Zpět | Přidat příspěvek

Vložil: DS, 28. května 2014,11:19:53

Titulek: Moc pekne shrnuti
Diky.
Reagovat >

Vložil: Lesní plesnivec, 28. května 2014,11:31:47

Titulek: Svobodní?
Pan Mach teď aspoň bude mít šanci ukázat, zda je racionální, diskuse schopný člověk, nebo jestli je jeho jediný cíl konec EU.

Každopádně jsem rád, že se někam dostala další strana.
(a snad tu tenhle příspěvek nebude dvakrát)
Reagovat >

Vložil: dqd, 28. května 2014,12:00:00

Titulek: Přistěhovalci a nepřizpůsobiví?
Pane Hlavenko, mohl byste prosím doložit, kdy a kde se Svobodní v kampani otírali o přistěhovalce a nepřizpůsobivé?
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 28. května 2014,12:09:31

Titulek: RE: Přistěhovalci a nepřizpůsobiví?
Třeba tady. Přesně ten druh jemného rasismu, na který část české společnosti ráda slyší.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10152133816089704&set=a.64262454703.68596.43855944703&type=1&theater
Reagovat >

Vložil: dqd, 28. května 2014,12:12:05

Titulek: RE: Přistěhovalci a nepřizpůsobiví?
Kampaň začala 22. dubna. Tento příspěvek byl publikován 5. ledna. Proč je tedy spojován s volbami do Evropského parlamentu?
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 28. května 2014,12:44:08

Titulek: RE: Přistěhovalci a nepřizpůsobiví?
A jéje. Takže začátek kampaně je něco jako začátek mistrovství světa v hokeji, že? Předtím nic - ticho po pěšině. Možná nevíte o tom, že v politice se vede permanentní kampaň...

Ale hlavně jsem rád, že existenci tohoto xenofobního "příspěvku" od Svobodných nepopíráte..
Reagovat >

Vložil: dqd, 28. května 2014,12:46:54

Titulek: RE: Přistěhovalci a nepřizpůsobiví?
Už v tom mám jasno, děkuji.
Reagovat >

Vložil: Kámen, 28. května 2014,13:14:00

Titulek: RE: Přistěhovalci a nepřizpůsobiví?
Dovolil bych si podotknout, že to je naopak proti-rasistické. Nebo mi snad chcete říct, že věci, jako affirmative action (https://en.wikipedia.org/wiki/Affirmative_action) nejsou rasismus?
Reagovat >

Vložil: Jirka Stejskal, 29. května 2014,14:17:10

Titulek: RE: Přistěhovalci a nepřizpůsobiví?
Co je na tom rasistickeho? To ze si maji byt lidi rovni pred zakonem rika nase ustava. Je taky rasisticka?
Reagovat >

Vložil: Martin V, 2. června 2014,7:20:24

Titulek: RE: Přistěhovalci a nepřizpůsobiví?
Docela bych rád znal Vaši definici rasismu, asi mi bude stačit, když popíšete jak se Vám líbí činnost Romea.cz, která pomáhá lidem na základě etnicity. :-D
Jestli jste nic rasističejštího na Svobodné nenašel, tak je to docela antirasistická strana. Možná vadí rovnost před zákonem?
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 2. června 2014,10:51:25

Titulek: RE: Přistěhovalci a nepřizpůsobiví?
Vy se domníváte, že si slabší skupiny nezaslouží pomoci? Asi ne - ale nedivím se, tento názor je typický pro Svobodné. "Rovnost šancí", že?
Reagovat >

Vložil: dqd, 2. června 2014,10:58:55

Titulek: RE: Přistěhovalci a nepřizpůsobiví?
Přistěhovalci, nepřizpůsobiví, Romové, slabší skupiny -- pokud s těmito pojmy budete zacházet jako se synonymy, nemůžeme se divit, že Vám z toho vyplyne, že Svobodní jsou rasisté. Garbage in, garbage out.
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 2. června 2014,11:15:39

Titulek: RE: Přistěhovalci a nepřizpůsobiví?
Nezacházím s tím jako se synonymy, naopak jsem šel více do hloubky (ať se to netočí pouze podle "Romea.cz"). Zaslouží si tedy slabší pomoci (obecně) nebo ne?

A rovněž si nemyslím, že "Svobodní jsou rasisté". Zcela jistě většina z nich rasisty není. Poukázal jsem pouze na to, že ve své kampani "přitvrdili" a zcela záměrně jemně brnkli na rasistickou strunu. Přesně tak jemně, aby je někdo nemohl veřejně obviňovat z toho, že jsou to rasisté a přesně tak jemně, aby to české nácky zahřálo u srdíčka.
Reagovat >

Vložil: thr, 2. června 2014,13:01:18

Titulek: RE: Přistěhovalci a nepřizpůsobiví?
Malá poznámka - pokud o něco brnkli, tak ne o rasismus, ale možná o xenofobii či obecněji odpor proti problémovým skupinám založený na sociálních otázkách atd..

S pojmem rasismus bych zacházel opatrněji - ono je docela otázkou, zda v dnešní době rasismus v pravém smyslu tohoto slova opravdu existuje. Tedy v podobě přesvědčení, že skutečně jedna rasa je nadřazena jiné, že jiná je primitivnější právě kvůli své rase atd.
Asi se i podobní lidé dosud najdou, ale jsem poměrně hluboce přesvědčen, že v dnešní době má valná většina tzv. rasismu kořeny trochu (a někdy spíš výrazně) jiné. Mohlo by to vypadat jako slovíčkaření, jenže bohužel se je leckdy těžké zbavit pocitu, že se nálepka "rasismu" používá právě proto, aby se odpoutalo pozornost od skutečných příčin různých jevů...
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 2. června 2014,17:41:58

Titulek: RE: Přistěhovalci a nepřizpůsobiví?
Dotkl jste se zajímavého tématu. Nevím, jak moc chodíte mezi lidi (typ čtvrtá cenová), ale tam právě to přesvědčení, že Romové - abych byl konkrétní - jsou podřazenou, HORŠÍ rasou již z principu a nic se na tom nedá dělat, a že by tedy bylo nejlepší je někam vyvézt, případně sterilizovat aby se dále nemnožili, je naprosto silné a jasné. Nevěříte-li, navštivte restaurace čtvrté cenové, diskuse na vesnickém fotbala a tak dále. V české společnosti je rasismus, abych tak řekl, jako prase. Nenalhávejme si že není.

Samozřejmě lidé jako Svobodní, Okamura a pár dalších moc dobře vědí, že tomu tak není, ale současně moc dobře vědí o tomto (víceméně skrytém) rasismu, a moc dobře vědí, jak na to nemalá skupina lidí - řekl bych průměrně okolo 20-30%, v oblastech se silnou romskou populací podstatně více - slyší. Proto je nutno jakoukoli zmínku, jakékoli "otření se o Romy" tímto způsobem jako to provedli Svobodní označit jako jasné koketování s rasismem, s jasným vědomím "kdo mě poslouchá". Prostě je to takové šibalské mrknutí na voliče: "hele, my víme, že se nesmí říkat, že Romové jsou podřadná rasa, to je politicky nekorektní a ještě by nás zavřeli, ale přece víme jak to je, že..."Reagovat >

Vložil: thr, 4. června 2014,9:15:04

Titulek: RE: Přistěhovalci a nepřizpůsobiví?
Jenže tento odpor proti Romům je založen na dlouhodobé existenci konkrétních problémů z oblasti kriminality, sociální oblasti atd. Jistěže jde o generalizaci, ale každý sociolog vám potvrdí, že pokud procento negativních jevů v nějaké skupině dosáhne jistého procenta (které je mimochodem hluboko pod 50%), tak prostě efekt generalizace nastane tak nějak z principu. A je mi líto, ale Romuvé toto procento skutečných problémů přesahují i při velmi umírněné statistice :-( Mimochodem byla by docela zajímavá statistika, kolik procent "bílých" se opravdu setkalo s kriminalitou nebo alespoň problematickým chováním Romů na vlastní kůži a ne jen z doslechu. Odhaduji, že to klidně může být i dost nad 50%, mě například v okruhu mých známých nenapadá snad nikdo, kdo by na něco nenarazil a to podotýkám, že ani náhodou nežiju v nějaké vyloženě problémové lokalitě.
A o tohle jde i v té čtvrté cenové - jistěže se tam plácá zjednodušeně a vypadá to drsněji než v "lepší společnosti", nicméně i tam rychle vypozorujete nezanedbatelný rozdíl ve vnímání Romů, Vietnamců, černochů a třeba Japonců. Prostě daleko víc než o klasický rasismus jde o reakci na konkrétní věci...
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 4. června 2014,10:43:22

Titulek: RE: Přistěhovalci a nepřizpůsobiví?
To máte jistě pravdu, ale sám vlastně ukazujete, jak vysoká je míra předsudku oproti realitě.
Že se "možná 50%" setkalo s kriminalitou a problematickým chováním Romů? Je otázka, co to je "setkalo", myslím, že máte na mysli, že byli osobně okradeni Romem nebo Romy. No, já kupříkladu v životě nebyl, zato mě ale několikrát okradli bílí. Přesto ale člověk z toho hodně vnímá, že "Romové kradou", zatímco je blbé říkat, že "bílí kradou". Srovnejte si ty dvě věty: přestože jsou obě zcela pravdivé, tak asi obecné povědomí je, že jednoznačně pravdivější je ta první. Přitom není. Je daleko snazší říkat, že ONI jsou špatní, než že MY jsme špatní. Je jen velmi málo lidí, kteří jsou ochotni veřejně říci a vnitřně přiznat, že MY jsme špatní.

Velkou část té nevraživosti lze nepochybně přičíst jejich odlišnosti - ta nás totiž dráždí už sama o sobě. A nic s tím nenaděláte - snad jen si to zkoušet uvědomovat, že jinaký ještě neznamená špatný.

Ale samozřejmě - romská problematika existuje. Sestěhování do ghett, do míst s nulovou možností zaměstnání, koncentrace ve vybydlených lokalitách, dědictví socialismu (který je odsunul stranou a dal jim peníze, aby přežili, avšak nijak se nestaral o jejich pozvednutí) je děsivé. Ale máme dvě možnosti: buď s nimi budeme jednat jako s nenapravitelnými kriminálníky už od narození, a tím z nich uděláme nenapravitelné kriminálníky už od narození, nebo se jim budeme snažit cíleně a individuálně pomoci (včetně "cukru a biče", nejde o pomoc formou nějakého plošného sypání peněz atd.), a dočkáme se aspoň mírného, postupného zlepšování. Jiné možnosti nejsou.
Reagovat >

Vložil: thr, 4. června 2014,11:46:31

Titulek: RE: Přistěhovalci a nepřizpůsobiví?
No tak třeba já byl Romy jako dospělý okraden, i jako dítě zcela bezdůvodně napaden. A skutečně to není nijak výjimečný případ a těch možná až 50% lidí, kteří zažili něco podobného, neberu jako předsudek, ale jako dost reálný odhad (o 30% bych se dokonce klidně vsadil, u těch 50ti píšu "možná").
Kradou i "bílí", koneckonců zažil jsem i to, ale jaksi pokud se podíváme na přepočet počtu trestných činů na počet příslušníků daného etnika, tak dostaneme hodně výmluvný obraz.

Jinak co se týče řešení, tak já si také myslím, že jediné, které by snad mohlo fungovat, je pojetí cukru a biče. Tedy motivační programy nerušit, ale spolu s tím zavést opravdu drsnou represi pro ty, kteří toto akceptovat nebudou. Problém je ale v tom, že v současné politicko korektní době existuje v podstatě jen cukr. Bič se rozplývá jak to jen jde, obava policistů z obvinění z rasismu není žádná pohádka ani v ČR, ale to u nás jsme v tomto směru ještě proti jiným zemím dost v pohodě. Mám poměrně silný pocit, že strany označované za extrémistické, v podstatě nikam nad rámec demokratických postupů nemíří, jen se jaksi situace zvrhla tak, že se dnes za rasismus označuje i striktní požadavek stejného postupu proti všem "rasám" :-(
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 4. června 2014,13:14:56

Titulek: RE: Přistěhovalci a nepřizpůsobiví?
Ale jo, jako děcko jsem se pral občas s cikánama a občas s bílýma. A takový drobný rozdílek v krádežích bílí-černí je v tom, že bílí dělají organizovaný zločin za miliardy, k pokrytí si platí elitní právníky a televize s nimi dělá rozhovory, a černí kradou v sámošce věci za stovky.

Je jasné, že romské etnikum je zahnané do kouta a nemá moc šancí a příležitostí. Zkus popřemýšlet, jak by se ti asi dařilo, kdyby ses - stejně talentovaný a pracovitý jak jsi teď - se narodil do romské rodiny někde na Šluknovsku, rodina zadlužená, nepracující, bez peněz. Šupli by tě do fofrškoly, vzdělání žádné, v 18 bys uměl trochu číst, psát a počítat, a skončil bys jako ostatní. Tohle se jaksi moc nebere, že šance romů proti bílým se uplatnit jsou maličké (ne nulové naštěstí).

A k tomu "stejnému posupu proti všem rasám". Má se postupovat stejně proti romskému děcku, které něco ukradlo v sámošce, protože má hlad, rodina mu nic nedá a ve škole mu neřekli, že krást se nemá, a proti bílému děcku, které to dělá z nudy? Dávám jako otázku k zamyšlení. Už na prváku na právech předstoupí pan profesor před děcka a řekne jim, že trest má být účinný. Je-li neúčinný, je zbytečný či dokonce škodící. A účinný trest pro Roma může být jiný než pro bílého. Proto je například na Západě aplikována velmi široká škála alternativních trestů, v Británii si soudce může vlastně i sám vymyslet kreativně trest, zcela jakýkoli, protože hledá a vymýšlí takový, jaký by byl účinný. U nás lidé automaticky říkají - basu, a co nejdýl, a co nejtvrdší.

Politicko korektní řešní samozřejmě i dnes je cukr a bič. Počty Romů, kteří za trestné činy dostávají tresty odnětí svobody či jiné tresty, které umožňuje zákoník, jsou setrvalé.

Nemám patent na rozum a řešení shůry neexistuje. To, co u nás lidem chybí nejvíce a naprosto, je schopnost se vcítit do situace jiných, třeba i Romů. Zkusit si představit, jaká slast to je, narodit se v ČR jako romský kluk v Rumburku.
Reagovat >

Vložil: Martin V, 2. června 2014,17:10:10

Titulek: RE: Přistěhovalci a nepřizpůsobiví?
Proč odpovídáte otázkou a na něco na co jsem se neptal?
Ale když už se ptáte, odpovím vám.
Dle mého názoru je rozdíl, pomoci slabším a pomáhat na základě toho, odkud kdo je a jakou má barvu kůže a z jaké skupiny obyvatel pochází. A to pomíjím takovou "drobnost", že dvacet let pomáhání různým skupinám jen násobí původní problém a vytváří nové.
Nevím, jestli máte děti, ale pevně věřím, že jste je nechal přežívat ze základních sociálních dávek, aby náhodou nebyly zvýhodněné oproti ostatním! A když vám pár korun zbylo, vše jste poctivě rozdal a dál žijete na sociálním minimu, jako uvědomělý socialista, který chce aby ostatní pomáhali ostatním, pro "rovnost šancí", že?
Pevně doufám, že mi odpovíte alespoň na původní otázky.
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 2. června 2014,17:47:17

Titulek: RE: Přistěhovalci a nepřizpůsobiví?
To bych nějak prosil rozvést: jak to myslíte, že dvacet let pomáhání různým skupinám násobí původní problémy a vytváří nové? Můžete to nějak vysvětlit, konkrétně ilustrovat? Co se tedy mělo dělat jiného?

K halucinacím typu "jak jsem nechal svoje děti přežívat ze sociálních dávek" se s dovolením nebudu vyjadřovat. Rád bych vedl diskusi o podstatných věcech a ne o nějakých provokačních řečnických otázkách - k tomu si musíte najít nějakého jiného partnera, který vám na to skočí.
Reagovat >

Vložil: Martin V, 2. června 2014,19:19:31

Titulek: RE: Přistěhovalci a nepřizpůsobiví?
Jak to myslím, na to nemusím myslet :-DDD
Stačí se projet Severníma Čechama, Ostravskem, severem Západních Čech, zajet na Tepelsko, Broumovsko... Fakt to nevypadá, že se problém někde vyřešil, ale třeba se jen špatně dívám, tak se rád nechám navést do míst, kde je problém vyřešený :-D
Halucinace nebudu komentovat, prostě do svých cpete peníze horem dolem a kážete o tom, jak mají ostatní svým dětem brát peníze a dávat je potřebným, klasika. Pachatel dobra v jasné podobě.
ps - Stále jste neschopen odpovědět na položené otázky, ale co jiného od vás čekat. Není to smutné? (tohle je fakt řečnická otázka, vykašlete se na odpověď a zkuste odpovědět na mé první, když najdete koule :-))

Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 2. června 2014,20:25:28

Titulek: RE: Přistěhovalci a nepřizpůsobiví?
Martine, proč bych měl být povinen "odpovídat na otázky"? Možná jste si nevšiml - nejsme ve škole a vy nejste zkoušející. Rád se vyjádřím k tématům, kde vidím diskusi, kde vidím, že druhý má zájem diskutovat a řešit problém, a ne druhého napadat, klast jakési provokační, hloupé otázky a "vyžadovat odpovědi". Rád budu diskutovat tam, kde je zájem přemýšlet a něčeho se dobrat. Trolování nechám rád jiným a jinde.

Mějte se pěkně.

Reagovat >

Vložil: Martin V, 3. června 2014,8:12:35

Titulek: RE: Přistěhovalci a nepřizpůsobiví?
V provokačním vláknu, kde nesmyslně argumentujete, se nedivte provokačním otázkám.
Jsem rád, že rovná příležitost platí pro ostatní a ne pro Vás, tak to má být!
Povinost odpovídat naštěstí není, třeba jí nějaký socialista časem prosadí. Znáte to, slušní lidé se nemají čeho bát, ty stejně odpovídají a ty neslušní...:-D
jak se pozná hloupá otázka? To je nějaký kurz od pana Klause?
No nic, také se mějte pěkně.
Pravě ře přemýšlím a proto se ptám, abych měl jasno jak to myslíte a zda se podle toho co píšete, i chováte.
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 3. června 2014,8:41:39

Titulek: RE: Přistěhovalci a nepřizpůsobiví?
Zkuste být konkrétní. Kterou mou otázku považujete za provokační? Kterou vaši otázku naopak považujete za věcný příspěvek do diskuse?
Reagovat >

Vložil: Martin V, 2. června 2014,17:17:39

Titulek: RE: Přistěhovalci a nepřizpůsobiví?
Ale ještě k té pomoci slabším.
Přijdete si pro grant na pomoc slabším, tak budete mít nejen co chcete zlepšit, ale i jaký je cíl. Dostanete grant, výsledky budou vyhodnoceny a když neuspějete, nebude fungovat, že stačí jen nasypat další peníze a pak to začne fungovat, prostě konec a zkuste vymyslet něco jiného (opravdu jiného).
Reagovat >

Vložil: Pavel Moravec, 28. května 2014,13:18:00

Titulek: Piráti?
Zajímalo by mne, proč v komentářích o jednotlivých stranách autor opomněl Piráty. Jejich výsledek je imho dosti zajímavý, více než neúspěch Úsvitu a minimálně srovnatelný se Zelenými.
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 28. května 2014,13:55:05

Titulek: RE: Piráti?
Ha, za piráty se omlouvám, nevím proč jsem je opominul, ale je to chyba. Příslušný odstaveček dopisuji :)
Reagovat >

Vložil: Pavel Moravec, 28. května 2014,14:19:24

Titulek: RE: Piráti?
Díky ;-)
Reagovat >

Vložil: Jakub Vrána, 29. května 2014,4:41:55

Titulek: Výsledky podle velikosti obce
Díky za zajímavý článek. Volební data jsou veřejně dostupná, tak jsem udělal přehled podle velikosti obcí: http://www.vrana.cz/test/ep2014.html

Je to podle počtu oprávněných voličů, nikoliv podle počtu obyvatel, ale poměr těchto dvou hodnot se asi moc lišit nebude. Města 100K+ jsou tedy kromě Prahy jen tři: Brno, Ostrava a Plzeň.

Když z toho uděláte nějaký rozbor, tak si ho rád přečtu.

Pokud by vás zajímalo ještě něco dalšího, tak se na to můžu podívat.
Reagovat >

Vložil: thr, 29. května 2014,7:14:31

Titulek: RE: Výsledky podle velikosti obce
Docela zajímavá tabulka...
Řekl bych, že nejvíc varovná je pro Zelené, kde je patrné, že více oslovují jen "pražskou kavárnu", všude jinde jsou pod 5%, na venkově dokonce dost výrazně. To, že daleko vyrovnanější jsou i piráti a svobodní, je pro zelené opravdu na pováženou a podle mě to jasně dokazuje, že Zelení opravdu moc v ČR nefungují a voliče neoslovují.

U ostatních stran toto dělení zas tak překvapivé není. Celkem spokojeni asi mohou být lidovci, sice mají nejvíc z venkova, ale 5 procent spolehlivě překročili i ve městech a mírně dokonce i v Praze (která je jim dlouhodobě nakloněna méně).
Jinak za pozornost stojí to, o kolik byla v Praze vyšší volební účast...
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 29. května 2014,13:45:45

Titulek: RE: Výsledky podle velikosti obce
Díky za pěkné zpracování, udělal jste to za ČSÚ. Pár věcí je tam skutečně výrazně vypovídajících, kolega přede mnou to ostatně shrnul :)

Ještě zajímavé postřehy: socani silnější ve městech než na vesnici (divné, nečekal bych)
Komunisté - jednoznačně strana venkova. (Kde jsou ti dělničtí proletáři?)
Lidovci jsou až brutálně venkovští - města skoro nic, na vesnicích jedna z nejsilnějších stran.
Reagovat >

Vložil: thr, 29. května 2014,17:13:29

Titulek: RE: Výsledky podle velikosti obce
Lidovci "města skoro nic"? To přeci jen ne, výrazně méně mají v tabulce jen v Praze (ale i tam přes 5%), jinak ale nemají daleko k 10% v žádné velikosti měst.
Reagovat >

Vložil: jjj, 29. května 2014,9:01:27

Titulek: vychod Evropy
"Obyvatelé východní Evropy se ještě nepropracovali k pochopení demokracie"

já bych spíše řekl, že se propracovali k pochopení té demokracie, co tu máme - řiká se ji elitní či elitářská. Jednou za volební období můžete někam hodit svůj hlas, vše se nějak promíchá a stejně se vše sune někam jinam, než kam by volič chtěl či očekával. A pak už nemá ani cenu chodit volit, protože to nezmění nikdo - tento systém to zdá se neumožňuje a bude muset přijít nějaký velký otřes, aby se to změnilo (a tím otřesem určitě nebudou volby). Proč bych měl hlasovat v systému, který dlouhodobě porušuje pravidla hry a nebo je mění v průběhu?
Nehlasuji, protože tím dávám najevo, že legitimitu tohoto systému nehodlám podporovat - ať je to EU, parlamentní volby či volby prezidenta.

A mimichodem, nejsme vychod Evropy.
Reagovat >

Vložil: pedro, 29. května 2014,15:55:40

Titulek: RE: vychod Evropy
+1

Co se bavím s lidmi, tak toto mohu potvrdit.
Reagovat >

Vložil: Slovak, 30. května 2014,11:14:47

Titulek: RE: vychod Evropy
Ale nie kazdy je libertarian ako Vas nadrecnik. Ja som nebol volit jednoducho lebo sa mi nechcelo ani som poriadne nevedel kedy tie volby su. A nevidel som tam ani jedneho volitelneho kandidata len politicke dinosaury. Keby kandidoval trebars Prochadzka mozno by som mal vacsiu motivaciu.
Reagovat >

Vložil: pedro, 30. května 2014,12:54:15

Titulek: RE: vychod Evropy
Tak to je ale mozna z jinych hodnotovych vychodisek to same konstatovani, ne?
Reagovat >

Vložil: Trebus, 29. května 2014,22:19:58

Titulek: RE: vychod Evropy
Myslím, že váš postoj je přesně to nepochopení. Místo toho, abyste se snažil něco malého zlepšit, tak raději neděláte nic a jen nadáváte na poměry.
Reagovat >

Vložil: jjj, 29. května 2014,22:29:56

Titulek: RE: vychod Evropy
Nenadavam - pokud ano, kde? Proc bych mel zlepsovat neco, co ze sve podstaty nejde zlepsit (tzv. elitarska demokracie). A co maleho by se dalo zlepsit? A co jste zlepsil vy?
Reagovat >

Vložil: Tomik, 30. května 2014,8:13:48

Titulek: RE: vychod Evropy
Rika se tomu mam dojem obcasnke iniciativy - a parkrat zde o nich jiz pan Hlavenka mluvil. Jenze je problem vysvetlit jejich efekt nekomu, kdo povazuje za axiom "Proc bych mel zlepsovat neco, co ze sve podstaty nejde zlepsit".
Reagovat >

Vložil: jjj, 30. května 2014,9:19:24

Titulek: RE: vychod Evropy
Proc michate obcanske iniciativy a volby?

Ja zpochybnuji soucasny politicky system, tedy to jak jsou doplnovany a jak se nasledne chovaji zakonodarne a vykonne organy a jaka je moznost je efektivne kontrolovat a korigovat. A volby mi zadnou efektivni kontrolu nedavaji - proste se to vzdy tak zamicha, ze vlastne nevite koho volite a co bude ve vysledku delat. V pristich volbach muzete dat hlas nekomu jinemu, protoze puvodni strana vas zklamala, a opet se opakuje totez.

V posledni dobe se uz stezi dovolate ochrany i u soudu (jen tento tyden - zruseni neustavani kauce pro distributory pohonnych hmot (jen s rocnim odkladem), potvrzeni ustavnosti solarni dane), takze proc vlastne volit? Je lepsi akceptovat to, ze to nijak nemuzete moc ovlivnit, nechat se je volit s par desitkami procent ucasti pri volbach a az k necemu dojde, alespon se nebudou moci ohanet tim, ze to tak chteli lidi :-)

(ad obcanske iniciativy - mohou byt i dobre, ale tak nejak pri pohledu na stav silnic a dalnicni site bych nektere obcanske iniciativy a uredniky, co jim naslouchaj ci jimi oduvodnuji svoji neakceschopnost (ziji tak nejak v symbioze) poslal nekam)
Reagovat >

Vložil: Bugi, 29. května 2014,9:13:14

Titulek: Skvěle shrnuto
Tohle by mělo být napsáno v Reflexu :D Troll

Skvěle zpracováno, již jsem dal podnět ve straně (piráti.cz), abychom spracovali ty statistická data ČSU a udělali chybějící geopolitické mapy.

Díky bohu lidi s rozumem tu ještě nevymřeli :D

Všem přeji hezký den
Reagovat >

Vložil: Roman, 30. května 2014,12:53:19

Titulek: Svobodní a imigrace
K otírání se o přistěhovalectví: "Tak nám není obecně blízký postoj, který dělá z imigrantů nějakého strašáka, takže v tomhle bychom s UKIPem nesouhlasili, i když neznám přesně detaily té jejich politiky nebo jejich představy o imigraci. Já vím, že spousta Čechů v minulosti emigrovalo, to znamená, že byli někde imigranti a byli dobře přijati, zapojili se. Já sám mám tetu ve Švýcarsku, která odešla v sedmdesátých letech z Československa, z komunistického Československa a já sám znám mnoho lidí, kteří se rozhodli žít nebo pracovat nebo studovat v České republice, jsou třeba z Ukrajiny a já jako vysokoškolský učitel mám sám hodně studentů, kteří jsou z východu a myslím si, že to je obohacující, že tady jsou." -- Petr Mach, Dvacet minut radiožurnálu, 27. května

http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/dvacetminut/_zprava/1355625
Reagovat >

Vložil: Jan, 31. května 2014,18:15:36

Titulek: Chyba
Chyba - nejvýše postaveným Čechem v EP nebyl Libor Rouček, nýbrž Oldřich Vlasák, místopředseda Evropského parlamentu.
Reagovat >

Vložil: karel, 1. června 2014,21:27:30

Titulek: Malý dotaz
Může mi někdo s právnickým vzděláním vysvětlit, jak je možné, že se voleb zúčastnil subjekt s názvem "Komunistická strana Československa"? (pozor, nejde o KSČM). Platný zákon o protiprávnosti komunistického režimu přece jasně KSČ označuje za zločineckou organizaci.
Reagovat >

Vložil: Martin V, 2. června 2014,17:15:26

Titulek: RE: Malý dotaz
Já tedy nechápu ani legalní existenci KSČM.
Zkuste si založit NS(ČM)AP a zkuste do stanov napsat, že se omlouváte za původní NSDAP a že jste se poučili a jste jiný, zda vám to projde :-D
Reagovat >

Vložil: anidea, 21. června 2014,0:20:32

Titulek: Úvaha o výsledcích voleb do EP
Když byly výsledky voleb zveřejněny, psala jsem článek http://civilizace2.blog.cz/1405/volby-do-evropskeho-parlamentu. Jsem přesvědčena, že důvody současné situace leží hluboko v minulosti. Jak to ale bude dál, to si netroufám odhadovat. (Omlouvám se za odkaz na svůj web. Opravdu to nemyslím jako propagaci na Váš úkor, jen si myslím, že je to podobné téma)
Reagovat >
Odběr komentářů e-mailem

Glosy

Může Apple vůbec něčím potěšit... investory?

24.01.2013
Firma Apple ohlásila kvartální výsledky, které jsou "monstrózní", investory přesto nepotěšila a akcie firmy jdou dolů. Divné? Firma utržila 54,5 miliardy za kvartál a zisk činil 13 mili…více zde
Další glosy
Levné volání Fayn