Zpět | Přidat příspěvek

Vložil: Martin, 16. dubna 2014,10:01:18

Titulek: naivní scénáře
Nejsou ty scénáře poněkud naivní? Co kdyby nějaký člen ukrajinské fašistické organizace unesl třeba letadlo a napálil s ním do nějakého pěkného mrakodrapu v Moskvě?

To už by asi byl důvod vtrhnout na Ukrajinu s tanky a potlačit teroristické fašisty, ne?

Vymýšlet scénáře budoucnosti je ošidné, protože většinou rozhodne nějaká nepředvídatelná, neočekávaná a do té doby nemyslitelná věc.

Nejsem optimista a proto očekávám, že brzy v televizi uvidíme něco, co tu ještě nevbylo, co nikdo nečekal, u čeho zůstaneme jen s otevřenou pusou zírat. První teroristický útok jadernou zbraní?
Reagovat >

Vložil: Dan, 16. dubna 2014,10:57:28

Titulek: RE: naivní scénáře
Neni treba letadlo. Vyhozeni vezaku do povetri v Moskve FSB fungovalo vyborne, proc vymyslet neco noveho, kdyz mame ty zkusene odborniky....
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 16. dubna 2014,12:26:42

Titulek: RE: naivní scénáře
Jasně, dá se vymyslet mnoho divokých scénářů, třeba takové, které popisujete. Ale myslím, že zrovna ten scénář s letadlem je přitažený za vlasy, nelehko zorganizovatelný, není ani jasné, jak by se to dělalo (jako záměrná provokace? Pokud by se odhalila, byl by to pro Putina daleko větší průser doma - zabít vlastní lidi aby mohl vlítnout na Ukrajinu, atd.).
Ale samozřejmě s vámi souhlasím, že budoucnost ze všeho nejvíc ovlivní věci nepředvídatelné a dnes nemyslitelné :)
Reagovat >

Vložil: Petr Holý, 18. dubna 2014,12:20:47

Titulek: RE: naivní scénáře
1. 11. září to v New Yorku fungovalo výborně :)

2. Máte nějaké podlohy k tvrzení, že Rusko není schopné nic samo vyrábět? Zkusme to naopak, vyjmenujte něco konkrétního co Rusko samo nevyrábí, pokud možno technologicky vyspělého :)

3. Rusko je natolik kapitálově slabé, že je jedním z velkých věřitelů USA :) To je trochu divné ne?

4. Už cca 2 roky se cena ropy drží nad 100 USD za barel.. kde jste přišel k těm Vašim číslům? Mimochodem od roku 1990 do roku 2000 těžba ropy v Rusku strmě klesala, teprve od roku 2000 jde zase nahoru a ještě stále nedosáhla původních hodnot z počátku devadesátých let, kdy jí většinu levně skupovali Američani.

5. nějak mi nejde na rozum, jak suverenní stát jako je údajně Ukrajina může ignorovat, že mu přes hranice proudí ozbrojené síly jiného státu... To jako přes hranici mezi Ruskem a Ukrajinou přejíždí ne-ruské tanky a přelítávají ne-ruské vrtulníky a ukrajinští pohraničníci jim salutují??? Nebo snad kyjevská vláda hlídá svoje eurokoryta a východní provincie prostě nechal ať si pomůžou samy jak umí?

6. Putin Ukrajinu ani její část s výjimkou strategické základy v Sevastapolu určitě nechce násilím..... to by byla koule na noze.. pokud ho nakonec samu uprosí, tak je milostivě vezme.... ale jinak vsadím boty že nechá EU aby si Ukrajinagate pruser vyžrala sama a pěkně za Ukrajinu Rusku platila dluhy. Anexí Ukrajiny by její dluhy zanikly, jako anexí Krymu zanikly dluhy Ruska platit za Sevastopol... dokud nebudou zaplacené dluhy, proč dlužníka osvobozovat :))
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 18. dubna 2014,14:30:06

Titulek: RE: naivní scénáře
1. 11. září v New Yorku je událost jednou za x desítek let: výjímečná, nestandardní. Samozřejmě, stát se může cokoli. Může třeba vybuchnout Slunce.

2. V pohodě. Zaryglujte hranice Ruska a:
a) rusko nevyrobí 1 ks počítače
b) Rusko nevyrobí 1 ks mobilu
c) Rusko nevyrobí 1 ks aspoň rozumně moderního automobilu. (Jistě by se daly oprášit plány na Ragulina či Volhu..)
d) Rusko nevyrobí jediný náročný medicínský přístroj (gamma nůž atd.)


3. Že je Rusko věřitelem USA, je spíš problém Ruska než USA. Nic s tím totiž nemůže dělat, jen sedět a smutně koukat na ty dluhopisy. (Můžeme toto téma probrat podrobněji)

4. Máte pravdu, měl jsem špatné grafy :)

5. Hranice mezi USA a Ruskem je volně propustná, fakticky existuje jako čára na mapě. Kromě hlavních komunikací tam jsou stovky vedlejších a polních cest, kudy může kdokoli projet. Mezi jednotlivými budkami pohraničníků jsou desítky kilometrů zcela nehlídané země. Podívejte se na Google Earth, je to tam vdiět.

6. Putinovi do hlavy nikdo nevidí, co chce a co nechce... Já si mohu něco myslet, co chce Putin, ale je to samozřejmě na chabých základech, pravděpodobně jako to, co si kdokoli jiný myslí o tom, co si myslí Putin.
Nějak jsem nepochopil, co je to "Ukrajinagate". Ve Watergate šlo o ekonomický krach Ameriky? Nebo už se dnes jakákoli aféra, třeba že pes někomu počurá nohu, označí jako něconěco-gate, aby to vypadalo světácky?
K těm dluhům a účtům dodám jen to, že ceny za vojenské operace Ruska (Krym, ale předtím Čečna, Osetie/Abcházie, nyní Ukrajina) plus následné sanování škod a další náklady jsou o řády větší než kolik je ukrajinský dluh Rusku za plyn. A jsou to částky, které Rusko "odepíše", čistokrevné náklady, nic z nich nemá, jen k smrti rozzuřené obyvatelstvo řady okolních zemí a teroristické líhně. Zatímco dluh Ukrajiny je pro Rusko skvělá věc, protože s ním může Ukrajinu tahat za nohu nekonečně dlouho.
Reagovat >

Vložil: Petr Holy, 18. dubna 2014,15:01:34

Titulek: RE: naivní scénáře
ad 1. nehodí se do krámu, takže je výjimečná...
Výbuch bomby na maratonu v Bostonu byl také výjimečný? Bomba nad Lockerbee byla také výjimečná?

Vaše podceňování obou stran je podle mne přesně to co si všichni zúčastnění přejí. USA i Rusko hrají zpravodajské hry už 100 let, a cokoliv jen trochu možného na obou stranách berou v úvahu a případně vyzkouší. Jediná ideologie, které na obou stranách konfliktu vládne je čirý pragmatismus dosáhnout jakékoliv převahy nad druhou stranou, kterou lze pak proti nim použít.

ad 2. Pokud je mi známo, tak počítače, mobily, automobily i sofistikované lékařské přístroje se v Rusku vyrábí.... :) Jenom se to do Evropy moc nedováží a moc se o tom nemluví, protože to neodpovídá Vámi prezentované doktríně "mužik se sekerou". Ostatně podívejte například na stav google vs. yandex.

http://mobil.idnes.cz/rusky-smartphone-yota-0be-/telefony.aspx?c=A130228_121704_telefony_jm

http://www.hybrid.cz/rusky-hybrid-jo-mobil-patri-ruske-vlade

http://czech.ruvr.ru/2013_07_08/Rusti-vedci-vedou-v-zapase-o-pocitac-budoucnosti/

Ruská gamma nůž jsem nenašel, mám pocit, že je stále ještě patentově chráněný... ale třeba systém Glonas je údajně lepší a přesnější než GPS :)


Ale stejně tak zkuste zarýgrovat americké hranice a uvidíme co tam vyrobí :)Všechno dováží z Číny stejně jako zbytek světa.

ad 3. A já si vždycky myslel že problém dlužníka je hlavně problémem dlužníka a ne věřitele... já jen že tady za přednost vydáváte to, že USA je kapitálově silnější proti podfinancovanému Rusku, a ono je to USA spolufinancováno Ruskem :))

ad 5. Snad prvním co udělám, když se chci s někým dohadovat o území je že zabezpečím hranici :)) Pokud má Ukrajina zelenou hranici s Ruskem, co se diví, že mu tam lezou z Ruska problémové živly :))) To už mohli Ruskou armádu rovnou pozvat na mejdlo na Majdan. Pořvávat z Kyjeva, že na východě je problém, a přitom s tím nic nedělat... že tomu Putinovi rovnou neposlali mapu s nákresem kam kolik "domobranců" poslat a kudy mají jet. Svoboda má svou cenu, a nezávislost na Rusku také... pokud o to Ukrajina stojí, musí o to bojovat a platit.

ad 6. Ani v USA ani v Rusku politika nestojí na osobě prezidenta... tak naivní snad nejste... to je jen figurka vystrčená navenek... jak za politikou USA, tak za politikou Ruska stojí struktury.. vojenskou finančně mocenscké struktury... jenom Obama a Putin jsou vidět... ale nejsou to "decisionmakeři" ale v podstatě herci.

Prosím o jakákoliv čísla k ceně operací a srovnání s dluhy za plyn s ušetřenými penězi za pronájem základy a s rozdílem v cenách které bude Ukrajina platit do budoucna... a odečtěte náklady na výcvik armády, která si tady může cvičit zadarmo v praxi a odečtěte politický kapitál, který tím Putin získá...

Armádu živí tak jako tak... takže ve finále ho to až tolik stát nebude... akorát na Krym musí něco nalít, ale těch 100 milionů USD ročně, které ušetří a těch 100% navíc na ceně plynu, které mu zaplatí EU namísto aby je odepsal protože Ukrajina prostě nemá ve finále bude v plusu, o tom jsem přesvědčený. Jestli zdraží plyn i celé Evropě, tak těžce v plusu :)))
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 18. dubna 2014,16:19:37

Titulek: RE: naivní scénáře
1) Jenomže to jste už u individuálních teroristických útoků, za kterými nestojí žádný stát, vláda, režim, notabene velmoc. Terorismus seamozřejmě je "jev dneška" a není výjímečný. Ale to jsme se dostali už úplně kilometry daleko od událostí na Ukrajině.
Když nastal atentát v Bostonu, nenásledovalo to, že by USA vyhlásilo válku zemi, ze které pocházeli ti teroristé.

2) Rusko má velmi dobré vědce a velmi slušné výsledky ve vědě. V otázce převedení "teorie do praxe" ale jsou už velmi slabí. K tomu počítači vyráběném v Rusku bych MOC A MOC prosi o link. Prosím, aby nedošlo k mýlce: výroba neznamená, že dovezu čip z Ameriky od Intelu, grafiku od NVidie, LCD od Samsungu z Koreje, a board od Tchaiwanců z Asusu. Ale že si TOHLE VŠECHNO VYROBÍM doma.
Takže ještě jednou díky předem za ten link na ruský počítač.

3) K tomu mohu ocitovat jedno pěkné přísloví. Dlužíte-li bance stovku a neumíte ji vrátit, máte problém. Dlužíte-li bance tři miliardy a neumíte je vrátit... banka má problém.
Navíc vaše informace není správná. Není to tak, že by "Amerika dlužila Rusku" - že by tedy Rusko řeklo: "Ameriko, plať". Je to tak, že Rusko si koupilo na volném kapitálovém trhu americké dluhopisy. To jsou takové ty virtuální papírky, kterých amerika může natisknout (v počítači vygenerovat) kolik chce. Dokud se nepřiblíží jejich splatnost, mohou si s nimi Rusové virtuálně tapetovat. Až se přiblíží jejich splatnost, Amerika vygeneruje nové dluhopisy, ty prodá někomu jinému a z výnosů splatí ty co mají v Rukou dluhopisy. End of story. Vidíte zde někde problém Ameriky a výhodu Ruska?

5) Ukrajina se s někým "dohaduje o území"? Tam je nějaké území, které je předmětem sporu, zda patří Ukrajině nebo Rusku? To jsem nevěděl. TeĎ už fakt zníte jako "golos Rossiji".

6) A jéje, ještě chybí mimozemšťané. Jistě, setkal jsem se mockrát s teoriemi o tom, že je zde nějaké spiknutí, že to co vidíme, není pravda, že ti vpředu jsou jen loutečky a za nimi někdo tahá za špagátky, Bilderberg, svobodní zednáři, světové Židovstvo. Sorry, nehraju :)
Reagovat >

Vložil: Petr Holy, 20. dubna 2014,19:53:08

Titulek: RE: naivní scénáře
1. Jistě, lze si myslet, že za Kenedym, Lockerbee či 11. září byli osamocení teroristé... lze si myslet, že Saddám má chemické zbraně :) ... lze si myslet, že na hranicích Ukrajiny stojí sto tisíc neviditelných ruských vojáků, které dokazují půl roku staré satelitní snímky a reportér BBS tam přitom ani při nejlepší vůli žádné jednotky nenašel ani když se hodně snažil (ale to se u nás nehodí zveřejnit že)... a taky si lze myslet, že USA nás zachrání břidlicovým plynem.... :))) (který ve skutečnosti už téměř netěží a Shell veškerá pole jako nerentabilní v USA už prodal, ale to se také nehod zveřejnit že) A taky si můžete myslet, že USA je ochránce demokracie a Rusko velký démon... :) to všechno si klidně můžete myslet... ale bylo by to poměrně naivní myšlení omezeného člověka.

2) Žádný argument nebude dost dobrý :))) Uspokojí Vás že i ta technologicky zaostalá Čína si své vlastní počítače vyrábí?

Zeptám se Vás jinak... Vy si opravdu myslíte, že ruská letadla, jaderné střely, kosmické rakety nebo atomové ponorky jednou na x86 od Intelu a Windows? :))))))) Vy si opravdu myslíte, že ruská armáda používá US technologii? :))) To že v Rusku nevyrábí spotřební notebooky přece nic neznamená :)) Ty se dělají všechny Číně :) Myslíte si vážně, že do první ruské rakety dodal palubní počítač Intel? :))

3) jistě, princip okrádání obyvatelstva (inflace) je nám jistě všem znám... akorát problém je v tom, že se zvyšujícím se dluhem je stále obtížnější prodávat dluhopisy na úhradu starších dluhopisů.... možná proto má US dolar čím dál menší hodnotu :) Možná proto v USA na jejich poměry raketově stoupá inflace....Možná proto před 10 lety byl kurz 1 USD= 40 CZK a dneska je 1 USD = 19 CZK... uvidíme jak to bude za 10 let... taky možná už nebude, kdo by ty bezcenné americké papírky kupoval...

Jistě, pak má problém banka... ale co když banka dluží sama sobě? :) Co když dluhy platí půjčkami sama od sebe (FEDu)? Co když každý rok je na pokraji bankrotu? Jednou Vám půjčovat odmítnou všichni...

5) :) zjevně je tam předmětem sporu mezi kyjevskou vládou a místními separatisti, podporovanými částí ukrajinské armády odmítající poslušnost centru... Pokud Vám tohle uniklo... a o Doněcké republice jste doteď neslyšel.. doporučuji přidat na rešerších před publikací

6) OK, takže one man show? :))) Opravdu tomu věříte? Opravdu věříte tomu, že Stalin nebo Hitler byli osamělí střelci, bez podpory systému? :)) Že zvěrstva která dělali byla jejich vlastní osobní iniciativa? Tak to v Norimberku udělali pár ošklivých justičních omylů.... vy si opravdu myslíte, že celý teror v Severní Koreii je aktuálně postaven na osobě Kim Čong Una? :)

To není teorie o spiknutí, to je teorie o současném stavu demokracie... tedy spíš oligokracie :)) Na Ukrajine to vidíme v praxi.. v Rusku i u nás a koneckonců i v té Americe to je jednak zcela viditelné a navíc i předmětem řady seriozních vědeckých prací... ani o tom jste neslyšel?


Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 20. dubna 2014,22:18:14

Titulek: RE: naivní scénáře
No, chvilku jsme ještě argumentovali, ale teď už to ztratilo úplně jakoukoli hodnotu.

Jestli je váš "argument", když řeknu, že Rusko nevyrábí počítače, že tedy Čína počítače vyrábí.... tak to je jako když řeknu že doma nechováte králíky, a vy na to, no a co, nemáte pravdu, paní Vomáčková ve vedlejší dědině jich má dva plné kotce.

Přeji pěkný večer.
Reagovat >

Vložil: Petr Holy, 21. dubna 2014,9:02:20

Titulek: RE: naivní scénáře
Říká se tomu Occamova břitva: Když ty počítače vyrábí i technologicky zaostalá (kdysi :) Čína, co Vás vede k domněnce že Rusko je nevyrábí? Nejjednodušší vysvětlení je obvykle to nejsprávnější :) Ale to se nehodí do Vaší doktríny.

přijde Vám tohle jako nedostatečně technologicky na výši?

http://en.wikipedia.org/wiki/Elbrus_(computer)

http://czech.ruvr.ru/2010/02/24/4794440/

co třeba Nvidia vyrábějící v Rusku?
http://pctuning.tyden.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=29534&catid=1&Itemid=57


Že jste o tom nikdy neslyšel? To mne vůbec nepřekvapuje.
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 21. dubna 2014,21:48:34

Titulek: RE: naivní scénáře
Pane Holý, při vší úctě, toto už je satirický pořad a ne diskuse. "Když zaostalá sousedka chová králíky, co vás vede k doměnce, že já je nechovám?"

Samozřejmě, počítače vyrábělo i RVHP! Jmenovaly se MINSK třeba.
Elbrus je sálový počítač - produkt výzkumu, a pár je jich různě po univerzitách. ALe já mám na mysli normální počítače, kterých Rusko potřebuje ročně milión či dva, dále všechny periferie potřebné k tomu aby to šlapalo: aktivní síťové prvky třeba.

A ta Nvidia... vy jste si fakt neuvědomil, že to je aprílový žert?

Reagovat >

Vložil: Petr Holy, 22. dubna 2014,8:28:55

Titulek: RE: naivní scénáře
Při vší úctě pane Hlavenko, schazujete jen sám sebe, neboť od Vašeho původního debaklu prokazující nedostatek nadhledu a odfláknutou práci se zdroji tady bazírujete na slovíčkách v reakcích, místo abyste se čelem postavil věcné kritice Vaší jednostranné nesprávné interpretace.

O RVHP nic nevím vzhledem ke svému věku, je to možné... tuším že i u nás se dělali IQ 151 a PP01 ondra :) Ale moc to nefrčelo mimo ČR :)

Stále jste neuvedl jakýkoliv důkaz pro své spekulace, jen tady slovíčkaříte.

Jaké "normální" počítače a síťové prvky se vyrábí na území USA? Jmenujte prosím značku a typ :)))) Až tohle uděláte, a nějak podložíte svojí spekulaci, že v Rusku ne, možná Vám udělám jmenovitou rešerši na mikroelektroniku, která se vyrábí na území Ruska :))

Ad NVIDIA- nikoliv, článek jsem nečetl, jen jsem Vám poslal pár prvních odkazů z Googlu na vyhledávání mikročip a Rusko.. kdybyste aspoň to udělal před psaním tohoto článku, nemohl byste tvrdit to co tvrdíte... mea culpa, že jsem rešerši nedělal o moc pečlivěji než vy :))
Reagovat >

Vložil: jan novak, 25. dubna 2014,22:47:50

Titulek: RE: naivní scénáře
Petře, hned v prvním bodě jste naprosto vystihl "realitu" kterou je obklopen Jiří. Zvažte jestli máte dost času a trpělivosti působit na toto naivní děťátko. :-)
Reagovat >

Vložil: pedro, 16. dubna 2014,11:24:37

Titulek: Iredenta
Díky za ten úvod, ten je zvláště povedený.

Jinak to, co se děje na východní Ukrajině je podle mého názoru klasická iredenta jak střižená z 19. století. Nevím, zda osobně máte názor, že odmítáte autentickou (???) snahu ruskojazyčného obyvatelstva na východní Ukrajině po alianci nebo rovnou připojení k Rusku, nebo jak. Podle mého názoru jsou tam následující zajímavé otázky.

- do jaké míry je touha po Rusku skutečně autentická, do jaké míry je daná tím, že Ukrajina je ještě o jeden řád zkorumpovanější a bídnější země než Rusko, nota bene vláda v Kyjevě má nulový zájem o řešení problemtiky ruské minority

- proč Rusko místo komfortního řešení ve stylu Osetie, Abcházie, Podněstří volilo na Krymu řešení připojení (osobní Putinovy ambice jsou jedna varianta)

- jakou roli hrají místní elity k první i druhé otázce

- jestli je iredenta legitimní
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 16. dubna 2014,12:35:41

Titulek: RE: Iredenta
To jsou určitě důležité otázky; však já netvrdím, že jsem v krátkém článku pojal celou problematiku. K jednotlivým věcem:

- autentická snaha atd. o připojení k Rusku: myslím, že tam není, resp. že je velmi malinká. Nebyla pozorována nikdy dříve za historii samostatné Ukrajiny. Není pozorována dnes: Doněck je miliónové město, kam vlítlo pár stovek ruských vojáků. Pokud by existovala velmi silná "autentická snaha" ruskojazyčného obyvatelstva, které tu má velkou převahu, tak už vidíme stotisícové demonstrace, vidíme tu Majdan v obrácených barvách. Ale žádný Majdan se nekoná. Pořád je to těch pár stovek ruských vojáků; možná už dnes pár tisíc.

- ano, myslím si, že to, co lidé chtějí, je "lepší vláda v Kyjevě", která by lépe spravovala zemi a lépe řešila i jejich problémy. Ne Putina.

- vhodná řešení jsou samozřejmě případ od případu jiná. Na Krymu bylo připojení právě tím nejkomfortnějším řešením ze všech - tam to skutečně šlo snadno, Krym skutečně býval většinově ruský (nikoli "Sovětský!" á la jižní neruské státy), Krym je pro Rusy navíc srdeční záležitost, což Putin dobře ví (jak potěšit své voliče).

- místní elity: no, to bych taky rád věděl :)

- legitimní je slovo s nejasným významem. Je určitě v pořádku, když někdo (komunita, národ) chce žít sám, odtrhnout se, a tak dále. Je v pořádku, že o to požádá; za to by mu nikdo neměl pálit prsty. Ale samotný proces by měl probíhat jakýmsi "předepsaným způsobem" (např. to co dnes probíhá v Británii se Skotskem).
Reagovat >

Vložil: thr, 16. dubna 2014,17:58:12

Titulek: RE: Iredenta
Mě by stejně moc zajímalo, do jaké míry dění Putin plánoval... On je často označován za "mistra pragmatické šachové politiky", v tomto se kupodivu shodují jeho odpůrci i příznivci, jen to jedni myslí jako lichotku zatímco druzí spíš jako varování či urážku.
Jenže čím déle to sleduji, tím silnější mám pocit, že se to na něj celkově velkolepě sesypalo po tom nečekaném zvratu na konci Majdanu, kdy skutečně po jistou dobu události určovaly radikální skupiny (a slova fašistické či nacionalistické bych se nebál), první kroky Ukrajiny po pádu Janukovyče nelze označit jinak než jako naprosto idiotské. Lepší záminku prostě Putin dostat nemohl a docela věřím, že nesporně na Krymu, ale částečně i na východě Ukrajiny velmi mnoho lidí ruské akce podporovalo zcela upřímně. Ale byla to Putinem déle plánovaná akce anebo jen blesková improvizace?? Možná opravdu "mistrovská", ale přeci jen improvizace...
Tohle mi připadá jako dost důležitá otázka, odpověď by totiž mohla mnohé naznačit o budoucím vývoji...
Reagovat >

Vložil: pedro, 16. dubna 2014,19:41:15

Titulek: RE: Iredenta
No, s tím souhlasím minimálně na 95%. Psal jsem to už u některého z předchozích příspěvků k Ukrajině. Já se domnívám, že pokud jde o dění na Krymu, tak velkou roli sehrály právě ty místní elity, které využili nepřehledného vývoje v centru k eskalaci svého separatistického programu. Putin tam byl skutečně trochu u zdi. Co mě ale opravdu překvapilo bylo konečné řešení. Já jsem od Rusů očekával opatrnou geopolitickou hru. Obsazení Krymu způsobem, který proběhl, je podle mého obrovský průšvih, toto Západ, ale i ostatní země nepřekousnou, to se Rusům bude vracet ještě za 50 let.
Reagovat >

Vložil: pedro, 16. dubna 2014,19:35:04

Titulek: RE: Iredenta
V pořádku, já Vám to nevytýkám, pouze jsem si chtěl ujasnit Váš názor, protože dění na Ukrajině zdá se hodně sledujete, já už jsem z toho trochu unavený.

Dovodil jsem tedy, že zatímco Krym byl spíše ta iredenta, zbytek východní Ukrajiny spíše vypadá na provokaci. Z dat, který uvádíte, bych s tím souhlasil s jedinou výhradou - pokud za Kyjevskou vládou stojí místní oligarchie, na místě působí vládní speciální jednotky a vyhrožuje se armádou, tak v ulicích mohou být opravdu jen radikálové.

Jinak souhlasím naprosto s tím, že optimální řešení by bylo nějaké skutečně férové referendum. Nepovažuji za korektní argumentaci ve směru nedotknutelné územní suverenity Ukrajiny. Striktně z hlediska mezinároního práva je ta argumentace asi správná, ale není možné ignorovat přání obyvatelstva...

Co se Putina týká, jistě vnitropoliticky to mohou být nějaké body, ale zahraničněpoliticky to je průšvih. Já myslím, že kdyby zasáhl ve prospěch Krymských separatistů jako v případě Gruzie, tak nasbíral body na domácí scéně také. Prostě mi takové vysvětlení nepřipadá úplně dostatečné.
Reagovat >

Vložil: RAB_THIRD, 17. dubna 2014,23:52:19

Titulek: RE: Iredenta
dovolim si reagovat na cast "ale není možné ignorovat přání obyvatelstva"
casto jezdim pracovne na jih Slovenska ....Domluvit se v Dunajske Strede slovensky je dle meho nazoru "jedna ku ctyrem" v neprospech slovaku. ...... takze ma podle vas Viktor Orban pravo nechat preplavit sve vojaky Dunaj a posunout Madarsko-Slovenskou hranici nekam k Nitre? ;-) ...
/samozrejme fikce ... jsme v Schengenu a EU jako partneri .... ale co kdyz nechate toto stranou?/
dle mych subjektivnich /ale troufam si tvrdit, ze celkem intenzivnich :-)/ znalosti a zkusenosti tohoto regionu je jednoznacne "madarsky" orientovany. Ma ho tedy Slovensko vydat jestlize o nej Madarsko "projevi zajem"?

Muj osobni nazor /abych tu jenom nekritizoval ten vas ;-)/ je, ze drtiva vetsina "internetoveho sveta" ma moznost zit v miste ktere mu vyhovuje a ktere se mu /z hlediska jeho povahy, vnimani a hodnot/ nejblizsi. Tim, ze se tam ale prestehuje se ale zavazuje ctit mistni zvyky a hodnoty a /dle meho nazoru i mistni jazyk/.

Pokud to tak neni, pak necelime jenom "druhe studene valce", ale i dalsimu "stehovani narodu" .... coz je /jak historie ukazuje/ spojeno s NASILIM .... a nase kultura rozhodne neni pripravena mu celit :-/ .... ergo .... budeme temi, kteri budou anektovani :-(
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 18. dubna 2014,0:56:03

Titulek: RE: Iredenta
Nemohu s tím souhlasit. Jeden stát, jeden národ, jeden jazyk. To je v podstatě "hitlerův" přístup: Ein Reich, Ein Volk, Ein Fuhrer.

Proč by ve státním útvaru nemohli být lidé různých národů a etnik, různých jazyků, různých zvyků? Je mylná představa, že takovéto uspořádání vede k občanským, bratrovražedným válkám. V dějinách lidstva byly národní státy či útvary naprostými výjimkami, po tisíce let se nekladlo žádné rovnítko mezi stát a národ. A když se válčilo, byla to válka mocichtivých a válkychtivých jedinců, nikoli nějaké nepřátelské vztahy národ versus národ.

Argumentace "národem" je falešná. Byla falešná u Hitlera (nešlo u o slávu německého národa, ale o dobytí světa); je falešná u Putina (nejde mu o ochranu ruského lidu, ten je pro něj "expendable" jako pro každého ruského vládce v dějinách, jde mu o dobytí území, o vlastní slávu).

Ilustraci k jazyku: v zemi zvané Švýcarsko žijí lidé, kteří mluví třemi (teoreticky čtyřmi, fakticky třemi) zcela odlišnými jazyky. Jednotlivé švýcarské kantony a polokantony se od sebe velmi liší, různí se i zvyklosti. Nikoho ve Švýcarsku by nenapadlo volat po jediném jazyce a jednotících zvycích; přesto úroveň demokracie a vůbec vyspělosti zdejšího obyvatelstva je příkladná.
Reagovat >

Vložil: pedro, 18. dubna 2014,13:10:13

Titulek: RE: Iredenta
V podstatě souhlasím s tím, co napsal p. Hlavenka. Nicméně...

1. Národnostní menšiny zpravidla mají zájem žít ve své obci nebo kraji a příliš jim nevadí být národnostní menšinou. To za předpokladu, že většina respektuje jejich kulturní a politická práva, zvláště tedy, pokud tato menšina je koncentrována a lokálně tedy většinou. Typický příkaz jsou naši sudeťáci. Ti nechtěli mít s Reichem nikdy nic společného, ale dopadlo to jinak, protože A) totální nezájem české většiny, který zdiskreditoval konstruktivní a tradiční politické strany usilující o autonomii, B) Hitlerovská propaganda.

2) Historicky se národnostní různost řešila v případě krizí (a já si opravdu myslím, že při korektní menšinové politice je militantnost menšin minimální) dvěma způsoby:

- přesidlování obyvatelstva: tato zrůdnost se děla zvl. po druhé válce; opravdu si myslím, že jde o zrůdnost, ostatně oni jejími průkopníky byly Hitler a Stalin;

- překreslování hranic: toto naopak po první světové; myslím, že jde principiálně o správný přístup s výjimkou, že konkrétně po první světové se překreslovalo tak říkaje od stolu - proto říkám referendum (samozřejmě lokální!), ale stále si myslím, že to je poslední cesta, kterou ve většině případů by vůbec nemělo být třeba použít.
Reagovat >

Vložil: Karel, 16. dubna 2014,17:21:52

Titulek: typografická
Ty scénáře se nějak slily do jednoho bloku textu, nejde snadno zjistit, kde jeden končí a druhý začíná.

Jinak díky za další zajímavý článek.
Reagovat >

Vložil: AG., 16. dubna 2014,18:19:05

Titulek: Invazia
Oni si to ti Rusaci vymysleli ale celkom sikovne. Ina velka krajina urobi otvorenu neopravnenu invaziu, aj sa k nej prihlasi, OSN to pomenuje pravym menom a nic sa nedeje. Toto iste by Rusakom samozrejme nepreslo, tak si to zariadili inak. Vynaliezavost sa im upriest neda.

Ako hovorim uz davno - velmoci si proste budu robit co chcu. Asi bude s takymito vypadmi pokoj, az ked vsetko pohlti Cina. Oni sa uz poucili, ze invazie nikam nevedu a podrobili si svet inak - je na nich zavisly. To len USA a Rusko si chcu vsetko podrobit armadou a Europa iba diskutuje.
Reagovat >

Vložil: Jan, 16. dubna 2014,23:39:34

Titulek: Z historie…
„Systém utlačování ze strany českého národa dosáhl svého vrcholu použitím kulometů, obrněných vozů a tanků proti bezbranným sudetským Němcům. Všechno úsilí, abychom český národ a jeho odpovědné činitele přiměli k čestnému a spravedlivému vyrovnání, ztroskotalo na jejich nesmiřitelné snaze nás vyhladit.“
Konrad Henlein, čtvrtek 15. září 1938

„Sudetoněmecký dobrovolnický sbor stále útočí. I když nejsou vždy dobře připraveni, přesto slouží k vytváření neklidu a stavu napětí. To je teď zvlášť nutné. U Aše obsadily celý výběžek státu a brání ho. Vůdce dává připravit posily z oddílů SS.“
Joseph Goebbels, úterý 27. září 1938

„Ti, kteří neznají historii, jsou odsouzeni ji zopakovat.“
Edmund Burke, Irsko 1790
Reagovat >

Vložil: RAB_THIRD, 17. dubna 2014,23:17:17

Titulek: pravdepodobny scenar
Zajimava analyza. Nicmene dle meho nazoru je nejpravdepodobnejsi scenar, ze zacina "druha studena valka" .... ona totiz bude v podstate vyhovovat obema stranam sporu /jak "ZAPADU", tak i "VYCHODU"/ ... coz by asi bylo na cely clanek :-/
Kdyz se podivate na stavajici pozice obou stran, lze tam snadno videt vlastni prospech. Jenom Ukraina a /subjektivne vnimano i mnohe postkomunisticke zeme vcetne nasi/ jsou v teto "nove velmocenske hre" pouze za "uzitecne idioty"

Rusko rozhodne porusilo mnoha psana i nepsana pravidla a dohody .... /nejen vsak Rusko/ nicmene je faktem, ze tento stav v zasade vyhovuje a bude vyhovovat obema ze soucasnych "mocnosti", ktere se zoufale snazi se v teto pozici udrzet. Otazkou zustava, jak daleko jsou schopny a ochotny zajit v zajmu zachovani sveho statutu. .... To znacne ovlivni jeste i nase vlastni zivoty. ... a my si tu zatim muzeme povidat co je a neni spravne.
Reagovat >

Vložil: Petr Holý, 18. dubna 2014,12:28:00

Titulek: RE: pravdepodobny scenar
Naprosto s Vámi souhlasím...

Nejhorší je, když není nepřítel... někoho by totiž mohlo napadnout, že armáda je zbytečná, zbrojní výdaje jsou zbytečné... nedejbože tajná služba je zbytečná....

Oběma stranám toto zvýšení napětí vyhovuje... Putin má popularitu jako nikdy... a Konkres prachy na nové tanky a letadla snad vrátí zpět do hry... :))) O Ukrajinu vůbec nejde a nikdy nešlo. Krym a Sevastopol je jen příjemný bonus, stejně byl fakticky celou dobu ruský... a ruská armáda se tam chovala celou dobu jako doma byť papírově patřil Ukrajině.

Reagovat >

Vložil: Josef, 18. dubna 2014,22:32:23

Titulek: kde má hranice ta ukrajina?
Zvláštní je, že se pořád zaobíráte jen tím Putinem, který chce ukrást nějakou Ukrajinu. Já se ptám, co to je ta Ukrajina? Do roku 1917 toto území patřilo Rusku. Celé levé území od pobřeží a kus za pravým pobřežím Dněpru. A zbytek byl Evropský. Neznám žádný národ ukrajinský. Vy jo? Nebo se tím myslí donští kozáci? Což jsou opět rusáci? To mi nějako hlava nebere, kde se vzal nějaký národ ukrajinský. Znám území ruské kterému se říkalo kyjevká rus, nebo kyjevská ukrajina. Což ovšem vůbec neznamená, že zde žili nějací ukrajinci. Kdyby jste znali historii, tak budete vědět, že sem dolů napřed utíkali carem stíhaní dezertující vojáci a vrazi se zloději. Protože zezačátku zde car neměl tak obrovskou moc, tak zde měli tito od něj celkem pokoj. Tito zběhlí vojáci pak za žold bojovali na různých stranách některých chánů a bojovných kmenů, kteří zdejší místa hojně navštěvovali za svého pustošivého tažení.
Reagovat >

Vložil: sonyy66, 19. dubna 2014,2:33:39

Titulek: RE: kde má hranice ta ukrajina?
Ani ceskoslovensko pred rokom 1918 neexistovalo mame teda obnovit habsburgsku monarchiu?
Reagovat >

Vložil: Josef, 19. dubna 2014,10:59:28

Titulek: RE: kde má hranice ta ukrajina?
Co to tady mícháte? A kdo tedy zde vládnul jiný než češi? Kdo byl kníže Vladislav a pak další? Ba ne vážený, nějako to zamotáváte. To, že u nás po bílé hoře proběhlo, to co proběhlo, kdy jsme byli defakto násilně přičleněny k Habsburkům, to neznamená, že jsme čechy nebyly. Máme zhruba tisíciletou historii. A Ukrajina? 25 letou. No a když vemu v potaz i ten váš nápad, že někteří rusové říkající si ukrajinci, kteří brojili už v 18 sloletí o uvolnění se ze spárů cara, tak se ale hovoří o území na pravém břehu Dněpru. Ten levý byl vždy proruský. A je to vidno i dnes, kdy tamnější lidé volají že chtějí zpět k rusku. Velmi dobře si totiž uvědomují, co by je čekalo s těmi, kteří je tolik nenávidí. To, že jsou defakto jedné krve, to těm na Majdanu ovšem nějako nevadí a hulákají nějaké výblitky že oni jsou čistou ukrajinskou rasou. Znovu opakuji. Pokud by chtěli být čistou ukrajinskou rasou, tak to znamená, že jsou ruské národnosti. Portože jak jsem už psal, na tamních místech byly zhruba tyto národy: Tataři, Poláci, Rusové, Bulhaři, Maďaři, Židé, Rumuni a další nějaké ty národnosti, ovšem v již menších uskupeních. Tyto národnosti chtějí ale ti praví ukrajinci vyhnát, že jen ti praví té čisté krve ukrajinské tam zůstanou. Tak se ptám. A jaké čisté ukrajinské?

Jo s těmi slováky je to trochu horší, to máte pravdu, ale po druhé světové se upravovaly mapy a kde se uznalo, že budou slováci právoplatným národem. Opět zde máme ale hodně co do činění, s původním ruským obyvatelstvem (rusíni).Když se to vážený veme do hluboké historie, tak jsme s rusáky i my jedné krve. Ať se vám to líbí, nebo nelíbí. Sice během toho tisíciletí se naše krev promíchala hodně s jinými národy, ale pořád jsme slovany, kteří přitáhli z východu. Asi tak vážený.
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 19. dubna 2014,20:13:22

Titulek: RE: kde má hranice ta ukrajina?
Chyba vaší poměrně expresivní argumentace je, že zaměňujete volně pojmy stát a národ, že vlastně předjímáte, že když stát, tak národ, když národ, tak stát.

Počet doložitelných národů na světě je okolo tří tisíc. Počet států je asi 200. Někde je problém, ne?

Když jste se narodil v USA a žijete tam, jste Američan. Když jste se narodil a žijete v Kanadě, jste Kanaďan. Když jste se narodil a žijete v Austrálii, jste Australan. Nikdo se neptá, jaké kapky nebo litry krve máte, jestli jsou vaše oči šikmé nebo rovné, pleť žlutá, hnědá nebo zelená.

Během celé dlouhé historie lidstva národní státy prakticky neexistovaly, tento pojem se začal objevovat někdy po Vestfálském míru (předtím, ale i mnohde potom byla legitimita vládce nad danou zemí určena dynasticky), a nejvíce jej "zpopularizoval" Adolf Hitler. Ten začal blouznit o rozdělování lidí na základě jakýchsi kapek krve. Všichni víme, k jakým koncům tohle došlo, ale beze studu o krvi a rasách stále hovoříme.

Pokud o tom nevíte, tak národní stát, resp. národ, stojí dnes nejen na etniku či etnicích jej tvořících, ale současně, nebo též i pouze, na kultuře v širokém slova smyslu a dalšími faktory (například společnými dějinami). Ukrajinský národ tak nejsou lidé s nějakou konkrétně namíchanou "krví", ale jsou to prostě obyvatelé tohoto teritoria, kteří zde někteří žijí po tisíciletí, jiní po staletí, jiní krátce. Ale cítí se být Ukrajinci, tedy JSOU Ukrajinci.
Reagovat >

Vložil: Josef, 19. dubna 2014,23:10:19

Titulek: RE: kde má hranice ta ukrajina?
Aha? Takže po stovky let zde žijící rusáci, najednou budou ukrajinci? A kde má státní hranice ta vaše ukrajina? Já vám znovu opakuji, že ti, co si na Majdanu nárokují to, že prý ukrajina bude jen ukrajina těch, kteří jsou ukrajinci a ostatní národní menšiny mají být vysídleny, čili vyhnány, nějako neberou v potaz to, že defakto to nejsou žádní ukrajinci, ale rusáci. To že vy to nějako nemůžete pochopit, je už vaše věc. Já rozumím, že chcete říci, že ti bývalí ruští občané si začali říkat že jsou ukrajinci a chtějí být nezávislými na rusácích, ovšem a to je to nejpodstatnější, v tomto pravovýchodním teritoriu které ponejvíce patřilo polákům, žilo zde hodně poláků po dlouhou dobu, tak je alarmující, že tito novodobí ukrajinci čisté krve, jak se pravý sektor nazývá, chce tyto občany a to nejenom polské národnosti vyhnat. A s tou kulturou? No tak si přečtěte knihy od Sienkiewicze a hned budete vědět na čem jste. Přečtěte si Puškina a hned budete v obraze. Jaká tedy kultura a historie ukrajiny je? Je to historie a kultura dvou, nebo tří území na dnešní novodobé ukrajině. Ta levobřežní dlouho ruská do roku 1991, pravobřežní dlouho polská, kdy pak i část kvůli neutuchajícím tatarským vpádům poláci darují další část carovi se ta polská část zmenší a pak se ta polská část dělí ještě s rakouskem uherskem. Tedy zjednodušené schéma. Takže opět nám vychází, že ukrajinci defakto zde nikdy nebyli. Kulturně šlo o polsko, rusko, tatary a další národy, ale nikdy o nějaké ukrajince. Ukrajina vznikla Datum vzniku: 24.8. 1991 (odtržením od SSSR) nikdy předtím žádná, opakuji žádná ukrajina neexistovala a ani nemohla existovat. Protože zde žil po staletí ruský polský tatarský židovský maďarský rumunský lid. A znovu se budu opakovat. Teprve v tom 19 století si začali někteří občané říkat že jsou ukrajinci, ale to pak budou všechny národnosti zde uvedené a na těchto místech stovky let žijící. Tedy ne, že jsou nějací ukrajinci čisté krve, jak se snaží někteří ti z pravého sektoru si říkat. Takže já vám to vážený nepodsouvám tu krev, mě je to jedno, ale ti z pravého sektoru na Majdanu hajlující vám to tvrdí, že jsou čisté krve. Já právě naopak tvrdím, že je vše tak promíchané za ty stovky let, že je nemožné vysledovat nějaké ty rodové a další znaky. Já na rozdíl od ostatních říkám, že lidé všech národností, barev a čehokoli mají mít své vlasní sebeurční a právo na žití. Narozdíl od vás já naopak ty z majdanu odsuzuji právě proto, jak vy sám zde udáváte toho Hitlera, kterého oni mají vystaveného ve vestibulu v Kyjevské radnici. Takže já právě proto nechápu vaše články které zde publikujete a varujete před ruskou nadvládou. Jenže v nich nějako již nechcete akceptovat ten fakt, že levá část za Dněprem byly, jsou a budou nejspíš dál rusáky ač se to někomu líbí, či nelíbí. Co chce Tymošenková? Co to znamenalo ty slova že je třeba vyvraždit rusky mluvící obyvatelstvo? A proč chtějí vyhnat ostatní zde žijící národy, kteří zde žijí stovky let? A kdo to vlastně chce? A to vůbec ale vůbec jsme se nezmínili o obrovském faktu, že toto území defakto začali obývat rusáci už v 8 století, kde vzniká státnost ruska. Tož to mi nějako nejde do hlavy to, že si někdo dělá nároky na tisíc let historické území rusi. A můžete křičet vola, hulákat, můžete co chcete, ale s tím už nic nenaděláte. Toto místo se stalo v 8 století zemí ruskou. To, že na tomto území pak probíhaly boje mongolů, Avarů, Hunů a dalších divokých kmenů, nic nemění na tom, že toto území již bylo rusáky osídleno. A když si vemete dvě největší historická města rusi, tak to jsou Kyjev a Novgorod. Po tisíc let zde žili rusáci někdy vytlačeni mongoli, poláky či jinými národy, ale nikdy zde nebyli ukrajinci, tak jako takoví. To si, a to opakuji, začali tak říkat v tom 19 sloletí někteří intelektuálové nejspíše ruského národu. či polského je to jedno, tudíž budeme-li brát v potaz až tuto novobodou historii, kdy pár jedinců si hraje na ukrajince, pak je ovšem otázka, kdo to ve skutečnosti je, jaké má mít ta ukrajina hranice, a vše o kolo toho náležejííc. A to se do dnešního dne nestalo. Tudíž žádná ukrajina vlastně neexistuje. Kde ležela zakarpatská rus? Už ten název že? Zakarpatská rus. A to je nejzápadnější cíp té novodobé ukrajiny. A co ti slovenští ukrajinci? Pardon Rusíni? To se totiž může stát kus slovenska ukrajinskou zemí, budou-li to ti na majdanu žádat, aby se ze slovenska odstěhovali ti dnešní slováci, že je tam jejich území?

Takže vy tvrdíte, že ukrajinci na majdanu chtějí být ukrajinci, ale už nevíte to hlavní, a to že celá východní ukrajina je defakto proruská a nikdy nebudou chtít jít proti rusku, což se nám snaží podsouvat ti na majdanu. A když hrozí, že ten východ bude tíhnout s ruskem tak, je ti správní mají západní úkáčka zlikvidovat. Mají vyhnat další národnosti. A mají zůstat jen ukrajinci. Ale kteří ukrajinci? Kdo to jsou ti ukrajinci? Jak se poznají ti správní ukrajinci? Mluvíte o historii o kultuře ukrajiny. Ale tak mi najděte tu ukrajinskou historii a kulturu. No a abyste si nemusel vymýšlet to, co není dávám zde odkaz na web, kde mluví s jedním starostou, který byl na Krymu co-by dohled nad referendem ukrajinský občan, který již žije v čechách dlouhou dobu a je na rozdíl od těch majdanovských živlů daleko civilizovanější. A kde i tenhle ukrajinský občan nás varuje před tím, před čím i já varuji. Co nás defakto čeká až se vyplní to, že i těm na majdanu dojde že byly někým podvedeni. To se na to u nás nějako nehledí, co se stane pak. To že nevidíte dál jak na špičku nosu je těžké. Poslechněte jak mluvil o bývalém Kyjevu, jaké kulturní a civilizované město to bylo, jaká pýcha tam žila a co se stalo za pár let. Jen si to psolechněte před čím nás varuje. A dobře poslouchejte on ví co nás čeká. To, že vy zaslepenci, to nějako nechcete vidět, to je hold smůla, ale on to otevřeně říká, co můžeme v brzké době očekávat. A věřte mu, on tu svoloč moc dobře zná. A vy namísto toho, abyste se zaobírali tím, jak je možné, že se dějí taková zvěrstva, že je na světě neklid, lidé nemají co do huby, a co s tím dělat, tak skočíte na špek jakémusi divokému scénáři s rozpínajícím se ruskem, které v tom, že na ukrajině je bída, asi těžko mohou, když ti přebohatí oligarchové nejsou ruskými občany nýbr ukrajinskými, chcete-li. By-li by ruskými, tak se na ukrajině už žije mnohem lépe. Oligarchové by vraceli nakradené majetky a lidem by se žilo lépe. Ale to se nějako o tom nemluví, že je to o rozkradení země jistými nenažranci.

Takže zde odkaz: http://www.nekorektni-tv.cz/?p=14824
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 20. dubna 2014,0:09:14

Titulek: RE: kde má hranice ta ukrajina?
Je to celkem jednoduché. Ukrajina je samostatným státem cca 20 let. Mají tam politické strany, média, Internet. Za těch 20 let nebyla jediná viditelná, regulérní snaha východních regionů (ba ani Krymu!) o připojení k Rusku. Na Krymu byla strana, která chtěla připojit Krym k Rusku, a měla 3% hlasů. Najednou tam bylo referendum a ze dne na den se chtělo 97% lidí připojit k Rusku! Stal se zázrak.

Východní Ukrajina - totéž. V Kyjevě byl Kučma, Juščenko, Tymošenková, nikdo nic moc kamarád Ruska. A nikdo nehlásal žádné připojení k Rusku. Proč? Protože o to nikdo na východě nestojí.

Doněck atd. jsou velké města, sám Doněck má milión obyvatel, je to město velikosti Prahy. A když nepočítám tu tisícovku ruských vojáků, kteří obsadili místní správní budovy a uzlové body (v Charkově tahle "domobrana", ti "místní" obsadili divadlo, protože nevěděli že to je divadlo, pak zjistili, že se spletli, že to není radnice, ale divadlo, tak ho zas opustili), tak tam nikdo dál nedemonstruje za připojení Donbasu k Rusku. To je ale zvláštní.

Za pár týdnů jsou na Ukrajině volby. Každý člověk bude moci volit, ti na východě, ti na západě, kdokoli. Kdo ty volby vyhraje, sestaví regulérní vládu, bude mít poslance - tak jako všude na světě. Lidé na východě Ukrajiny budou taky hlasovat, a mají bezproblémovou možnost hlasovat pro nějaké hnutí nebo stranu, která chce připojení k Rusku. Blbé je, že ti ruští vojáci co tam vlastně nejsou, moc hlasovat nemůžou, protože jim jaksi chybějí ukrajinské občanky. Proto taky Putin spěchá, aby stihl rozvrátit zemi ještě do voleb. Potom, až vznikne regulérní a demokratická vláda, už mu ty argumenty na tuto skrytou intervenci půjdou hůř.

Pokud vím, za celou dobu během Majdanu i po Majdanu nebyl jedinému ukrajinskému Rusovi zkřiven vlásek na hlavě. (Jiná věc ovšem je, že ta tzv. "domobrana" na východě země začíná značkovat židy a pořádat pogromy na Romy. Kdo je tu tedy fašista? Ten z Majdanu, který nezkřivil jedinému ukrajinskému Rusovi vlásek na hlavě, nebo "domobrana", která funguje v pěkných nacistických tradicích?).

Že je mezi ukrajinci a ukrajinskými Rusy nějaká nenávist? Ti lidé tam žili vedle sebe stovky let, promíchaně, pracovali ve stejných firmách a družstev, chodili do stejných hospod, brali se a měli spolu děti. Tvrdit, že je tam nenávist a že ukrajinští Rusové budou biti (když nikdy nebyli), to může skutečně jen Putin.

Je pěkné, že se tady zastáváte utlačovaných a chcete dodržovat zákony. Měl byste být první, který napíše dopis s. Putinovi, aby přestal posílat na území sousedního suverénního státu svoji armádu a aby ji okamžitě stáhl. Nebo je to snad v pořádku, že tak činí?
Reagovat >

Vložil: Josef, 20. dubna 2014,9:43:26

Titulek: RE: kde má hranice ta ukrajina?
A proč bych měl psát Putinovi, aby přestal na prý jakýsi suveréní stát posílat kohosi koho tam vůbec neposílá? Podlouchal jste rozhovor toho ukrajince s jedním naším starostou na tom videu na odkazu? Asi ne. Kdyby jo, je vám hned jasné, že celý východ jsou totiž rusáci. Pořád se oháníte jak ti ukrajinci chtějí být ukrajinci, že si nejdou po krku a další povídačky ale nějako nemůžete pochopit, že ti na východ se žádnými západními divochy nic nechtějí mít společného. Protože jak vy tvrdíte, že mají společnou historii a společnou kulturu, tak to je ten největší žvást jaký může být. Nikdy tato dvě území neměli nic společného. Tedy v posledních pětisty letech. Levý břeh, a to vám píši pokolikáté, od Dněpru byl vždy ruskou zemí, pravý byl chvíli poláků, pak se vrátil k ruskému území a ten zbytek západní byl jednou polský, pak rumunský či maďarský. Čili znovu. Tato území i když se dnes traduje že má hodně společného, tak má nyní jen společné to, že je tam hrozná chudoba díky rozkradenému a zdevastovanému státnímu zřízení uměle vytvořeného po roce 1991. Sežeňte si mapy staršího data, a uvidíte sám, kde jsou hranice Polska, Rumunska a Ruska a kde vlastně najdete nějakou Ukrajinu.

Píšete "Že je mezi ukrajinci a ukrajinskými Rusy nějaká nenávist?" A není? Vážně ne? A kdo nechal vyvraždit za druhé světové ty ruské vesnice? Nejen ruské, ale i polské a další. To, že vy to nějako nechcete vidět je smutné. Co velmi nahlas volala Tymošenková? A co vyřvávali ti holomci na Majdanu? To, že nechcete vidět, že přímo v Kyjevě když by měli vyjít do průvodu tak jak říkal ten ukrajinec na tom videu, kdy by měli jít na ulici vedle sebe ti hrdinové, kteří bojovali na frontě na straně rudého vojska hned vedle těch vrahounů kteří se na Majdanu velmi hlasitě hlásí k Hitlerovi vám asi nedochází, že to je přímo do nebe volající a velmi sporstá věc. A zvláštní že vám to ale vůbec nevadí, je smutná věc a je vidět že jste lehce manipulovatelným člověkem, který se nechá opít kouskem suchého rohlíku.

Znovu vám opakuji Putin nemusí nikoho na ta území posílat, tam žili, žijí a žít budou Rusové. To samozřejmě máte pravdu v tom, že na hranici s dnešní nikým neuznanou Ukrajinou jsou vojska ruská čekající na to zda náhodou nebudou muset vlítnout na to kdysi ruské území, které si určití samozvanci zabrali za své. Kdyby tam vlítli nikdo by jim to nemohli mít zazlé, protože do dnešního dne je to stále ještě pořád území ruské. A to, že vy tohle opět nedokážete pochopit, je další věc. Podala si Ukrajina někde žádost o vymezení hranic? Do dnešního dne ne! Takže jak můžete tvrdit, že to je jejich území, když to patřilo rusku?

A co západní hranice? Kde končí Polsko, kde Rumunsko a kde má mít ta nová ukrajina tu hranici? Opět nějaká neznalost historie a kultury. To, že SSSR po druhé světové válce zabrala těmto výše jmenovaným státům jejich území, to se zde taky nějako nebere v potaz, že! A co když tyto země budou chtít ta území vrátit, protože se cítí okradeni? A mají právo na to. Protože do druhé světové a vlastně i za ní tato místa patřila těmto zemím. A mapy s takhle vyznačenými a platnými hranicemi existijí. Tudíž jak je to tedy s tou ukrajinou?

Poslechněte si to video prosím, než začnete něco plácat. On ten ruský ukrajinec vám to tam zcela jasně říká, že jezdit v dnešních dnech na ukrajinu nedoporučuje. Na ulicích běhají různé gangy a mlátí kde koho. Tudíž to, že spolu žijí v míru,to jste jako na to přišel? To vám nestačí ty videa na internetu? Co se tam děje? Vážně tam nevidíte co se tam děje? A mluvil tam něco o tom západu. To, že nějako nedokážete posoudit skutečný stav věci na tomto území probíhající je hodně divné, prootže si hrajete na inteligentního a intelektuálního občana. Ale kdybyste jím skutečně byl, nebude se navážet jen do usáků či Putina, který defakto za to nemůže, že je ta nová zem s názvem ukrajina takhle rozkradená.
A je smutné, že dále nevidíte, nechcete vidět to, co čeká naši zem za pár let. To, že vás někdo z východu varuje před velkým nebezpečím, když vám říká, že je to pouhých 700 kilometrů a až ti na Majdanu prozřou, až pochopí za pár let co se vlastně stalo, tak nepotáhnou na východ. Ale naopak na západ. A když si ještě k tomu uvědomíte, kolik těchto je nyní u nás a kolik jich díky tomu, že se tím, že kus této země přejde k západu, kdy se nic nevyřeší, tisíce ukrajinců potáhne do Evropy, tak asi nevíte co to bude znamenat. Jen tupí a hloupí lidé to nechtějí vidět, brát v potaz a hrát si na hluché a slepé, ale stejně na to dojedou oni sami. A to se vám snaží říci ten člověk dnes u nás pracující původem z ruské ukrajiny.

A znovu opakuji. Já proti rusákům nemohu mít nic. To že sem v roce 68 vlítli společně s armádou NDR, Polska a Maďarska, to jsme odsoudil a odsuzuji. Jenže je tady něco, co se již nějako neříká. A to, že rusáci sem byly defakto dotlačeni těmi druhými státy. Hlavně NDR se tehdy angažovalo. To vy asi nevíte, protože to možná nepamatujete, ale já si moc dobře vzpomínám na tu dobu a co se dělo kolem. A co někteří naši soudruzi? Kteří stále psaly rusákům, že je zde ohrožena naše budoucost? Takže nakonec sem rusáci vlítli, aby udělali klid. A co bylo potom dál? Slyšeli jste něco o těch tolik zlých rusácích? Vážně? Já tedy ne. Naopak ten češký tupý človíček začal mezi sebou dělat velké čistky. Začal jiné čechy zavírat do kriminálů. Stovky rodin bylo nuceno opustit tuto zem jinak jim hrozily tvrdé sankce. To ale ne od Rusů. Začal tu tvrdý boj o koryta. Co s tím měl rus společného? Vůbec nic. Jen se smál co jsme to za národ.

A co bylo za druhé světové? To tady nebyl ještě žádný rus. Jedni bojovali proti fašounům a jiní je praáskali a posílali zavírat do koncetráků. Proč? Por porspěch. A bohužel o tom se nějako moc nemluví. A bohužel se nemluví pak o tom, že ti práskači po válce nalezli do různých sekretariátů a komisariátů a pak do strany a byli z nich pak nedotknutelní. Takhle se to tedy má s těmi hodnými čacháčky a velmi, ale velmi zlými rusáky.

Nehažte tolik špíny na ty rusáky, oni za to co se u nás dělo a děje, že čech čechu dokáže být hodně velkým nepřítelem, defakto vůbec nemohou.

Takže znovu opakuji ohledně té nové ukrajiny. Stáhněte si mapy a řádně si prozkoumejte jaké území a vlastně na čím území tento novodobý stát existuje. A opět podotýkám, historicky i kulturně strašně rozdílný. Kus pravoslavného vyznání a další tvrdě prohabsburské území. Takže těžko najít společnou řeč. To jen vy to nějako nechcete vidět. A ti ruští ti ani moc tak nenamítali, ale když začalo z Majdanu znít to co začalo, tak si uvědomili to, co je čeká s těmi vámi tolik obdivovanými a tolik hodnými. Jen doufám, že zbytek Evropy se vzpamatuje a přestane tyto vrahouny a fašouny konečně podporovat a pošle je tam kam patří. Dokud je ještě čas!
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 20. dubna 2014,11:01:20

Titulek: RE: kde má hranice ta ukrajina?
Zastavím se už jen u pár věcí.

První jsou ti "fašisti"z Kyjeva, kteří tam prý vládnou, obdivují Hitlera atd. Tohle je úžasná lež, kterou rozšiřuje Rusko a to, jak ji neustále urputně opakujete, vypadá, jako kdyby to bylo přímo z pera ruské ambasády.
Skutečnost je taková, že samozřejmě v každé zemi jsou nějaké krajněpravicové straničky. Jsou na Ukrajině, jsou i v Rusku, jsou i u nás. Všude mají nějaké procento-dvě podpory, jsou ale vidět, chodí na demonstrace a podobně. Ale nikde nevládnou. Říká někdo o České republice, že je "fašistická", protože tu jsou nějací Vandasovci, nějací D.O.S.T. a pár dalších neonazi partiček?
V současné (prozatímní!) ukrajinské vládě, která má před sebou ještě asi měsíc, mají tyhle strany nepatrné a nevýznamné zastoupení, právě tak v parlamentu. Jsou to navíc spíše strany populisticko-národovecké, je to něco jako ukrajinský Úsvit, akorát ten Tomio Okamura jim tam chybí.
Samozřejmě pro Rusko tohle je karta, se kterou hraje, protože moc jiných karet mu už nezbývá, když chce Ukrajinu rozbít. Ale všichni vědí, že tato karta je falešná.

Rozhovor jsem četl, ale je hodně v rozporu s desítkami jiných zpráv, například od zahraničních reportérů s výbornou a nezávislou reputací. Neberu jej proto moc vážně: ten pán prostě slouží propagadně.


Líbí se mě, jak říkáte, že za 68 vlastně moc nemohli rusáci, ale spíš NDR a tak. To je tak krásné falšování dějin, že by si to zasloužilo dát do učebnic.
Po válce jsme my, spolu s tzv. NDR, Polskem, Maďarskem, Bulharskem atd. se stali ruskými koloniemi. Naše faktické vlastní pravomoci byly mizivé a naše suverenita nulová. Faktickým vládcem Ćeskoslovenska byl sovětský velvyslanec v Praze; a úplně stejně tomu bylo ve všech tzv. bratrských zemích. Bez svolení Moskvy si nikdo nemohl ani uprdnout, a invaze byla samozřejmě Brežněvova; to, že měl v DDR Waltera Ulbrichta, který chtěl Brežněvovi vlézt do prdele, aby dostal z Kremlu pochvalu, a žádal tvrdý zásah, na tom nic nemění.

K existenci státu Ukrajina. To, co píšete, se naprosto přesně hodí na stát jménem Slovensko. To historicky nikdy neexistovalo - ani minutu své existence. Na jeho území se proháněly a/nebo historicky sídlí různá etnika, mimo jiné ve velkém Maďari, Slezané, Poláci, Rusíni. Takový stát by vlastně vůbec neměl existovat a měl by se rozpustit mezi okolní státy, či být vzat pod přátelská křídla některého z velkých okolních států. Tak jste to měl u té Ukrajiny na mysli?
Reagovat >

Vložil: Josef, 22. dubna 2014,11:20:38

Titulek: RE: kde má hranice ta ukrajina?
Ono je vidět zcela evidentně, že je vám jedno, že je moc důkazů, kdo je na té straně majdanovců. To, že vy sám to nechcete vidět a přijmout ten fakt, že to jsou hlavně fašisti kdo tam vše řídí a ovládáje moc hloupé a ubohé. Je smutné, že u nás se najde tolik tupců, kteří naprosto neakceptují to, že i když je možnost si na netu vyhledat skutečně pravdivé zprávy o všech incidentech dějících se na téhle zemičce, nejsou schopny tak udělat a stále tvrdohlavě žvaní a žvaní tu svoji připitomělou lež. To si nějako myslíte, že jsou ostatní lidé tak tupí a hloupí, že oni nedokáží myslet vlastní hlavou a nepoznají kde ta pravda skutečně je? To vám není vůbec trapné a ubohé, že jednáte naprosto, ale naprosto stejně, jako za minulého režimu ti soudruzi, stále nahlas vykřikující cosi o tom, že jsme si všichni rovni jen oni jsou si rovnější? Tito rarášci totiž vůbec, tak jako vy, nebrali v potaz, že i jiní můžou mít jiný názor, a nebojí se i ten svůj názor nahlas vyslovit. Tito rarášci nedokázali vidět a pochopit, že se situace i u nás tenkrát změnila, že bylo hodně lidí, kterým to jejich věčné lhaní a to lokajství sovětům se nelíbilo, a jen si plácali ty své nesmysly až byli ve svém okolí brány za tupce a vyvrhely. A naprosto stejně se totiž i vy pravdoláskové a podobní chováte. Myslíte si že jiný se chová tak hloupě a tupě jako vy, že jiný nedokáže posoudit co je pravda a co ne. Stále mě zde nějací ti vaši pohůnci předhazují, že já jsem nějaký komouš, či něco podobného, ale nějako jim uniká skutečný a pravý důvod, proč já napadám je i vás. Člověk, který nesouhlasí s vaší propagandou je komouš a rusomil? Vážně? člověk, který si nenechá vzít tu skutečnou pravdu je nějaký tupec podle vás? Je opravdu smutné, že nedokážete vidět fakt dál než na špičku svého nosu. Je fakt smutné, že vy vůbec neberete v potaz, že i hodně mladých lidí už toho vašeho věčného lhaní té vaší demagogie o tom, kdy jiní jsou tupí a hloupí, že nedokáží rozlišit pravdu od lži, toho mají plné zuby a začínají se tomu bránit. To vám opravdu není vůbec trapné zde rozšiřovat ty své ubohé žvásty o té vaší pravdě? To si myslíte, že ti maldí, kteří umí perfektně anglicky si nedokáží přečíst skutečnou pravdu na jiných stránkách, kde nejsou ubohé žvásty jedné strany, která neskutečně lže a propaguje tu svou pravdu až neskutečně přitrouble? To si opravdu myslíte že jsme tak tupí?

Naopak vážení. To, že vy si to nejste schopni přiznat, tu vaši ubohou vášeň někomu věčně lézt do análů, neznamená že ostatní jsou hloupí. Opakuji vám, chováte se přesně jako ti velcí soudruzi a svazáci tenkrát, kteří na nás kdysi hulákali ty jejich žvásty a mysleli si jak náramně si pomůžou. To, že vy to takle nedokážete vidět, kdy si myslíte jak náramně si pomůžete tím svým přihlouplým lhaním a věčně tupým lokajstvím k těm zrovna nyní správným, tak já naopak varuji vás, abyste naopak neskončili daleko ale daleko hůře než si vůbec dokážete představit. To, že se po 90 nic nedělo, nikdo nebyl zavřen, nikdo nebyl popotahován, žádné sankce prostě nic, to nebylo plus té tzv sametové revoluce, ale jen další důkaz, že o žádnou sametovou revoluci nešlo, jen o pouhý politický převrat. Jenže vážení, on ten další převrat nemusí probíhat podle toho posledního scénáře, nýbrž se pak mouhou dít věci různé. Mohou se dít věco podobné těm na Majdanu. Jenže vážení to bude znamenat, že lidé si budou hledat ty kteří jim do očí lhali. To opravdu nemáte strach, že si vás za ty vaše věčné lži nepodají. Vy si opravdu myslíte že se nic ve světě neděje a lidé si nechají kálet stále a věčně na hlavu? To vy opravdu nevidíte, jak se ten svět dnem a nocí mění? Vy nevidíte, ty lidi kteří každou chvíli vyrazí do ulic že už toho mají dost, že jedni si žijí jak na zámku a zbytek má sotva co do huby? Vy si fakt tolik naivně žijete ve svých představách, že to bude navěky a nějako nechcete vidět to, že lidé toho opravdu už mají pokrk a bude to daleko horší? Že bude hůř a hůř? Ne to vy nedokážete vidět. Vy ne. Jenže když to nedokážete vy vidět, nechte si alespoň poradit od těch kteří to moc dobře vidí co nás čeká. To, že vás někdo varuje před těmi kteří dnes na majdanu hulákají, neberte na lehkou váhu. No a když si nedáte říci, tož si to pak vychutnejte až do dna. To, že si hold budeme něco i my s vámi vychutnat díky té vaší slepotě, to je hold smůla, ale vězte vy to budete mít daleko, ale daleko horší. Nebude to hned nebojte, ale pomaloučku polehoučku se to stává čím dál reálnější. Smůla, že to nevidíte, nebo, že by štěstí?

Ještě dodávám, už je hodně mladých lidí, kteří toho skutečně mají dost, že když pustí veřejnoprávní média, dozví se jen lež a to, aby se dozvěděli skutečnou pravdu musí používat internet. Co to znamená, či co to bude znamenat si vyhodnoďte sami. A budete-li dál i tyto mladé napadat že jsou nějakými komouši, tak jak to stále máte ve zvyku, ti vám to spočítají. My staří se jen můžeme a věřte budeme smát vaším tupým výstřelkům, když nechcete poznat skutečnou pravdu. A není to jen ta Ukrajina. Kdepak toho je. Dennodenně jen samá lež samá tupá porpaganda, kdy si vy myslíte, že vám to lidi budou věčně žrát. Ale na to brzy sami dojedete. To, že to nechcete vy sami vidět, je jen vaše hloupost. Tož asi tak. Tak si to potom i s tou třešničkou vylízejte a pak si nestěžujte. My vás varovali.
Reagovat >

Vložil: Flaviux, 22. dubna 2014,13:35:34

Titulek: RE: kde má hranice ta ukrajina?
Pane Josef,
Jsem mladý člověk, umím anglicky, a přesto budu raději brát názory pana Hlavenky za důvěryhodnější než ty vaše bláboly… kde se teda stala chyba?
Troufám si tvrdit, že mladší generace z ČR (alespoň z mého okolí) si to nehodlá s Panem Hlavenkou vyřizovat a raději si zajdeme na kafíčko do nějaké hipster kavárny (hospoda není dostatečně SWAG!)
Mimo jiné jste nepochopil podstatu internetu. Internet není na hledání informací, je na hledání vtipných meme, lajkování obrázků kočiček a postování selfie fotek na instagramu! A já si troufám tvrdit, že internet je nádherný zdroj dezinformací. Já se u vašich komentů bavím, protože vy jste takový protipól zdejších diskutujících: grafomanský magor, který svoji hloupost schovává za vznešené fráze! Smutné je, že vůbec takový člověk existuje.
Ad Hlavenka: Docela by mě zajímal váš názor ohledně tvrzení – skutečnou pravdu najdu na internetu. Jinak děkuji vám za vaše články, rád si je vždycky přečtu.

P.s.:omlouvám se za OT, ale Josef si začal.
Reagovat >

Vložil: thr, 21. dubna 2014,13:28:24

Titulek: RE: kde má hranice ta ukrajina?
Mě fakt fascinuje, jak ignorujete některá nesporná fakta...
V první řadě ve volbách na Ukrajině 2x vyhrál Janukovyč, první vítězství bylo asi sporné, druhé ale poměrně bez diskuse. I u toho první ho sporného se ale dá těžko popřít, že téměř polovina voličů preferovala kandidáta řekněme proruského, ovšem jejich vůle byla v obou případech zavržena převratem.
Za druhé - jak můžete psát tak evidentní lež, že nebyl nikomu zkřiven vlásek na hlavě? I v naší obecně proukrajinské televizi jste mohl vidět hned několik případů, kdy osoby označované za proruské dostaly pěkně přes hubu - proč tedy lžete, když tyto případy byly dokumentovány?
A že na straně Majdanu nebyli radikálové - a pročpak museli Ukrajinci sami rozjet na "proevropském západě" operace, kde byl minimálně jeden z vůdců zastřelen? Ono se tam těch extrémistů reálně vyrojilo až dost a umírněnější ukrajinské síly z toho mají zjevně pořádně zamotanou hlavu, proč to tedy popírat?

Podle mě byla ostrá reakce Ruska kolem Krymu pro pozice EU ve skutečnosti spíš záchranou, nebýt toho by se opravdu těžko zdůvodňovalo, koho EU podpořila a dost bych si vsadil na to, že by vnitřní boje na Ukrajině byly daleko ostřejší. Putin v tomto paradoxně pomohl, protože "vnější nepřítel" posloužil vlastně všem stranám k překonání vlastních problémů. Mimochodem pokud někde Putin udělal chybu, tak právě v tomto - kdyby nepospíchal, tak by dost možná vnitřní rozvrat na Ukrajině došel daleko dále a on by byl přitom zcela z obliga...
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 21. dubna 2014,22:17:42

Titulek: RE: kde má hranice ta ukrajina?
Jo, evidentní lež že nikomu nebyl zkřiven vlásek! To se mě líbí.

Takže pár chlapů si dá po hubě. Jasný důvod k vojenské intervenci! Další důvod bude kdy, když na mistrovství světa v hokeji si hráči sundají rukavice a půjdou do sebe?

Taky se mně líbí, jak ten ruský zákrok na Krymu byl vlastně preventivní. "Aby se náhodou něco nestalo". To, že se tam předtím vůbec nic nestalo - nevadí. Ale mohlo se stát! A mohlo se něco stát v budoucnosti! Jasný důvod k invazi.

Víte, i ten Adolf Hitler si dal s fabrikováním důvodů k invazi víc práce, a to je co říct. Když obsazoval Sudety, tak nechal udělat jakoby objektivní misi zahraničního pozorovatele, kterého povodil po potěmkinových vesnicích a ukázal mu, kterak sudetští Němci trpí. A když napadl Polsko, tak tam nevlítl rovnou, ale zinscenoval přepadení německého pohraničního bodu Poláky (svými vojáky převlečenými do polských uniforem). Ale Putin se s tím nesere - jednoduše na území cizího státu pošle svoje elitní jednotky a nikoho se neptá, nenamáhá se ani vymýšlet důvody. A vy to schvalujete. To je tedy síla.
Reagovat >

Vložil: pedro, 22. dubna 2014,20:00:09

Titulek: RE: kde má hranice ta ukrajina?
Ale tak musíte brát v potaz, že v dané situaci jakéhosi bezvládí vyniknou na obou stranách ty nejhorší extrémy. Na straně východní Ukrajiny extémně proruské síly jako je Oplot. Na straně západní Ukrajiny Pravý sektor a podobné. A samozřejmě, že tam za dané situace někdo také určitě dostal "přes hubu".

Trochu mě překvapuje, že to berete tak vážně. Z toho přece nelze na nic usuzovat. Kyjevská vláda pár dní zpátky projevila ochotu řešit stav na východní Ukrajině poskytnutím autonomie. To je asi první rozumná věc, co jsem z Ukrajiny za posledních pár týdnů slyšel. Samozřejmě si netroufám odhadnout, jestli na takové řešení není náhodou již pozdě.

Paradoxně jako problém mi v této chvíli přijdou plánované volby. Protože za dané situace budou asi podobně efektivní a legitimní jako krymské referendum...
Reagovat >

Vložil: qwert, 20. dubna 2014,8:16:02

Titulek: RE: kde má hranice ta ukrajina?
Teda. Vy jste takový Mičurin dějepisu, studium VUMLu?. A ještě samovytáčecí. Reagujete na vlastní příspěvky a nebo nahodíte do reply z cízího textu reakci na otázku, kterou nikdo nevyslovil - Jó se těmi Slováky to je asi horší nebo lepší, ale nikdo se nepře.
Přečtěte si někdy ty texty po sobě, jak si dokážete hned v dalším odstavci protiřečit a potvrzovat popřené. A zkonzultujte to se svým lékařem.
Reagovat >

Vložil: Pavel, 19. dubna 2014,17:14:58

Titulek: no...
Osobně mám názor poněkud jiný. V některých případech mi to připadá jako - s prominutím - pěkný blábol.
Reagovat >

Vložil: Jiří Hlavenka, 22. dubna 2014,22:20:37

Titulek: Počkáme do května
Nebudu už dál reagovat, je to pořád to stejné, mohl bych copy+paste starší příspěvky. Poslední komentář zde: stále zde uvádíte nějaké "majdanisty", fašisty, nelegitimní vládce Ukrajiny a tak dále.

Takže prosím vyčkejte 14 dní. To se dá vydržet, a to by mohl vydržet i Putin. Na Ukrajině budou volby. Z nich vzejde regulérní, legitimní, demokraticky zvolený prezident, parlament, ustanovena vláda. A uvidíte, jak velmi málo procent ti silně pravicoví na Ukrajině dopadnou. A pak už skutečně nezbude žádný důvod omlouvat Putinův zásah, ani jeden jediný.
Reagovat >
Odběr komentářů e-mailem

Glosy

Může Apple vůbec něčím potěšit... investory?

24.01.2013
Firma Apple ohlásila kvartální výsledky, které jsou "monstrózní", investory přesto nepotěšila a akcie firmy jdou dolů. Divné? Firma utržila 54,5 miliardy za kvartál a zisk činil 13 mili…více zde
Další glosy
Levné volání Fayn