě ještě ani zdaleka neznamená, že se chtějí odtrhnout. To je podstatná věc. Jediní, kdo se chtějí odtrhnout, jsou bandy dobrodruhů, které jsou nepočetné (stovky lidí), kteří pouze chtějí urvat moc pro sebe, aby se měli dobře.

Reagovat >

Vložil: Jiho, 30. srpna 2014,11:48:32

Titulek: RE: Odkaz
Odtržení? To je přece kouzelná propaganda, kdy západ soustavně východoukrajince označuje jako "proruské separatisty". Přičemž všechny informace z první ruku vždy říkaly, že těm lidem jde o nespokojenost s vývojem po Majdanu, s kroky proti rusky mluvícím, že oni zase vidí příčiny své chudoby v příliš velké centralizaci a odvádění peněz do Kyjeva, kde se rozkradou, vrchol požadavků bývala jakási ani ne federace! O odtržení od Ukrajiny a připojení k Rusku nebyla řeč, nakonec to nechtělo nikdy ani Rusko :-)
Dokonce i ti největší magoři a dobrodruzi vyhlašovali "lidové republiky" a nikam nic nepřipojovali. Veřejnost odmítala i ty lidové republiky.

Že se s každou prolitou krví mezi západem a východem TEĎ kope propast, že Kyjev přestal považovat východoukrajince za své občany, že mají zákaz působit v armádě a ve státních funkcích, že kyjevská propaganda mluví o tom jak "Ukrajinci" bojují s teroristy a separatisty (obyvateli východu), to jsou teprve kroky vedoucí k rozpadu Ukrajiny. Bohužel. Teprve tento vývoj Putinovi vyhovuje, protože se Ukrajina ničí sama. Fungující demokratická Ukrajina by se mu moc nehodila. A od té se současná Ukrajina pořád a jen vzdaluje.
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 30. srpna 2014,12:29:48

Titulek: RE: Odkaz
Myslím že teď velkolepě plácáte. Můžete uvést jediný odkaz, na kterém Západ označuje východoukrajince jako proruské separatisty?

A samozřejmě že Putinovi tento stav vyhovuje - však ho sám vyvolal a setrvale podporuje, zatímco hovoří o míru.

Víte, základní a jediná otázka, na kterou stačí dát odpověď a vše je jasné, je: jak dlouho by přežilo "hnutí odporu", kdyby mu Putin neposkytl jediného člověka, velení, materiál, zbraně? Dvě hodiny nebo tři? Stačí dát odpověď na tuto jedinou otázku a není potřeba dál moc diskutovat. A byl by na Ukrajině klid, tak jako předtím.
Reagovat >

Vložil: Martin V, 31. srpna 2014,9:09:11

Titulek: RE: Odkaz
Když už jsme v tom pokládání otázek:
Jak dlouho by hnutí "Majdan", vydrželo bez podpory z EU?
Stačí odpovědět na tuto otázku a dál není třeba diskutovat - EU bylo první, kdo chtěl rozbořit Ukrajinu...
Nevím jestli je USA s Foxnews dost na západ:
http://www.foxnews.com/world/2014/08/29/pro-russia-separatists-take-control-coastal-ukraine-town/ - více odkazů poskytne jakýkoliv vyhledávač, to zvládnete tak nepokládajte debilní otázky :-)
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 31. srpna 2014,12:54:39

Titulek: RE: Odkaz
Jo jo, odvádění pozornosti k jinému tématu, to je taky jedna z taktik Putinovců, akorát že už dost ohraná. Nezkusíte to ještě třeba s invazí USA na Granadu? To už to dost dlouho nebylo.

U Majdanu také Hlas Kremlu dává zajímavě na roveň dvě věci: pokusy o vyhlašování nových separatistických států a demonstrace nesouhlasící s rozhodnutím prezidenta. Chápu - pro Kreml je to totéž, protože žádný odpor vůči vládnoucí moci přece nesmí být dovolen.

Ale když už jste takový odborník na Majdan, tak povězte a doložte kvalitními zdroji, jaká byla podpora ze strany západních zemí Majdanu? Dodali tam tanky? Děla? Kulomety? Grady? Buky? BOjovníky elitních komand? To by mě zajímalo, ať si trochu rozšířím obzory.
Reagovat >

Vložil: Petr Holý, 31. srpna 2014,13:27:38

Titulek: RE: Odkaz
ani tohle nevíte?:)

viz např. http://e-republika.cz/article2448-USA-investovaly-do-demokratizace-Ukrajiny-5-miliard-dolar

Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 31. srpna 2014,13:52:03

Titulek: RE: Odkaz
Kvalitní zdroj, prosím. Ne Hlas Kremlu.

U dotazu, cože na ten Majdan dodaly, zda to byly tanky, děla, kulomety, grady či buky se už k odpovědi nemáte, že?

Taky typicky kremelské. Odpovídám jenom na to, co se mě hodí.
Reagovat >

Vložil: Martin V, 31. srpna 2014,20:53:11

Titulek: Poslední větou jste se odkopal
Opravdu odpovídáte jen na to, co se vám hodí.
Zkuste se, moc prosím, sám řídit svýma zásadama, když je vyžadujete po jiných. Na Vašem místě, bych se cítil trapně :-)
Reagovat >

Vložil: Petr Holý, 2. září 2014,8:31:58

Titulek: RE: Odkaz
to je fakt peklo, když někdo neumí používat ani Google :))

http://www.informationclearinghouse.info/article37599.htm

Ostatní články si prosím najděte sám. Nehodlám u každého ze stovek zdrojů posuzovat jestli je to hlas Kremlu, nemám v tom tak jasno jako vy.

Ale Viktorii Nuland bych věřil, ta je obvykle upřímná... viz Fuck the EU :)))
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 2. září 2014,11:10:09

Titulek: RE: Odkaz
Víte, tohle je už tak ojeté, že by člověk s vlastním rozumem se měl stydět tohle používat.

O tom, že existuje nějaká paní Nuland, jste ještě před pár měsíci neměl ani tušení. Dnes už víte, že je "obvykle upřímná", což jste si jenom tak dopřečetl z různých okrajových médií, kde ale ani tamější tvůrci o paní Nuland nevědí nic víc než tento její jeden výrok, ale aby vypadali přesvědčivěji, tak k tomu dodají, že tahle paní je "obvykle upřímná". Kromě výroku Fuck the EU samozřejmě o ní nevědí vůbec nic, takže je potřeba zapojit trochu kreativitu a něco dovymyslet.

Kdybyste trošku uměl anglicky, tak byste věděl, že Fuck the EU má v angličtině něco jako "do háje s EU", což je běžný výrok (tj. "fuck the..."), který se používá miliónkrát dnes a denně v okamžiku, kdy nás něco momentálně naštve. Ale jelikož většina Čechů nezná ani výrok, ani kontext, a ani neumí anglicky, tak má pocit, že paní Nuland chce EU vymrdat nebo tak něco.

Investice 5 miliard na obnovu poměrně zchudnuté a zbídačelé Ukrajiny byla provedena během třiadvaceti let, od roku 1991, tedy od osamostatnění země. Pokud to nevíte, je běžné, že Spojené Státy, ale i ostatní země, kde je již rozvinutá, usazená demokracie a právní stát pomáhají zemím, které dosud to štěstí nemají, se k tomuto propracovat. Je to věc, za kterou byste měl poděkovat a hluboce se uklonit, že se něco takového děje, neboť podobná pomoc mířila i do Československa, později České republiky, když se vyhrabávala z dědictví bolševického svrabu. Ostatně tato pomoc - viz například norské fondy - pokračuje i nadále. Je to výraz solidarity vyspělého světa se zeměmi, které dosud na této úrovni nejsou; a nemějme samozřejmě pochyby, že kromě idealismu to má i pragmatické důvody - dosažení vlastní bezpečnosti, usnadnění podnikání, investování a obchodu.

Ale to je možná až příliš daleko za vaše obzory.
Reagovat >

Vložil: Petr Holý, 2. září 2014,14:31:59

Titulek: RE: Odkaz
Pane Hlavenko, přesně o Vás píše Petr Žantovský v tomto článku:

http://literarky.parlamentnilisty.cz/komentare/ostatni/18194-rusko-a-eska-%20-%20media

Vy prostě vidíte jen svoji "svatou pravdu" a cokoliv jiného odmítáte byť jen připustit. Všiml jsem si, že už se vůbec nerozpakujete používat newspeak, což je první známkou orwelovské indoktrinace... válka je mír že? :) Je třeba zabíjet lidi, co zabíjí lidi, protože zabíjení lidí je špatné. Tak co, hodíme na Moskvu rovnou atomovku?

Ano kouzlo geopolitiky je, že je obvykle nedostatek faktů a vše lze vyložit a je vykládáno na obě strany :) Proto tuto hru obě velmoci hrají úspěšně již spoustu let a málokdy prohrávají :)

Ovšem nemohu se ubránit dojmu, že občas, čím dál častěji, je u Vás přání otcem myšlenky, a přes velkého rudého démona nevidíte mnohem větší peklo.
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 2. září 2014,15:30:16

Titulek: RE: Odkaz
Tak být zařazen jako subjekt úvah pana Žantovského je pro mě čest, ještě větší by byla, kdyby o mě, byť v obecné rovině, zauvažoval pan Hájek nebo dokonce pan poslanec Huml, to bych oslavil!

Jinak ale samozřejmě vidím, že situace není černobílá. A psal jsem o tom i zde několikrát, stačí si to přečíst. Je mně jasné, že Ukrajina není bezchybný stát, je mně jasné, že Ukrajina má daleko k vzorné demokracii a ke kvalitnímu právnímu státu, je mě jasné, že jsou zde enormně silné zájmy oligarchů. A je mně jasné, že EU udělala v postupu vůči ukrajině řadu chyb.

Jenom bych vás poopravil v jednom: nikoli rudý démon. V Rusku nic rudého není. Jenom černého. Putin je fašista a jeho režim je čistokrevně fašistický. Projděte si definici, určující znaky fašismu a porovnejte s tím, co naleznete v Rusku. Shoda je ohromující.
Reagovat >

Vložil: Martin V, 31. srpna 2014,20:50:41

Titulek: RE: Odkaz
Ptal jste se kde na západě jsou proruští separatisté nazýváni proruští separatisté, najdu odkaz a hle - odvádím od tématu!
Demonstrace nesouhlasící s rozhodnutím? A co chtěla ta demonstrace? Že se to nějak zvrtlo...
Žádný odpor... Chtete fotky z EU, jak jsou mláceni demonstranti? Dokonce i ČR se demonstrace mláti a vytlačuje, není nějaká chybka v henté demogracii? Nevelí politikům v EU ten špinavý proradný Putler?
nejsem odborník na Majdan, vy jste si nevšiml, kdo všechno jel Majdan podpořit? Tanky a děla nebyla potřeba, protože tehdejší prezident se snažil vyjednávat a omezil násilí na minimum, to ten nový je jinčí sekáč!
prosím, otevřete si okno, zakuřte si, dejte si panáka a pak uklidněn, zkuste diskutovat dál, jinak ty vaše trapné výkřiky nemají cenu, jen se shazujete. myslel jsem, že když jiným radíte, že sám budete diskutovat skvěle...
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 31. srpna 2014,21:48:06

Titulek: RE: Odkaz
Napsal jste:
"kdy západ soustavně východoukrajince označuje jako "proruské separatisty". "

Můžete prosím uvést ten odkaz, kde Západ soustavně východoukrajince označuje jako proruské separatisty?

Rozumíte otázce a rozumíte tomu, co jste sám napsal?
Reagovat >

Vložil: Martin V, 1. září 2014,13:57:14

Titulek: RE: Odkaz
Asi se rozcházíme v časové jednotce "soustavně".
Pokud nově na západ patříme i my, tak si přečtěte libovolný titulek na idnesu, pokud ne tak doporučuji třeba http://www.bbc.com/news/world-europe-29002125, je to ze včerejška, další odkazy přes google snad zvládnete sám, mám pocit, že ani kdybych tu vypsal za každý týden jeden titulek ze západního tisku, stále to nebudete považovat za "soustavné označování".
Ad poslední věta - Děkuji za optání a řiďte se vlastníma zásadama pro diskutování, co tu trousíte. Děkuji.
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 1. září 2014,14:58:13

Titulek: RE: Odkaz
Jasně, já se jen potřeboval přesvědčit, že skutečně nejste schopen porozumět ani textu, který sám napíšete.

Východoukrajinští obyvatelé jsou východoukrajinští obyvatelé.

Proruští separatisté jsou proruští separatisté.

Rovnítko mezi ně ve vámi uvedených odkazech nikdo nedává.
Reagovat >

Vložil: Martin V, 3. září 2014,11:59:42

Titulek: RE: Odkaz
Tak to potom tady ano :-D
Jen jestli se ty množiny tak trochu neprolínají?
Východoukrajinští obyvatelé nejsou proruští separatisté, tak mi jistě rád odpovíte na otázku, kde se tam vzali a kdy?
Zničeho nic tam jsou desetitisícové armády separatistů, kteří nejsou východoukrajinští obyvatelé a ze žádných hranic se jim nepovedlo ani vyšlapat cestičku, když se přemísťovali. Mě to přijde divné a Vám?
Ale musím pochválit, důkaz kruhem vám jde dobře.
Tak jsme se společně zasmáli a zase vážně.
Pamatujete si na válku v zálivu, libovolnou? Přímé přenosy z bojů, rakety s kamerama, kamery na tancích a na pěšácích, hodiny a hodiny zpravodajského materiálu s válkou a po dvaceti letech na Ukrajině nic, Uk Army bojuje proti prý stovce tanků na letišti a 4 praporům po cca 500lidech ruských vojáků a v TV nic, žádné záběry jak se tak velký kontingent přemísťuje, jak se s ním bojuje. Máte alespoň rámcovou představu, jak by to muselo vypadat i na záběrech ze satelitů? není divné, že žádný voják nestíhá nic nafilmovat?
Dokážete odpovědět, proč Majdan má nárok při převratu na pomoc ze zahraničí a "separatisté" nemají při převratu nárok na žádnou pomoc?
POkud je to proto, že to je pomoc z Ruska, ať tedy představitelé EU na tvrdo řeknou, že Rusko je nepřítel číslo jedna a jdou s ním do boje!
nebo to nepřítel není a mají nárok srát se do Ukrajiny stejně jako to dělá EU a USA.
Reagovat >

Vložil: Petr Holý, 4. září 2014,11:12:13

Titulek: RE: Odkaz
A teď si to dejte do souvislosti se zjištěním, že Ukrajina je třetí světový největší vývozce zbraní a většina válečných zásob techniky a munice byla na hranicích s Ruskem. Proč z Ruska vozit na Ukrajinu tanky, když v kasárnách ovládaných separatisty jsou tanků stovky a BUKů desítky?

Stačilo obsadit pár kasáren a mají výzbroje víc než má celá česká armáda. Nepotřebují techniku, té mají separatisté víc než zvládnou obsluhovat, chyběli jim akorát lidé.
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 4. září 2014,13:51:32

Titulek: RE: Odkaz
Jasně, a je zajímavé, že ty mrtvé ukrajinské separatisty pak oplakávají jejich matky v Moskvě a dalších ruských městech. To jsou prostě takové záhady, které ale při trošce dialektického přístupu lze snadno vysvětlit.
Reagovat >

Vložil: thr, 28. srpna 2014,12:08:59

Titulek: RE: Odkaz
Některé věci odhadnout nešly, některé ale docela snadno. Koneckonců i Bašta píše, že zásah po kterém se dění na Majdanu vyostřilo, byl velmi nečekaný a v podstatě nesmyslný, nejspíš provedený bez vědomí Janukovyče (možná dokonce přímo proti jeho vůli). Tohle skutečně šlo těžko čekat a vytýkat to někomu by bylo nefér.

Na druhé straně ale pro příklad budu klidně tvrdit, že se politici EU dopustili obrovské chyby tím, že v podstatě nereagovali na ty první nesmyslná ustanovení ukrajinského parlamentu v oblasti jazykového zákona, vyhnání nepohodlných poslanců či třeba ředitele televize atd. Kdyby tehdy přišla z EU velmi jasná reakce ve stylu "sice vás podporujeme, ale tohle je prostě naprosto nepřijatelné a je zde hranice, za kterou nejdeme", tak by tu byla nemalá šance na uklidnění situace (možná i na Krymu, každopádně pak na východě). A podobné názory se tehdy bez diskuse objevily, není to něco, co by přišlo až "po boji". Bohužel ale v oficiálních vyjádřeních podobný hlas tehdy nezazněl ani v nejmenším, pak se lze jen těžko divit, že se na východě důvěra sesypala.
Podobných bodů je tu více...
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 28. srpna 2014,13:51:31

Titulek: RE: Odkaz
Jazykový zákon, to mě přijde jako, s odpuštěním "kremlofilní" mystifikace. Žádný takový zákon nebyl přijat, byl navržen a zavržen. Vyhození ředitele televize - to se politici EU dopustili obrovské chyby, že nezabránili vyhození ředitele televize? Ten ředitel televize byl vyhozen z okna a dopadl na dlažbu, nebo pouze odvolán? A až u nás odvolají ředitele ČT, tak to je regulérní záminka k útoku rakouských útvarů horských myslivců přes Šumavu směrem na Klatovy?

Uvědomte si prosím jednu věc. Tady VUBEC nikdy nešlo, nejde a nepůjde o nějakou rusky mluvící menšinu na východě Ukrajiny. Ta si žila v klidu za Kučmy, za Juščenka (což byl extrémně prozápadní politik!), za Janukovyče, a žila by si i za Porošenka. Co se děje v Kyjevě, je jim srdečně jedno, protože místní vládce se stejně jmenuje Rinat Achmetov či Oleg Kolomojskij a podobně. Tady vůbec nejde o Ukrajinu a o lidi, co v této zemi žijí. Tady jde pouze o Putina a o jeho chorobnou představu velikého Ruska, kterého chce dosáhnout za každou cenu. S tím nemají žádné kroky EU, ukrajinského parlamentu, Jaceňuka, Porošenka atd. co společného. Kdyby jich nebylo, najde si jinou záminku. Proto je taky potřeba co nejtvrdší postup proti Rusku a proti Putinovi osobně.
Reagovat >

Vložil: Martin V, 28. srpna 2014,16:53:35

Titulek: RE: Odkaz
Ad - Ředitel TV. Vy neznáte tohle video, že se tak blbě ptáte?
Zákon byl navržen a zavržen až když se začali lidé bouřit. Docela to dost svědčí o úmyslech těch "hodných", rozvrácená země a první co řeší zakážeme ruštinu. Dost divný.
Chorobnýma představama možná Putin trpí, bohužel ještě více jimi trpí EU a USA :-(
Já mám pocit, že si Putin z těch "hodných" dělá srandu a Porošenko se ukazuje jako idiot, co stále šíří lži o vlkovi, bohužel až vlk opravdu přijde, už mu nikdo neuvěří. Ale možná že uvěří, ten kdo hledá záminku postavit základny blíže k Rusku a "Drang nach Osten".
Fakt existuje někdo v EU, kdo chtěl zadluženou, zlodějskou a oligarchistickiu Ukrajinu v EU? Nebyla to provokace Ruska, která se prostě zvrhla v něco, co EU už není schopna ukočírovat?
Reagovat >

Vložil: pedro, 28. srpna 2014,20:53:04

Titulek: Samozřejmosti
Nevím, zda se na tom shodneme, ale podle mého názoru tady operujete se dvěma věcmi, které nejsou šokující, ale samozřejmé.

A) Rusko intervenuje v konfliktu na východní Ukrajině - samozřejmě, že tam intervenuje, co byste od nich čekal vzhledem k tomu, jak je pro Rusko východní Ukrajina důležitá ekonomicky, kulturně a národnostně, vojenskopoliticky atd.

B) Na Ukrajině probíhá regulérní válka - jistě, protože *žádná* ze stran nedovolí konflikt kultivovaně řešit. Předně to nedovolí současní představitelé Ukrajiny, kteří měli cca 2-3 měsíce zpět před eskalací celého konfliktu možnost věc řešit zasednutím k jednacímu stolu, požádat o zprostředkování nějakou mezinárodní organizaci, hledat férové řešení. Neudělali to, místo toho poslali ve jménu vlastní suverenity na východ tanky. Stejně tak to nedovolí Rusové, kteří na Krymu pochopili, že Západ nebude akceptovat dělení Ukrajiny na principu suverenity lidu (osobně se domnívám, že krymské referendum proběhlo za krajně podezřelých okolností, ale představitelé Západu toto referendum odmítli a odmítali ještě předtím, než jej mohli nějak soudit).
Reagovat >

Vložil: trEble, 29. srpna 2014,12:31:41

Titulek: zisky jim byly dobré, ztráty chtějí sanovat?
Mně se líbí, jak firmy, které v Rusku roky vydělávaly, nyní křičí, že chtějí sanovat své ztráty.
Reagovat >

Vložil: Martin V, 1. září 2014,13:59:21

Titulek: RE: zisky jim byly dobré, ztráty chtějí sanovat?
Proč by nechtěly, když to nebylo jejich rozhodnutí, ale nějakého politika?
Proč by měl nějaký politik (nebo Vy?)rozhodovat o tom, zda si firma již dost vydělala a teď má s podnikáním skončit?
Reagovat >

Vložil: Jiho,Jiho, 29. srpna 2014,16:06:35

Titulek: Export,RE: Odkaz
1) dopouštíte se malinké manipulace. Ano, když někdo vyváží do nestabilních států, holt musí kalkulovat s rizikem - že mu nezaplatí, že mu firmu znárodní, ukradnou, unesou ho, poškodí zkorumpovaní úředníci atd. atd. Pak nemůže brečet.

To ale není příklad sankcí! Tady režim v Rusku exportérům nic neprovedl. Ale naše vlády se rozhodly zakázat našim firmám ten export, kvůli svým politický ambicím. OK, je to regulérní, státy mají právo soupeřit s jinými a dělat si naschvály. Ale exportéři pak právem říkají, ať jim někdo kompenzuje škody, které tím pádem ne vlastní vinou utrpí. Neříkám, že na to mají právní nárok, ale morální ano.

2) kauza konvoj: existují mraky důkazů a svědectví, že ukrajinští pohraničníci kamióny normálně odbavili, za přítomnosti médií i Červeného kříže. Následně ale týden dál zbytečně konvoj blokovali. A to za situace, kdy pár km od hranic umíraly stovky lidí bez přístupu k lékům, vodě, jídlu.
Kromě toho ČK přece řekl, proč nakonec s konvojem nejel - západoukrajinské síly jim odmítly garantovat bezpečnost a přerušit ostřelování trasy! To nebylo proto, že by tam ČK odmítli pustit Rusové nebo východoukrajinské síly!!

3) na začátku konfliktu celkem jistě RSFR žádné zbraně povstalcům neposkytovala, jako je předtím z ciziny nedostávali povstalci na západě Ukrajiny a na Majdanu.
Povstalci západní i východní prostě přepadali sklady ukrajinských bezpečnostních složek resp. k nim přebíhali vojáci a policisté i s výzbrojí.
Neexistují žádné důkazy, že by na východ proudily zbraně z Ruska.

Ano, dnes se RSFR začíná celkem prokazatelně v konfliktu mezi západem a východem Ukrajiny angažovat. Což je hodně nebezpečné, souhlasím.
Je ale otázka, co jim zbývá. Na jejich hranicích zuří regulérní občanská válka, před západoukrajinskými silami do Ruska prchl téměř milión uprchlíků, o které se Rusko musí starat! To přece nemá obdobu. Obě strany konfliktu celkem běžně překračují hranice do Ruska, střely ať záměrně nebo omylem létají přes hranice do Ruska. Neznám velmoc, která by podobnou situaci dlouhodobě tolerovala bez reakce.,Ehm, Janukovič byl celkem demokraticky zvolený prezident, kterému notabene příští rok končil mandát a "lid" ho nemusel "svrhávat", stačilo prostě zvolit někoho jiného, těch opozičních kandidátů se chystala řada.
Porošenko je taky celkem demokraticky zvolený prezident (tedy když pomineme, že v té části Ukrajiny, kde byli voliči zasypávání bombama a granátama asi nejde o úplně demokratické volby dle našich standardů :-) - to podle vaší logiky znamená, že těch pár set tisíc (nebo spíše miliónů) lidí na východě, co ho nechtějí, také má právo provést "revoluci" a "svrhnout ho"? Nebo měříte každému jiným metrem, podle osobních sympatií?
Reagovat >

Vložil: Jiho, 29. srpna 2014,16:09:04

Titulek: RE: Export,RE: Odkaz
Sorry, bloc mi sloučil 2 různé příspěvky do jednoho, od Ehm... to patří do jiného příspěvku.
Reagovat >

Vložil: AG., 3. září 2014,14:10:07

Titulek: Mearsheimer
Myslim ze tento nazor vystihuje realitu najlepsie http://zpravy.idnes.cz/john-mearsheimer-nazor-ukrajina-rusko-nato-foreign-affairs-p4z-/zahranicni.aspx?c=A140902_122620_zahranicni_aha

Rusko si proste bude chranit svoje zaujmy, a obzvlast teraz ked je zahnane do kuta, je nebezpecne a netreba ho prilis drazdit. S realitou nikto nic nenarobi.
Reagovat >

Vložil: xxx, 5. září 2014,8:01:18

Titulek: Taková střízliva reportáž z půlroku v Doněcku
Tady je pěkně sepsané vyprávění místního z Doněcka - bez černobílého vidění světa ani z jedné stran
http://blisty.cz/art/74574.html
Takové obyčejné dny v oblasti, přes kterou pochodujou armády. Závěr to nemá.
Reagovat >
Odběr komentářů e-mailem

Glosy

Může Apple vůbec něčím potěšit... investory?

24.01.2013
Firma Apple ohlásila kvartální výsledky, které jsou "monstrózní", investory přesto nepotěšila a akcie firmy jdou dolů. Divné? Firma utržila 54,5 miliardy za kvartál a zisk činil 13 mili…více zde
Další glosy
Levné volání Fayn